imu

Tip na imunitu za 5 korun! Tohle zabírá fakt skvěle!

Nevím, kolik peněz necháváte běžně v lékárně, ale já mám občas pocit, že já dost. Trošku se to eliminovalo od té doby, co jsme začali doma používat esenciální oleje, protože jsou snad na všechno. O těch to ale dnes nebude. Na podzim to jednu dobu vypadalo, že obě děti lehnou a tak jsem jim zkusila dávat nakrájenou cibuli s medem. Musím říct, že je to udrželo tak, aby do nemoci nespadly plnou vahou. V polovině prosince jsem se ale na jednom sousedským dýchánku potkala s kamarádkou a ta říkala, že cibuli s medem dětem nedává jen, když jsou nemocné, ale každý den preventivně a od té doby nemají ani rýmu. Nechytly ji ani když měla rýmu ona s manželem.

Takže jsem to tak začala dělat taky a zatím u nás dobrý! Ťuk ťuk ťuk, radši si to zaťukám!  ;-) Asi řeknete, jak to do těch dětí dostanete. Každý mi říkal, jak je to nechutné, jak by se z toho poblil.. Už příbuzní o generaci starší mi říkali, že šťávu z cibule a medu dávali a nikdy to nikomu nechutnalo.

IMG_20200106_163948_resized_20200108_021517068

JAK NA TO:

Nakrájejte cibuli a dejte tam lžíci medu. Já na polovinu cibule dávám vrchovatou velkou lžíci medu, aby to bylo hodně sladké a dětem to chutnalo. Necháte to v uzavřené nádobě, a za dvě hodiny tam máte docela dost šťávy. Dávám dětem lžíci denně jen té šťávy – bez cibule. Mám ji nakrájené na větší proužky, aby se mi na lžičku nevešly a nekomplikovaly nabírání šťávy. Mikymu dávám o něco méně na tu lžíci než Emilce.

IMG_20200106_173649_resized_20200108_021516377

Při prvním podávání jsem Emilce řekla, že to je sladká šťávička a jestli ji chce ochutnat. Měla jsem připravenou rybízovou šťávu na zapití, ale mlaskla to a ještě to pochválila, jak moc je to dobrý  :unsure:   ;-)

Když děti sirupy ani nic podobného nemusí….

Mikuláš je přesnej opak. Nechce léky ani za nic. A ani nic na lžičku! Asi ví, že když to není jídlo, kouká z toho něco léčivého a teda nedobrého ;-) Pochopitelně to vůbec nechtěl! Nakonec jsem to udělala tak, aby viděl, že dávám Emilce, která si to pochvalovala a pak jsem mu hned taky nabídla. Dal si a nevyplivnul to. Včera se dokonce sám o svoji porci přihlásil. ;-)

Pokud nechcete v imunitě spoléhat jen na cibuli a med, my máme doma i Imunoglukan. Lahvička tohoto sirupu vydrží cca dva až tři měsíce a stojí kolem 350 korun. Pokud máte ale dítě, které moc tyhle sirupy nemusí, pravděpodobně ho nespolkne. Zkoušela jsem dávat Mikymu Imunoglukánek pro nejmenší a vůbec jsem to do něj nedostala. Takže tady je ideální právě ta cibule s medem a nebo vsadit třeba na přírodní oleje, které se polykat nemusí, ale aplikují se na kůži nebo do ovzduší.

O olejích Young Living s difuzérem jsem už psala. Buď oleje aplikuji u dětí na kůži nebo do ovzduší prostřednictvím difuzéru. Psala jsem o tom už v minulosti ve článku Imunita, problémy se spánkem a růstové bolesti u dětí. Takže teď už jen stručně, v listopadu jsem si koupila starter kit, který obsahoval 12 olejů a difuzér. Pokud máte dotazy k tomu, tak ještě než zřídím zvláštní rubriku na oleje, na požádání zašlu mail s infem, na co který olej použít a s linkem na slevu 24% pokud máte zájem.  ;-) (kdyby náhodou nefungoval, někdy se to stává a tak mě zkuste kontaktovat)

olejeyl

mikoušek

Informace o autorovi

Tereza
Tereza
Autor s 563 příspěvky
Více informací o Tereza

Snažím se v životě nemalovat si černé scénáře. Proto mám ráda citát A. Lincolna: „Většina lidí je tak šťastná, jak šťastná se rozhodla být.“

Další příspěvky

1 komentář

  • Jak doma posilujeme imunitu – Matky v nesnázích
    24.3.2020 - 7:00

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)