Miky pláže

Mallorca část třetí: Tipy na pláže, UV oblečení pro děti a opalovací krém

Pláž. To je téma. Když jsme se porozhlíželi po hotelích, chtěli jsme mít pláž jen pár metrů. Znáte to. Něco zapomenete nebo to děti na pláži přestane bavit a budou chtít do bazénu, tak se nechcete trmácet kilometry. My si čteme vždycky recenze plus si pláže prohlížíme i přes Google mapy, abychom aspoň tak nějak mohli čekat, do čeho jdeme.

1.) Pláž u našeho hotelu Bahía Grande – Cala Millor

Emi se mnou Cala millor

cala millor

Náš hotel byl v Cala Millor, hodinu autem od letiště v La Palma. Na pláž jsme to měli pěšky ani ne dvě minuty. Podél pláže je promenáda, která vás dovede k restauracím a také až do přístavu Cala Bona. Hned ze začátku promenády je mimochodem přírodní fitko. Na této pláži je hodně pozvolný vstup do vody, takže ideální pro děti. Pláž je písčitá s drobnými kamínky a malými mušlemi. Voda byla opravdu nádherná. V den příjezdu jsme se sem dostali lehce po 17 hodině a strašně mě překvapilo, že už 13.června byla voda moc příjemná! Žádná ledárna, ve které bych vydržela vteřinu. Mimochodem – na této pláži bylo po celou dobu minimum lidí, což bylo úžasné. Ten klid…

Emilka Cala millor

Prý se často stává, že se dětem v moři moc nelíbí a mají rády spíš bazény… Já jsem si mohla naštěstí oddychnout. Naše děti byly v euforii. Byly tak šťastné, nadšené a hned šly do vody. Voda byla klidná, skoro bez vln a průzračně modrá. Emilku jsme měli problém dostat z vody dokonce i poslední dny, kdy byla vyvěšená žlutá vlajka a byly velké vlny. S manželem je přeskakovali a když jsem se jí kolikrát u stavění hradu zeptala, jestli si nechce sundat aspoň na chvíli ty rukávky, když je na břehu, odpověděla: “Mami, prosím tě, vždyť jdu s taťkou zase za chvíli do vln.”

Miky už pak taky hlásil: “S tatínkem daleko do vody!” Takže jestli něco naše děti fakt neměly, tak strach z moře a vln. U břehu občas pozorovaly malé rybky a u bazénu jsme trávili minimum času. Z toho jsem měla obrovskou radost. Tím, že jsme měli půjčené auto a manžel si plánování výletů docela užívá a slyšel o nějakých vyhlášených plážích na Mallorce, řekli jsme si, že některá odpoledne věnujeme jejich poznávání. Samozřejmě s ohledem na děti jsme vybírali ty, které nebyly přes celý ostrov, ale v dojezdové vzdálenosti maximálně hodinu. Kdybychom byli na dovolené ve dvou, myslím, že bychom cestovali víc, ale nechtěli jsme s dětmi zase v autě sedět kvůli plážím pořád, takže jsme kromě té u hotelu zkusili tyto:

2.) Playa de Muro

IMG_8478

Tahle pláž je prý jednou z nejkrásnějších pláží ostrova. Bývá označována za středomořský Karibik a já s tím musím jen souhlasit. Byla opravdu nádherná. Písek je neskutečně jemný a světlejší barvy než v Cala Millor, vstup do moře pozvolný, voda měla přímo dechberoucí barvu a byla ještě o něco teplejší než u našeho hotelu. V písku byla spousta mušlí. Dostat se na tuhle pláž nám trvalo necelou hodinu a stálo to za to. Pokud bych příště vybírala hotel, pravděpodobně by to bylo u této pláže a pokud máte na Mallorcu cestu, určitě se sem jeďte podívat. I tady bylo málo lidí.

IMG_0462_jpg IMG_0234

3.) Pláž v Sa Coma

Spousta lidí si prý vybírá ubytování poblíž této pláže a bylo to znát. Měli jsme to autem kousek. Vlastně tuto pláž od té naší dělil jen malý les. Autem to sem trvalo necelých 10 minut a autem jsme jeli, protože jsme se s dětmi sem nechtěli trmácet v tom vedru pěšky. Tahle pláž je o dost širší než v Cala Millor, ale také na ní bylo mnohem, mnohem více lidí a méně klidu. Na pláži v Cala Millor bylo opravdu po celou dobu našeho pobytu jen pár lidí. Tady jich bylo víc než dost. Vydrželi jsme tady jedno dopoledne a zpátky bych se sem už asi nevrátila. I když abych pláži nekřivdila, třeba by to bylo o kousek dál lepší. Moc jsem tam nefotila, protože na fotkách bylo vždy dost cizích lidí a sem je tedy i z tohoto důvodu použít nemůžu kvůli ochraně jejich soukromí. Ale zase neříkám, že to tam bylo jak na nádraží, to ne. ;-)

4.) Cala Mesquida

IMG_0686

Tak už jen příchod na tuhle pláž mě oslnil. Písečné duny, písečná cesta, hned na pláži malý bar (holky, bar!!!! A bacha, neberou karty). Z jedné strany resort na skále, z druhé strany jen duny a borovice. Ta strana s borovicemi je mimochodem chráněná.

IMG_0731

Pláž je dlouhá jen asi 300 metrů, ale narozdíl od těch předchozích je mnohem, mnohem širší. O pozvolném vstupu do moře ale nemůže být řeč, takže pokud máte rádi, že uděláte pár kroků a máte hned vodu po ramena, určitě by se vám zamlouvala. Voda byla o něco chladnější než na předchozích plážích, ale opět měla nádhernou barvu a prostředí. Jen jsme tam s dětmi opravdu chodili ruku v ruce, protože tam nebyl dlouhý, pozvolný vstup do moře. Pro děti jsou tedy rukávky nebo takový ten plavací pás fakt nezbytností. Pláž je vhodná i pro surfaře. Jeli jsme sem od hotelu (Bahía Grande) dvacet minut. V ten den, kdy jsme sem jeli, u našeho hotelu lehce pofukovalo. Oproti tomu tady bylo úplné bezvětří a fakt vedro. Pláž je totiž tak nějak schovaná mezi těmi dunami a skálami z obou stran.

Opalováky a UV trika

IMG_9999

Co se týče slunění, fakt jsem ocenila UV trika pro děti 50+. Mazala jsem jim tedy jen nohy, obličej a hřbety ručiček. Pozdě odpoledne už mívaly normální plavky, ale vzhledem k tomu, že pořád v písku stavěly hrady a nebo se nechaly i manželem zahrabat do písku, který šel i ve vodě docela špatně umýt z těla, tak to mazání krémem na písčité tělo nebylo popravdě nic moc ;-) Takže si ta trika naše děti velmi rychle oblíbily a já jsem si taky vydechla s mazacím maratonem :yahoo:

děti v písku

Krémy na opalování jsem pro ně měla dva. Už jim kupuju jen minerální 100% přírodní opalováky. Mám ráda 50ku od Young Living. Dobře se roztírá, fakt dlouho na těle vydrží. Mazala jsem 2x, maximálně 3x denně a děti se nikdy nespálily. Co mi na něm ale vadí, je to, že je v tubě, ze které se blbě mačká a to mě rozčiluje. Prý se dá krásně naředit do rozprašovače, takže to musím zkusit příště.

Měla ještě jeden minerální opalovák a to Butterbean, který je v plechovce, takže je jeho aplikace mnohem jednodušší. Je to 30tka, ale věděli jste, že mezi 30tkou a 50tkou se v ochraně kůže rozdíl jen několika málo minut? Tenhle Butterbean je ale dražší a na ten od Young Living mám prostě slevu 24 procent. Spokojená jsem s oběma. Jinak tu slevu mám pro i vás, kdybyste nechtěli děti natírat před sluníčkem chemií. Mimochodem – já tyhle už používám i na sebe a nedávno jsem se dočetla, že tyhle minerální opalováky, kromě toho, že neškodí tělu, chrání kůži mnohem lépe než ty s chemií a nespálíte se. Bohužel jsem se o tom přesvědčila na vlastní kůži, když jsem se lehce připekla po tom svým Pizbuinu urychlujícím opalování. Takže já už jen minerální.

IMG_1204

Jo a ještě ta UV trika. Ta jsme koupili v Decathlonu za dvě stovky. Tu slanou vodu přěžila úplně v klidu. Jsou nezničená a děti je můžou dál používat. Pokud budete objednávat přes internet, s Decathlonem mám zkušenost takovou, že děti musím kupovat větší velikosti, protože ty pro jejich věk jsou jim vždy malé.

No – zase jsem se rozkecala. Měly tu být ještě výlety a info o letadle a taky! Koho jsem v letadle potkala! Ale já jsem tak ukecaná, že se to sem zase prostě nevejde. Hrůza a pardon!

 

Informace o autorovi

Tereza
Tereza
Autor s 624 příspěvky
Více informací o Tereza

Snažím se v životě nemalovat si černé scénáře. Proto mám ráda citát A. Lincolna: „Většina lidí je tak šťastná, jak šťastná se rozhodla být.“

Další příspěvky

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)