dárky

Tipy na dárky pro děti od 6měsíců do čtyř let

Pár lidí se mě už ptalo, co jsme koupili Mikymu k narozeninám a jaké dárky vlastně dostal. Říkala jsem si, že by to mohl být i fajn tip, co by se mohlo líbit i vašim dětem, protože světě div se, vlastně všechno, co Miky dostal, se u nás točí den za dnem a s hračkami si hrají obě děti fakt každej den. Dokonce ty věci baví i Emilku, která nedávno oslavila tři roky.

1.) Motorická kostka – chodítko

Do téhle kostky jsem se zamilovala na první pohled. Líbila se mi tam ta strašná spousta variant, čím se může dítě zabavit a taky jsem od kostky očekávala větší stabilitu než od spousty dalších chodítek (ne těch, kam dítě posadíte, ale těch, kdy se dítě drží madla a pochoduje s chodítkem)

Nebudeme si nic nalhávat. Jako chodítko jsou tyhle věci upřímně stejně k ničemu, protože žádné z nich není natolik stabilní, aby se nepřevrátilo, když se o to držátko dítě, které ještě neumí chodit a je rádo, že vůbec udrží balanc, opře plnou vahou. Ale pojďme si říct, že u kostky se dítě v pohodě dostane do kleku a do stoje, protože tvar kostky mu umožňuje opřít se nahoře jako o stůl. Což chodítko ve tvaru různých zvířátek a podobně vylučuje (znám to ze zkušenosti s chodítkem, co měla Emi). Většinou jsou totiž ve tvaru do trojúhelníku, kdy se přední strana svažuje rovnou k držadlu a ta horní opěrná plocha v podobě “stolu” chybí.

Na této kostce, co jsme Mikuláškovi koupili, se děti opravdu zabaví. Z jedné strany je tabule, po které se dá psát křídou, na další straně jsou díry na tvary, které může dítě vkládat, na další straně jsou hodiny (ty se začínáme teď učit poznávat s Emilkou), na další straně jsou protáčecí číslice a na jejich druhé straně jsou obrázky různých zvířátek v počtu těch číslic. No a úplně nahoře na kostce je pecka největší a to dřevěné bludiště, kde dítě přiřazuje barevné kuličky a dřevěná zvířátka tam, kam patří podle obrázku. Super na tom je to, že to nejde vyndat a musí s tím prostě jet v těch bludišťových kličkách. Miky je z toho úplně odvařenej.

miky1 miky2 mikymamaemi

Kostka je celá ze dřeva, opravdu krásně zpracovaná a aby nedělala hluk, uprostřed koleček je tenké kolečko z gumy, aby hluk tlumilo, takže jezdí zcela potichu. Doporučila bych ji klidně i pro děti, které ještě ani nesedí, protože postranní zábava na kostce jim bude určitě stačit. No a pak mají motivaci dostat se nahoru k bludišti nebo minimálně zkusit sed nebo klek. V tomto ohledu je kostka naprosto stabilní a poskytne jim oporu. Miky u toho stojí nebo klečí pořád a miluje to.

2.) Farmář

Tohle babi a děda z Moravy fakt trefili! Když jsme farmáře s jeho traktůrkem, domečkem a zvířátky rozbalili, Miky byl hned od začátku nadšenej. Každý zvířátko zkoumal a líbilo se mu, že když na farmáře v traktoru zatlačí, začne hrát hudba. V celém setu byl ještě domeček a ohrádka pro zvířata. Je to moc hezky udělané, lehké a ve velikosti, kdy se nemusíte bát, že by dítě některé ze zvířátek spolklo. Pokud máte zahradu a zasadíte figurky pěkně do trávníku, je to fakt super hraní. Emilka do vlečky často trhá trávu a spolu s Mikym ji zvířátkám vozí a krmí je spolu. Je opravdu hezké se na to dívat, jak je to spolu baví a vy si můžete jít uvařit kafe!!!!! ;-) Na fotce s Mikym to vypadá dost malé. Velikostně je domeček takový, jako ho vidíte na třetí fotce.

IMG_20190728_164320_resized_20190804_095744315 IMG_20190728_164324_resized_20190804_095744647

IMG_20190727_142647_resized_20190804_100410547

3.) Autíčko s řidičem a zvuky

Když jsme auto před Mikyho dali poprvé, Emi mu hned začala ukazovat, jak fuguje. Když toho panáčka zmáčknete do sedačky nebo stisknete volant, auto se nastartuje, zapnou se světla a navíc dost hlasitě troubí, je slyšet zvuk, kdy řeže zatáčky, takže skřípění pneumatik a do toho se ten šílenej řidič směje. No a na tohle začal Mikuláš v první vteřině trochu natahovat – až jsem se bála, že se rozbrečí a v druhé fázi jsem se modlila, ať se mu to líbit začne, protože jsem nechtěla, aby z toho byla smutná tchyně s tchánem. Asi za půl hoďky jsem se úplně uklidnila, protože Miky si na zvuky i jejich hlasitost zvykl a sám tlačil řidiče do sedačky, aby auto zvuky vydávalo. Teď takhle věc patří k těm dvěma nahoře, co mu dávám, když potřebuju něco udělat třeba v kuchyni. Skvěle si s tím vyhraje a když za ním Emi přijde ještě se svým růžovým kabrioletem, hrají si s autama spolu.

IMG_20190727_181808_resized_20190804_095745413 auto

4.) Plyšový ježek

Pokud si potrpíte na plyšáky, tak mám tip na plyšovou rodinku. Protože u nás jede Krteček a Emi Krtka doma má, koupil můj brácha Mikymu plyšového ježka do party ke Krtkovi. Je přesnej jako v pohádce o Krtkovi a je krásně hebkej, takže pro každý dítě nadšení level milion. Zvlášť pokud ho vídá pravidelně v telce ;-)

IMG_20190727_143224_resized_20190804_100409931

 

Informace o autorovi

Tereza
Tereza
Autor s 595 příspěvky
Více informací o Tereza

Snažím se v životě nemalovat si černé scénáře. Proto mám ráda citát A. Lincolna: „Většina lidí je tak šťastná, jak šťastná se rozhodla být.“

Další příspěvky

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)