Nevím, jak je to u vás, ale naše dítě si na koupel muselo zvykat. Nikdy nezapomenu na ten řev u prvního koupání! Teď už ale vím, že má radši teplejší vodu než studenější, že nemůžu koupat těsně před krmením, protože místo na vodu ve vaně bude myslet na mléko. No a pokud je vše takhle přesně podle Emilčiných požadavků (doufám, že z ní nebude diktátorka), pak si ve vaně doslova vrní blahem.
Jak to ale vypadá po koupání? Když nakupujete kosmetiku pro sebe, může to být metodou pokus omyl. U takhle malého miminka by se to ale stávat nemělo. Může mít alergické reakce. Já dala na doporučení mámy. S paní doktorkou, se kterou pracuje, doporučují olej do koupele Linola Fett. Když malou pak vytáhnu z vaničky a osuším, natírám ji mastí Leniens, kterou vám namíchají na požádání v lékárně. Žádná šupinatá kůže, na kterou některá miminka trpí, u naší holčičky nehrozí.
A jak koupeme? Pokud budete koupat úplně poprvé, nezapomeňte, že miminko trochu po koupeli klouže. Takže se vyplatí mít hned všechno u sebe. Vaničku mám normálně na stole, vedle ní přenosný přebalovák, na něm osušku. Když vytáhnu Emilku z vody, osuším, natřu krémem, dám plínu, pak otáčím na bříško, aby trénovala zvedání hlavičky a pak už oblékáme. Pokud jste ještě nemáte nakoupeno vše, tady je seznam toho, co budete potřebovat:
- vanička (ale v porodnici nám ukazovali i koupání v umyvadle)
- lehátko do vaničky (já mám látkové asi za dvě stovky a je super)
- teploměr (a nebo se řiďte tím, jestli vás voda pálí, když dáte do ní loket)
- osuška
- olej do vody (mám Linola Fett)
- krém na tělíčko (používám Leniens)
- přebalovací podložku
- 60% líh na čištění pupíku
- štětičky do uší na čištění pupíku
Někde píšou, že by měly být ke koupání různé žíňky. Každá na jinou část těla. Já ale žádnou nepoužívám. Emilku myju rukou. Začnu hezky od hlavičky a pak postupuji dolů.
1 komentář