Minule jsme si spolu psaly, holky, o lehké depresi ze všech těch opatření, co teď jsou a že jít na nákup je trochu jako scifi, když vidíte všechny ty roušky a podobně. Tisíckrát vám může někdo říkat, že riziková skupina u koronaviru jsou starší ročníky, asi se ale shodneme na tom, že většina z nás tomuto viru nechce jít naproti a snažíme se naše děti uchránit před touto i jakoukoliv jinou nemocí. U nás doma jsem najela na všechno možný nejen u dětí ale i u sebe, protože nevím jak vy, ale na mě když padne nemoc, tak jsem úplně mimo. A starejte se pak o děti…
Říkala jsem si, že vám dám tip, co děláme doma (tedy kromě toho, že myjeme ruce jako šílení :D)
1.) 100% přírodní esenciální oleje
O tom, že používáme 100% esenciální oleje, už jsem psala několikrát. Jsou tam přímo oleje na imunitu, které se dají dát u dětí jak na tělo, tak do difuzéru, který vytváří tzv. studenou páru, působí na tělo i mysl a navíc to doma hezky voní. Psala jsem o tom už v minulosti ve článku Imunita, problémy se spánkem a růstové bolesti u dětí, když jsem začala oleje teprve používat. Tehdy jsem však netušila, jaká to bude láska.
Podle věku míchám i dětem oleje do roll-onů, kterými jim potírám chodidla (na chodidlech jsou nejširší póry). Tedy Emilce – olej na imunitu je vhodný na tělo spíš pro děti od dvou let výš. U Mikyho pouze difuzér. Dá se do něj po rysku voda a pak prostě kápnete pár kapek oleje a je to. Difuzér pouštím během dne klidně v obýváku nebo v pokojíčku, když si děti hrají nebo před spaním.
Ptáte se mě na oleje často a tak pro vás na zítra připravuji kompletní info o starter kitu, co všechno obsahuje a jaký olej na co používám. Dnes vám sem dám zatím link na slevu 24% , pokud o olejích uvažujete.
2.) Cibulový sirup
Každý druhý den nakrájím cibuli, dám ji do malé zavařovačky, k ní přidám dvě lžíce medu. Za pár hodin to pustí šťávu. Děti to milují. Někdy si dají za den lžiček pět, jiný den třeba tři. Cibule má v sobě hodně vitamínů a v kombinaci s medem je to hotový zázrak. O sirupu jsem psala už dříve v článku Tip na imunitu za 5 korun! Tohle zabírá fakt skvěle!
3.) Ovoce a zelenina
Děti mají rády hodně jablka a Emilka miluje rajčata. Nejsem si jistá, kolik je v tom vitamínů takhle na začátku jara.. Je mi jasné, že rajčata ze zahrady budou úplně jiný level než to, co kupuju teď v supermarketu, ale myslím, že aspoň něco málo se počítá.
4.) Vývar
Většinou jednou týdně vařím dětem hovězí vývar. Vařím ho klidně i 7 hodin z kusu hovězího a morkových kostí plus zeleniny. Za prvé jim chutná a za další – říká se, že vývar je lék úplně na všechno.
5.) Sobě vařím čaj z čerstvého zázvoru s citronem
6.) Často doma větráme a snažím se, aby byly děti aspoň chvilku venku, měly trochu pohybu a nadýchaly se čerstvého vzduchu.
Zdraví zdar! Jaké osvědčené tipy máte vy?