IMG_20191101_101003_resized_20191101_101255626

Zima je tady a s ní čas na nové peřinky!

Vzhledem k tomu, že teplý podzim už nám volá sbohem, říkala jsem si, že už je čas na to, aby Mikulášek přestal spát pod dekou. Na noc máme radši chladněji a tak jsem začala na internetu pokukovat po peřinkách. Vždycky jsem to tak nějak nakonec zapíchla s tím, že mě nikde nic moc nebralo a nebo byly špatné rozměry, které jsem pro děti nechtěla.

A jak jsem pořád otálela, ozvali se mi z eshopu promrnousky.cz, jestli bych se nechtěla podívat, co všechno jejich stránky obsahují a jestli něco na děti nepotřebuju. Na první dobrou jsem si řekla, že to je další eshop s milionem dětských hadříků, zavinovaček a věcí, které se spíš hodí na úplně malá mimina. A potom: Hele! Sady do postýlek, peřinky a fakt neskutečný výběr spacích setů. Takže jsem to proklikala a zcela upřímně říkám, že jsem nevěděla, který set vybrat, protože jich tam mají fakt hodně.

Jak jsem u jednotlivých kousků pročítala složení, materiály a údržbu, zaujalo mě, že jsou to sety, které si říkají 2 v 1. To znamená, že nejde o klasickou peřinu, která se povlékne do povlečení. V tomto případě je peřina i s povlečením dohromady a pere se to v pračce celé.

Možná to zní dost neprakticky, ale docela jsem si o tom početla a přijde mi to spíš jako výhoda než jako nevýhoda. Peřinky jsou ze 100% bambusové viskózy a jsou plněné antialergenním dutým vláknem. V létě se v nich děti méně potí a v zimě zahřejí. Ale hlavně! Neusazují se v těchto peřinách tolik bakterie a roztoči, takže jsou vhodné pro děti, co trpí na atopický ekzém nebo mají citlivější pokožku, nebo alergie.

Trošku mi vadilo, že si je nemůžu osahat a modlila jsem se ať jsou hebké na dotek a nepřijde mi nějaké struhadlo. Můžu už říct – uf! Oddychla jsem si, jsou krásně heboučké a už jsem je samozřejmě před prvním použitím i vyprala. Napadlo mě, jestli se náhodou ten vnitřek nějak neshrne. To bych asi dávala těžko zpátky, ale naštěstí to fungovalo, tak, jak píšou na webu. To duté vlákno je po stranách přišité k tomu povlaku, takže se výplň ani během toho praní nikam nehýbe a neposouvá. Peřinky ani polštář nezměnily tvar snad ani o milimetr. Je to ruční práce a v tomto je to kvalitní zpracování asi fakt poznat.

Na eshopu mají dvě značky. Přiznám se, že jsem nepátrala, která z nich je lepší, složení jsem znala a tak jsem vybírala už jen podle vzoru na peřinkách. Mikuláškovi jsem vybrala lesní se zvířátky a aby to Emilce nebylo líto, pro ni jsem vybrala povlečení oceán. Miluje mořskou vílu Ariel a kdekoliv je akvárium, je fascinovaná rybičkami.

IMG_20191101_101003_resized_20191101_101255626

IMG_20191101_094821_resized_20191101_095429323

Děti už v tom samozřejmě spí. Zatímco malej si ještě dává s nadšením načas a líbí se mu na peřinách spíš ta zvířátka než nějaká funkčnost, Emilka, když ty peřiny viděla, chtěla jít spát už v pět hodin odpoledne. Zatím jí nadšení drží a dokonce se začala dobrovolně přikrývat.

Pokud se vám líbí právě ty, co jsem vybrala, tady je na ně odkaz: Mikyho peřinky, Emilčiny peřinky

Jestli chcete, mrkněte na videa, která jsem točila původně na instastories :)

 

Informace o autorovi

Tereza
Tereza
Autor s 624 příspěvky
Více informací o Tereza

Snažím se v životě nemalovat si černé scénáře. Proto mám ráda citát A. Lincolna: „Většina lidí je tak šťastná, jak šťastná se rozhodla být.“

Další příspěvky

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)