pokoj2

Dětské pokojíčky: Zařizují je rodiče pro děti nebo pro sebe?

Už dlouho jsem si říkala, že chci napsat článek na tohle téma. Možná se někoho dotknu, ale vždyť mě znáte a víte, že co mám na srdci, to mám i na jazyku a svoje názory ventiluju otevřeně. Nemůžu si pomoct, ale v poslední době mám spíš pocit, že když rodiče zařizují dětský pokojíček pro své dítě, snaží se o to, aby se pokoj líbíl spíše jim než dítěti. Hlavně ať je všechno v nenápadných barvách, ať to není žádný velký kýč a hlavně! Ať je to nejlépe ve světle šedé nebo mentolové barvě. Bože, to je průšvih, když jim nedej bože někdo daruje extra barevnou hračku nebo doplněk.

Nechci, aby tento článek působil jako “hejt”, ale neznám dítě, které nemá rádo barevné hračky a které dá přednost nebarevným věcem. Ano, pokojíčky v tlumených tónech jsou pohádkové, jsou nádherné (a mně se taky líbí!!!), ale jsou opravdu více k libosti oka dítěte nebo rodiče?

U nás doma je pokojíček dětí spíš taková lehká divočina. Barev všude plno a to proto, že jsme pokoj zařizovali pro děti, ne pro nás.  Ano, to víte, že se mi líbí bílé skříňky a všechny ty věci v tlumených barvách. Věřím, že se to třeba líbí i dětem, ale ve srovnání s barevnými věcmi? Moc dobře vidím reakce Emilky, když někam přijde a vidí šíleně barevný pokojík kamarádky se stopadesáti kýčovitými hračkami a dolňky než pokojíček “pro rodiče”.

Jak teď tak brouzdám po internetu a hledám hračky na Vánoce, dostala jsem se k tomuto webu Wickey. Musím vám ho prostě ukázat, protože to je pro mě web, který dělá věci pro děti od pokojíčků po dětská hřiště.

Aktuálně přemýšlíme, co pořídíme dětem na zahradu místo plastového domku, který už se pomalu, ale jistě rozpadá. Nechceme další plast a tady mají ty úžasné dřevěné prolézačky na zahradu včetně skluzavek a houpaček. Je to vlastně takový ten dřevěný domek v různých velikostech, kde se můžou děti vyblbnout do aleluja.

spielturm-wickey-ghostflyer-blau-blau-818322-by-wickey-modra-modra-se-skluzavkou-ffe

Manžel teda pořád vzdoruje, že tohle je na naši malou zahradu obří. No-upřímně – má trochu pravdu, ale vybrala bych třeba něco menšího.

spielturm-wickey-multiflyer-503230-by-wickey-modra-modra-110x110cm-861

Co mě ale zaujalo o trochu víc než ty zahradní domečky (které mi pravděpodobně doma neprojdou) jsou ty dětské postele. Jedna je na způsob pirátské postýlky, jiná je s chobotnicí, jsou na nich barevné stříšky a vlajky. Já dostat takovou postel jako dítě, asi si cvrnknu do kalhot! Nikde jsem takové postýlky do teď neviděla, tak jsem vám to chtěla dát jako tip, protože mně přijdou prostě super. Jen teda se trochu bojím toho, že kdybychom ji pořídili Mikymu, bude ji chtít i Emilka! Znáte to ;-)

Ale mrkejte na ně! Nejsou boží? Fotky jsem si půjčila z jejich webu Wickey.

einzelbett-wickey-crazy-bounty-blau-ohne-weisse-farbe-630802-by-wickey-modra-mit-lattenboden-5d2 spielbett-wickey-crazy-sparky-pro-blau-ohne-weisse-farbe-630519-by-wickey-modra-e6a

Tahle zelená je můj favorit! Mít pokojíček zařízený jako džungli.. Někdy si říkám, že bych si to s dětmi občas vyměnila. I když se obávám, že z této postele by mě nikdo ven nedostal. Jakým pokojíčkům a hračkám pro děti dáváte přednost vy? Patříte do týmu “dětský pokojíček pro rodiče” a nebo “dětský pokojíček pro děti”? Mé srdce fandí pokojíčkům pro děti. ;-)

etagenbett-wickey-crazy-jungle-gelb-apfel-ohne-weisse-farbe-630729-by-wickey-zelene-jablko-zluta-d06

Informace o autorovi

Tereza
Tereza
Autor s 556 příspěvky
Více informací o Tereza

Snažím se v životě nemalovat si černé scénáře. Proto mám ráda citát A. Lincolna: „Většina lidí je tak šťastná, jak šťastná se rozhodla být.“

Další příspěvky

2 Komentáře

 • Klára 12. listopadu 2019 07:37

  Přesně tohle mě už x-krát napadlo, hlavně když vidím, jak maminky kupuji hračky v neutrálních barvách, protože barvy nemají rady. Já se snažím o určitý kompromis -základní nábytek neutrální (máme bílý), ale třeba na tapetě máme berušky, doplňky už jsou podle praní dcery a sama si ho už začíná zdobit. Postýlky v tomhle článku jsou krasne, ale hlavní problém vidím v tom, ze jsou jen na par let, předpokládám, ze pubertak už pirátskou loď nebude chtít A ještě k obecně k zařizování pokojicku a nákupu hraček, oblečení – vždycky vybírám podle toho, co by se líbilo dceři, ale taky podle toho, aby to aspoň trochu bylo vkusne, protože si myslím, ze tím se i ji vytváří do budoucna její vkus

  • Tereza
   Tereza 13. listopadu 2019 20:46

   Máš úplnou pravdu :) Zlatá střední cesta je asi nejlepší ;-)

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)