dieta2

Hubnu – díl druhý: Všem dietářkám aneb Co mě drží nad vodou

Nebojte, každý můj článek nebude o hubnutí. Jen jsem vám chtěla popsat první dojmy. Už v minulosti jsem si často říkala, že vypustím pečivo, vypustím sladké a kdo ví co ještě! No a? Nic z toho!

Včera mi na mém instagramu okomentovala fotku včerejší večeře kamarádka, že jsem dobrá, že jsem se vždycky uměla hecnout a že to dokážu. No tak poďme si říct, že to byla pěkná masírka mého ega, ale víte co? Ona ke mně byla víc hodná než je realita. Vzpomněla jsem si, že když jsme spolu před pár lety pracovaly, v naší kantýně jsme nejedly, ale ba přímo žraly dorty, obložené bagety (i když jsme to obhajovaly tím, že jsou celozrnné) a zase a zase dorty! Objednávaly jsme dovoz nejrůznějších laskomin. Takže jako, ten výraz “hecnout” ……vlastně nevím, jestli jsem se vůbec někdy v něčem, co se jídla týče, hecla! Vlastně jo! Pití! Pamatujete tu pivní výzvu? Vypít půllitr na ex a nominovat další tři lidi? :scratch:  Jo! Tak to jsem dala! (do teď nechápu jak) No a jídlo? Joo, když jste samy, bez partnera, tak se ta prázdná lednice udržuje docela snadno, ale s chlapem… (no, máte to prostě na koho svést)

No ale teď! Já jsem sama ze sebe naprosto v šoku! Jo, poďme si říct, že mám za sebou blbý dva dny diety, ale já fakt nikdy žádnou nevydržela ani půl dne! Vždycky mě někdo vytáhl na dort nebo donesl něco dobrýho do práce (to je život, co? :heart:  Prožranej!) Ale teď ne! Víte, kde nastal zlom?

Ono tak nějak víte, proč hubnete, víte, že máte břicho a víte, jak vypadáte z profilu, ale tak nějak se pořád stejně maskujete. Když se fotíte, tak dáváte ruku s mobilem spíš nad sebe, protože takhle vypadá hubeně snad každej! No a pak se to stane! Najednou vás někdo vyfotí v nestřeženém okamžiku jako mně tuhle na Mikuláše, jak držím Emilku, a na zádech máte zaříznutou podprdu ve faldech a nad džínama z každé strany bochník chleba. No infarktovej stav! A co je ještě horší?

Den, kdy ještě o takovou fotku musíte požádat. V úterý, kdy vyšel článek, že jsme s mužem odstartovali dietu, jsem poprosila manžela ať mě vyfotí. Zepředu, z profilu a zezadu (!!!). No… Co si oblíct? Mám v tom schválně vypadat tlustě, aby pak byl efekt větší? Nebo mám radši vypadat líp, protože nechci, aby lidi pak zkoumali moje nedostatky? Jak se tvářit? Smát se, jako, že se z toho vůbec nehroutím (i když vlastně trochu jo!) ? Nebo rovnou zoufale? A to takhle zatím furt jen mluvím o tom, co vám běží hlavou NEŽ vás dotyčný vyfotí.

No nic. Oblíkla jsem tři varianty a během měsíce se rozmyslím, kterou z nich vám pak ukážu. Jestli teda nezůstanu jen u čísel a měr :D (checheche) Vždycky mi to přišlo trochu ponižující, jak se každej u diet fotí. Přijde mi to intimní věc prostě. Ale zase chápu, že na intimitu jsem se vybodla ve chvíli, kdy jsem odpálila v úterý ten článek o hubnutí a stala se z toho věc veřejná ;-) Je dobrý to tam prdnout ty dvě fotky a pak poslouchat ten obdiv: “Tyyyjo, koukej na ni, táto! Ta byla tak tlustá a teď je taaaak hubená!”  No nic. Hele tři varianty mého focení.

1.) Sportovní podprsenka a kraťasy

2.) Sportovní podprsenka, tílko a kraťasy

3.) Sportovní podprsenka, tílko a džíny

První jsem si myslela, že vím, co na fotce uvidím, ale věřte mi! Pokud se rozhoupete k dietě, tak to prostě nevíte, dokud to na vlastní oči a na vlastní fotce neuvidíte!  :wacko: U čísla jedna jsem málem omdlela! Jako jo – zepředu břicho děs-s tím se počítalo. Z profilu to ještě docela ušlo. Pak ale přišla ta fotka ze zadu a to sorry jako… Manžel je fakt dobrej, že mi nikdy ani slůvkem nenaznačil, že mám se sebou něco dělat! Ještě mi říká, jakou má chuť na nějakou čokoládu nebo cokoliv k televizi! No nedali jsme si to samozřejmě! Se mnou to ani nehlo! Nemám chuť na čokolády a to je miluju, nemám chuť na pečivo a to ho miluju, nemám chuť na chipsy a to je hádejte co! Ano, správně, miluju! Mám před sebou obraz tý fotky “ze zadu”, kde mám tu podprdu zaříznutou v tuku, přes džíny/kraťasy mi lezou faldy a dokonce i moje pažě vyhlížejí dost nelichotivě. Takže!!! I kdyby mi někdo teď řekl, že mám sníst cokoliv, po čem to zmizí, udělám to! No a teď malinku kápnu božskou. Na to sladký asi nemám chuť, protože v té dietě mají výběr i ze sladkých jídel! :yahoo:

Už mám u MyKeto svých pár oblíbených. Musím říct, že jahodové proteinové palačinky, sýrová omeleta a čokoládový a capuccino shake zatím vedou na plné čáře a to, jak mě výživová poradkyně Verča varovala, že je možné, že první dva, tři dny, budu možná unavená a neměla bych se příliš namáhat než si tělo zvykne, že je bez cukru, u mě vůbec nenastalo.  ;-) Včera jsem měla celej den vyřizování s oběma dětma a večer jsem byla úplně fresh a dělala jsem nám ještě teplou večeři ;-)

Informace o autorovi

Tereza
Tereza
Autor s 624 příspěvky
Více informací o Tereza

Snažím se v životě nemalovat si černé scénáře. Proto mám ráda citát A. Lincolna: „Většina lidí je tak šťastná, jak šťastná se rozhodla být.“

Další příspěvky

1 komentář

  • Hubnu – díl první: Jak jsme s manželem začali hubnout – Matky v nesnázích
    6.1.2019 - 22:30

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)