IMG_20201031_121737_948

RECEPT: Kynutý knedlík

Vůbec jsem netušila, kolik z vás se bojí kynutého knedlíku :) Jo – mohlo mě to napadnout, když jsem se ho bála taky. Ale tak nějak mě v sobotu napadlo, že bych ho mohla zkusit ke kuřeti na paprice, mrkla jsem na net a všude se psalo něco jiného, bylo tam milion receptů, takže jsem to klasicky udělala podle sebe a čekala, co z toho bude. No… byla jsem překvapená, jak to bylo vlastně jednoduchý a nadýchaný a dobrý! Psaly jste si o recept, tak tady je.

CO BUDETE POTŘEBOVAT

500g mouky

  • Knedlíky jsou prý nejlepší z hrubé mouky, aby byly krásně pórovité. Já tu kalorickou bombu chtěla aspoň malinko srazit a tak jsem dala ke 400g hrubé mouky 50 hladké špaldové a 50 celozrnné špaldové, ale pokud je doma nemáte, normálně to udělejte všechno z hrubé

půl kostky (která má celkovou váhu 42g) droždí (takže asi 20g)

300ml mléka

1 vejce

Rohlík a půl

sůl

 

JAK NA TO

Do vlažného mléka rozdrolte kvasnice a rozmíchejte vajíčko a větší špetku soli. Mouku promíchejte s rohlíkem nakrájeným na malinké kostičky a do toho vylijte to mléko s droždím a vajíčkem. Vypracujte těsto, zakryjte utěrkou a dejte kynout na teplé místo. Já si vždycky, když dělám něco kynutého, pustím trochu troubu třeba na 30 stupňů, pak ji vypnu a až když je vypnutá, místu s těstem do ní dám. Těsto se mi během půl hodiny zdvojnásobilo.

knedlik před

Uplácala jsem z něj dva knedlíky a dala do vroucí osolené vody. Na netu psali různé časy vaření. Někdo 15 min, někdo 30 a teď si vyberte. Zkusila jsem 20 minut pod pokličkou. Víc ani ťuk a trefila jsem se.

knedlík hrnec

Někde jsem četla, že kynutý knedlík se hned po vytažení musí propíchat. Tak jsem to udělala. Fakt jsem byla překvapená, jak byly výborné! Takže je zkuste a dejte vědět, jak se povedly. ;-)

Mimochodem! Ty dva knedlíky byly fakt obří. Rozhodně by se z nich najedli 4 pořádní chlapi natož tak čtyřčlenná rodinka se dvěma malými dětmi.

IMG_20201031_121737_949

IMG_20201031_121737_948

Informace o autorovi

Tereza
Tereza
Autor s 624 příspěvky
Více informací o Tereza

Snažím se v životě nemalovat si černé scénáře. Proto mám ráda citát A. Lincolna: „Většina lidí je tak šťastná, jak šťastná se rozhodla být.“

Další příspěvky

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)