vosa

Tip na otoky! Není žihadlo jako žihadlo

Nedávno jsme byli na chalupě u kamarádů. Grilování koupačka, tuna jídla… Znáte to. A taky kolem jídla občas nějaká ta vosa. Nikdy jsem je neřešila a navíc jsem si ještě vždycky dělala z jedné mé kamarádky srandu, proč se jich tak bojí. “No tak kolem tebe lítají, no!!” To jsem ale ještě nevěděla, jak to píchnutí od vosy bolí! Jako vy jste to věděli? Jím si tak koláč a najednou bolest. No přiznám se, že jsem zařvala přes půl zahrady. “Sakra, píchla mě vosa.” Z vnitřní strany paže. Chtěla jsem si na to dát led, ale kromě toho mi hned jedna kamarádka nabízela kapky na alergii, jiná prášek na alergii a když jsem viděla, že mi začíná natíkat ruka, v tom překvapení jsem si vzala jak kapky, tak prášek, tak led, plus jsem si to namazala fenistilem na štípnutí, co jsem měla v batohu.

“Jsem alergická?!” říkám si.. Je pravda, že tři dny zpátky jsem šlápla na včelu a ta bolest byla minimální. Myslím, že chudák včela zaječela rozhodně o něco víc. A to jsem vytahovala žihadlo. Pak jsem o tom píchnutí už ale vůbec nevěděla. Před tímto zážitkem mě ale naposled píchla včela na střední škole a hádejte – měla jsem z toho antibiotika a otravu krve! Zpátky ale k té vose.

Ruka mě bolela fest. Pálila, svědila, natekla! Stalo se to v sobotu. Ledovala jsem, večer mazala fenistilem, pila ty kapky na alergii a to samý druhý den. To už jsem vyzkoušela na oteklé místo i cibuli, protože na netu psali “všichni”, že cibule je záruka!! Nebyla! Jen jsem po ní smrděla. Takže znovu Fenistil a do toho prášek na alergii, dále rozpustné calcium. Třetí den už byla ruka fakt obří a tady už jsem zvažovala, jestli fakt nemám znovu tu otravu krve a nepůjdu k doktorovi. Vyfotila jsem ruku a poslala ji kámošce. Když už jsme se kdysi fotily kojící a posílaly si, jak velkej má kdo špek po porodu, tak proč ne píchnutí od vosy.

“A proč si na to nedáš levanduli?” Na co ty oleje máš? A druhá kamarádka: “Stříkni si olej a do toho kapku levandulovýho a kapku tea tree.” No jo!!! Oleje. Věřím jim, ale víte, že mě prostě nenapadly? Když jsem vyzkoušela všechno možný od Zyrtecu, vápníku, kapek, cibule, chladivého gelu a nic ….to mi jako zabere kapka levandule a tea tree? Namíchala jsem si to a.. Asi tak za dvě minuty mi ruka přestala hořet a do pěti minut přestala pálit. Nebolelo mě konečně, když se mi třela paže o triko. Takže:

Než jsem použila oleje, ruka po třech dnech od píchnutí vypadala takhle.

20200803_145101

 

Po použití olejů vypadala druhý den takhle.

20200804_152201

Je to velký rozdíl, že? Natírala jsem už jen přírodními těmi oleji tedy. Takhle ruka vypadala další den.

20200805_143536

Mě původně nenapadlo o tom psát, ale byla jsem výsledkem tak nadšená, že jsem fotky rozesílala po kámoškách a proto to mám takhle zdokumentované :D

Moc dobře víte, že nejsem žádná eko bio, šátky a bojovník proti očkování, nebatikuju trika a ani si nebarvím vlasy henou. Ale opět se mi prostě ukázalo, že to, co mám doma, je čirý zlato. Píšu vám to hlavně kvůli tomu, že často vsadíme na chemii aniž bychom důvěřovali přírodním věcem. A já na chemii vsadila okamžitě. aniž by mi došlo, že ty oleje, které doma mám, nejsou jen do difuzéru nebo jako součást roll onů na spaní, uklidnění a podobně, ale že když se budu víc zajímat o to, co všechno dokážou, můžu se vyhnout i utrácení v lékárně za všechno to, co jsem výše vyjmenovala. ;-)

Takže to byl tip pro ty z vás, co mají na píchnutí extra reakce jako já. A pro ostatní, které oleje zaujaly, mrkněte do rubriky Esenciální oleje, kde jsem psala o tom, co obsahuje základní balíček, co jsem si objednala jako úplně první objednávku a na co všechno oleje používáme. ;-) A jsou tam i odkazy na slevu 24%. Kdyby nefungovaly, prostě si mi o ně napište na FB Matek v nesnázích a dám vám i info k olejům.

Informace o autorovi

Tereza
Tereza
Autor s 624 příspěvky
Více informací o Tereza

Snažím se v životě nemalovat si černé scénáře. Proto mám ráda citát A. Lincolna: „Většina lidí je tak šťastná, jak šťastná se rozhodla být.“

Další příspěvky

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)