FB_IMG_1485033318878-770x400

Jak jsme vybírali dovolenou a tipy na hotely

Ještě pořád to s manželem neumíme – vybrat s velkým předstihem dovolenou. Když jsme byli bezdětní, byli jsme zvyklí v nějakém plus mínus termínu vybrat jakýkoliv last minute, který nás zaujal. Ovšem teď mám pocit, že vybrat dovolenou s dětmi podle určitých představ je pomalu na vysokoškolský diplom.

Byli jsme zvyklí vybírat dovolenou tak, že jsme se podívali na recenze hotelů a přímo jsme si jej zarezervovali, koupili letenky a hotovo. Bez cestovky. Loni, když jsme jeli na Mallorku, tak jsme hezké zájezdy u cestovek propásli. Prostě nikde nic nebylo v ten termín, kdy jsme chtěli jet. Dovolené u cestovek šly na dračku. Takže jsme na vlastní pěst objednali zvlášť hotel, zvlášť letenky a věřte tomu nebo ne – levněji než s cestovkou to fakt nevyšlo. Objednávali jsme to v období, kdy byla nařízená v hotelech poloviční obsazenost (což bylo super, protože hotely nebyly přelidněné) a před odlety byly povinné PCR testy. Rezervace auta, abychom mohli na Mallorce cestovat a nebyli jsme ničím omezení, byla další položka na naší kreditce.

Letos jsme ty first minute zase málem propásli. Když jsme začali porovnávat dovolenou na vlastní pěst a zájezdy cestovek, s cestovkou to prostě vyšlo líp a tak jsme po letech vybírali dovolenou u cestovky. Máme kamarádku, na jejíchž bedrech už pár let stojí svět asi jedné z nejznámějších cestovek v Česku – Blue Style. Specializují se na Řecko a Turecko, ale i to Španělsko u nich najdete. Já chtěla zase na Mallorku, ale když jsem se ptala na tip na hotely a Lenka nám je poslala, zaujalo nás s mužem Řecko – to má fakt Lenka zmáklý, takže naprosto důvěřuju jejímu úsudku a zkušenostem s hotely, ve kterých sama byla a které nám naposílala v odkazech, abychom něco vybrali.

Doufám, že mě budete mít rádi i po tomto článku, protože jsem trochu “otravný typ” při výběru dovolené. Přiznám se, že se nespokojím jen tak s něčím, tříhvězda ve mně vyvolává pocit neklidu a tak pod čtyřhvězdu při výběrech prostě nejdu. Těžko říct, co je pro mě nejdůležitější. Je pro mě hodně důležitá pláž, aby děti vydržely u moře a neváleli jsme se celou dobu u bazénu, taky vzdálenost té pláže od hotelu, abychom na ni nemuseli někam dojíždět a mohli jsme se kdykoliv kvůli jakémukoliv dětskému rozmaru vrátit na pokoj. Pokud tedy nemáme v plánu jako loni – trošku cestovat a střídat různé pláže.

Moc dobře víte, že miluju jídlo, takže kdyby v hotelu bylo špatné stravování, pravděpodobně bych to nepřežila. Velký výběr chce ovšem asi každá máma, protože není nic horšího, když si děti nejsou schopné vybrat, co budou jíst a nebo jim nic nechutná. :unsure:  No a teď ten pokoj. Každou dovolenou s dětmi se snažíme s Vášou užít i tak trošku jako pár. I když se to zdá možná pro spoustu rodičů jako nemožná věc, když chcete, jde to. Vždy chceme pokoj buď se dvěma ložnicemi nebo apartmán (i když nevaříme), abychom měli nějaké soukromí a děti aby spaly v jednom pokoji a my si večer třeba na balkoně nebo druhém pokoji otevřeli dobré víno nebo si přinesli drink z baru.

Tentokrát na místě asi příliš cestovat nebudeme, auto si nepůjčujeme, dáme si to na pohodu a než abychom něco vymýšleli, užijeme si prostě ten luxus toho, že si výlety necháme nabídnout na místě delegátkou a buď něco vybereme nebo ne. Sakra je to tak jednoduchý najednou! Proč jsme do teď všechno vymýšleli a řešili sami?  :scratch:  Tedy, abych si tady nepřipisovala cizí body, tak záhul to je vždycky hlavně pro manžela, protože ten to vždycky vymyslí sakum prásk komplet všechno a já jen říkám ANO/NE.

Proč ale vlastně píšu tento článek. Když jsme hledali náš hotel, narazili jsme u toho na spoustu skvělých dalších hotelů, které jsme nakonec nezvolili a tak mě napadlo vám je sem prostě hodit. Třeba se z některého z mých tipů stane prostě dovolená někoho z vás. ;-)

Tip na dovolenou číslo 1

Tip na dovolenou číslo 2

Tip na dovolenou číslo 3

Tip na dovolenou číslo 4

Tip na dovolenou číslo 5

Informace o autorovi

Tereza
Tereza
Autor s 618 příspěvky
Více informací o Tereza

Snažím se v životě nemalovat si černé scénáře. Proto mám ráda citát A. Lincolna: „Většina lidí je tak šťastná, jak šťastná se rozhodla být.“

Další příspěvky

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)