emilečka

SOS: Imunita, růstové bolesti nebo problémy se spánkem!

Nezvládám, když děti brečí. Asi to máte stejně. Nejhorší je, když brečí kvůli bolesti. Třeba růstovým bolestem v případě Emilky nebo bolestem břicha v případě Mikyho. Když to trvá dlouho, brečím většinou (tajně) s nimi, protože ta bezmoc, kdy jim nemůžu pomoct, je šílená. No a nemoci? To je další kapitola sama o sobě. Na růstové bolesti a bolesti celkově už mám ale oleje, které zabraly hned. Samotnou mě to dostalo. Pláč trval pár minut, jako byste vypnuli tlačítkem OFF. Ale víte co? Já to musím vzít od začátku! Doufám, že u toho neusnete!!! :)

Když jsem dala do stories svůj monolog o tom, že jsem doma s dětmi, že si předávají nemoci mezi sebou a že se pravděpodobně až do března z domu nevyhrabu, zahltilo mě od vás asi milion zpráv. Psaly jste, holky, že jste třeba už šest týdnů doma, že jste zoufalé, že to je šílený a večer je jedinou útěchou Prossecco! (ano u mě taky!) Vzhledem k tomu, kolik z vás mi napsalo, řekla jsem si, že vám řeknu něco málo o olejích Young Living, které jsme začali používat. Zatím jsem to neměla v plánu, protože je máme týden, takže zatím u všeho nemůžu říct, jak moc dobře to funguje, ale ty, co mají fungovat hned, hned opravdu fungovaly a navíc, když jsem to zmínila ve stories, celý den a ještě do noci jsem vám odepisovala na vaše zprávy a přeposílala maily s infem!!!

Takže v mém vlastním zájmu je asi jednodušší sepsat to do článku :D

oleje

Jak jsem se o olejích dozvěděla

Moje nejlepší kamarádka žije ve Francii. Co se týče ezoteriky a nějakých olejů, byla vždycky nohama na zemi a nikdy ničemu neveřila. To je ale paradox, že zrovna ona mi o nich napsala a na základě její zkušenosti jsem je objednala, co? Loni měli šílený rok – celá rodina komplet marodili nonstop! Letos jsem jí psala v době, kdy jsme měli nemocnou Emi. Byla jsem dost v pr…. A ona na mě vybalila, že začali před časem se stoprocentně přírodními oleji a její děti zatím ještě stále nemají ani rýmu. A pozor! To jedno z nich chodí do školky.

Ona – bezvěrec – se mi rozpovídala o olejích, že se dají používat jak na kůži, tak do difuzéru, který to rozprašuje po místnosti, a mě to nadchlo. Poslala mi link s postupem na objednávku, kde jsem málem omdlela, když jsem klikla a viděla cenu. Manžel mi řekl, že jsem se zbláznila a že tohle teda rozhodně kupovat nebudeme!

Jenže pak… Pak u nás začaly opět nemoci! A my jsme se s mužem shodli a trochu zastyděli, za jaký blbosti vlastně kolikrát utrácíme a kolik peněz vrážíme pořád do léků. Dala jsem si asi měsíc na srovnání a vzpamatování a prostě to objednala. Základní starter kit, kde je dvanáct olejů, plus v akci nějaký zdarma. Do emailu jsem dostala od kamarádky manuál, protože absolutně nejsem typ, co by dobrovolně míchal olejíčky nebo měl chuť studovat stopadesát let brožurky!!!

Imunita

“Zlato? A co ta imunita? Kvůli tomu to chci!!! A taky kvůli rýmě!” psala jsem jí. Ta imunita se prý oleji buduje postupně. Ideální je prý dvojefekt, kdy mandlový nebo kokosový olej (ale ten typ, co netuhne) se smíchá s několika kapkami jednoho z olejů. Potírat se to má pak pravidelně na kůži. No a pak difuzér – dá se do něj voda a opět pár kapek. Většinou 4, maximálně ale šest. Oleje můžete i kombinovat spolu. Tím že jsou oleje stopro přírodní, dostávají se během chvilky do organismu, kde začínají fungovat. Někomu budování imunity trvá déle, někomu kratší dobu.

Takže je “rozprašujeme” difuzérem po domě v místnostech, mažu to na Emi a už se těším na výsledek! Věřím, že se dostaví, protože ty oleje, které mají fungovat hned, fungovaly. Ještě tedy k tomu “rozprašování”. Ono to vlastně není rozprašování. Spousta z vás mi psala, že už “aroma lampu” doma má, ale s tím si to prosim vás nepleťte. Věděly jste, že zahřívání těchto olejů ztrácí jejich účinnost? Já ne! Až teď! Tenhle difuzér vytváří studenou páru, která uniká horní částí do vzduchu v místnosti.  ;-) Takže koupit oleje a šoupnout je do aroma lampy je asi jako vhodit je do popelnice.

mikoušek dif

Růstové bolesti

Nevím, kolik z vás má dítě, které jimi trpí, ale Emilka je mívá a je schopná proplakat noc, já pak brečím s ní, protože nezabírá nic. No a minulý týden to v noci přišlo zase a s tím i šance je vyzkoušet poprvé. Rychle jsem tedy kápla tři kapky do lžíce mandlového oleje a nožičku masírovala. Za deset minut Emi spala. A do rána!!! Druhý den to na ni přišlo už chvíli před spaním. Po chvilkové masáži olejem mi řekla, že už můžu přestat, že už ji nožička nebolí.

Bolesti břicha

Nevím, jestli jsem vám říkala, jakej je Miky jedlík, ale sní toho šíleně! Fakt hodně! A často ještě dojídá po Emi! Je schopný sníst cokoliv, chutná mu úplně všechno. Jenže nedávno jsem ho zapomněla krotit a večer pak šíleně plakal, jak se kroutil. Vždycky si pak vyčítám, že jak je dobrý strávník, tak mi nedochází, že bych ho měla krotit a třeba ho nenechat sníst tolik masa a podobně.

Vzpomněla jsem si, že mi Šári říkala, že tam je i olej na bolest břicha. Naředila jsem…a vlastně okamžitě byl klid. Jako bych vypnula zvuk. Ani ne za pět minut oddychoval a spokojeně spal. Vzbudil se pak ještě po pár hodinách a druhá masáž zabrala opět okamžitě a spal až do rána.

Dýchací cesty a rýma

Tady jedeme difuzér plus potírání naředěného oleje na záda a hrudník. Emilce to zabralo během jednoho dne na chrapot, stoplo to začínající kašel a s rýmou už končí, ale za asistence Mikyho, kterému z nosu teče, je to fakt obtížné! :D Mikulášek má rýmu i kašel, poslední noc prokašlal. Dnes je to třetí den a už se začíná zlepšovat. Doufám, že brzy půjdeme někam mezi lidi nebo si to hodím!

Spánek

Naše děti se spánkem problém nikdy neměly. V případě nemoci ten olejíček, který podpoří klidný spánek, přikapávám do difuzéru k těm léčícím olejům na rýmu a kašel.

Další oleje, které tam jsou, jsou na: stres, dobrou náladu, uvolnění napěti, bolest zad, svalů, kostí, růst zubů u dětí, trávení, relax.

Tak tohle jsem vám chtěla napsat. Není to spolupráce ani placená spolupráce, ale prostě zkušenost pro ty, co mají nemocné děti, co lezou zoufalstvím po zdi doma.

Pokud budete chtít, můžu vám přeposlat mail s infem o olejích i postupem objednávky, co jsem dostala já od kamarádky. Už ani nevím, kolik jsem jich za poslední dva dny rozeslala! :o Takže vám to prostě jen “přepinknu” :) Myslím,  že bez toho bych to možná ani nekoupila, protože by se mi nechtělo hledat info co a jak ředit a kde a jak s tím nakládat. Nejsem na to ten správný typ. Je to ale jednoduché. Asi tak, jako podat dítěti Nurofen nebo jakýkoliv jiný lék. Po Nurofenu vám to doma ale pěkně nevoní a hlavně – léky na bolest a horečku imunitu nijak neposilují :)

DOPLNĚNO po dotazu čtenářky: Není to spolupráce. Oleje jsem nedostala, ale opravdu koupila a ani jsem za reklamu nedostala zaplaceno. Jen prostě dávám tip jako vždycky ;-)

Informace o autorovi

Tereza
Tereza
Autor s 550 příspěvky
Více informací o Tereza

Snažím se v životě nemalovat si černé scénáře. Proto mám ráda citát A. Lincolna: „Většina lidí je tak šťastná, jak šťastná se rozhodla být.“

Další příspěvky

25 Komentářů

 • Jana Bachanová 20. listopadu 2019 13:13

  Dobrý den, mužů také poprosit o info o olejích? Děkuji. Jana B. pacisek@seznam.cz

  • Tereza
   Tereza 20. listopadu 2019 21:11

   Jani, odesláno!

 • Marie Polešovská 20. listopadu 2019 13:28

  Mohu poprosit odkaz na Link? Děkuji

  • Tereza
   Tereza 20. listopadu 2019 21:11

   Určitě. Link je tento :) :/http://bit.ly/TerezaJan Pokud ale chcete info atd, dejte mi mail a pošlu všechno :) Je tam i ten postup, pokud byste chtěla objednat :)

 • Lucie Černa 20. listopadu 2019 13:36

  Ahoooj,ja se pridavam a poprosim o prepinknuti do mailu:))))

  • Tereza
   Tereza 20. listopadu 2019 21:10

   Luci, poprosím o emailovou adresu :)

 • Petra Pechová 20. listopadu 2019 14:09

  Dobrý den,

  sleduji Vás už nějakou dobu a mnohokrát jsem se už inspirovala.. Právě jsem dočetla Váš článek o olejich a svítila mi naděje při představě zdravých dětí Jedno je školkové, druhé 9m a rymu+kašel řešíme neustále. Mohla bych poprosit o mail s podrobnějším popisem?

  Moc děkuji a přeji krásný den.
  Peťa P.

  • Tereza
   Tereza 20. listopadu 2019 21:10

   Peti, dejte mi emailovou adresu, prosím a všechno pošlu :) Jinak moc děkuju, že je blog inspirativní a plní svoji roli :) To mi vždycky udělá radost!

 • Veronika Zippererová 20. listopadu 2019 16:52

  Dobrý den, právě jsem dočetla článek a ráda bych tak poprosila o link. Děkuju

  • Tereza
   Tereza 20. listopadu 2019 21:08

   Link je tento :) :/http://bit.ly/TerezaJan Pokud ale chcete info atd, dejte mi mail a pošlu všechno :) Je tam i ten postup, pokud byste chtěla objednat :)

 • Martina Vašíčková 21. listopadu 2019 10:20

  Zdravím Terko,až budete mít chvilku,budu ráda,když mi email také přepošlete.

  Předem děkuji,Martina

  • Tereza
   Tereza 21. listopadu 2019 13:36

   Dejte mi mail :) pošlu vše. Přes jejich stránky. Mám ale link na tu slevu, tak mi deště mail a pošlu vše :)

 • Erika Šimková 21. listopadu 2019 11:18

  Dobrý den,
  moc děkuji za inspiraci a chci se zeptat přes co ( koho) jste to kupovala?
  Děkuji moc
  Erika Šimková

  • Tereza
   Tereza 21. listopadu 2019 13:36

   Dejte mi mail :) pošlu vše. Přes jejich stránky. Mám ale link na tu slevu, tak mi deště mail a pošlu vše :)

 • Šárka Nejedlá 21. listopadu 2019 22:19

  Hezký večer, prosím o přeposlání e-mailu s podrobnějším info. Díky moc Šárka sarka@mazalovi.eu

  • Tereza
   Tereza 21. listopadu 2019 23:53

   Máte to tam! ;-)

 • Lenka Křečková 22. listopadu 2019 10:38

  Dobrý den , mohla bych také poprosit odkaz na zakoupení olejičku a aroma lamy ? Děkuji

  • Tereza
   Tereza 22. listopadu 2019 13:12

   Určitě :) Pošlete mi mail :)

 • Michaela 26. listopadu 2019 00:02

  Terko pokud můžu poprosit také o info mail mk.michaela@seznam.cz
  Děkuji

  • Tereza
   Tereza 27. listopadu 2019 13:25

   Ahoj Míšo :) Máš to tam!

 • Tereza Beranová 29. listopadu 2019 13:47

  Dobré poledne, prosím o info do mailu tereza.dvorako@email.cz. děkuji

 • Lucie Tyrpeklová 5. prosince 2019 20:10

  Dobrý večer,
  taky prosím o info do mailu.
  lucie.t@email.cz
  Děkuji moc.

 • Kosmetika proti vráskám a make up: Tipy pro vás, ale i vaše maminky – Matky v nesnázích
  3.1.2020 - 0:02

 • Tip na imunitu za 5 korun! Tohle zabírá fakt skvěle! – Matky v nesnázích
  9.1.2020 - 7:03

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)