damjiz

Tip: Dámská jízda bez dětí a hýčkání maminek

Už ani nevím, jak to vzniklo. Myslím, že to byla stará dobrá klasika, kdy jsme si s kámoškou na messengeru psaly, že bychom si daly rády oraz. Jenže kam jet? Tak jsem si říkala, že se klidně ráda vrátím na místo činu, kde jsem byla loni s jinou kamarádkou – do Rajské zahrady v Novém Městě nad Metují (o hotelu  jsem psala loni v článku První noc bez dítěte: peklo nebo ráj?, tak bych se nerada opakovala) Tentokrát budu psát o tom, co vše se dá stihnout během dne a půl ;-)

Vzhledem k tomu, že jsme usoudily, že jsme dost zanedbané matky, nechtěly jsme ponechat nic náhodě. Chtěly jsme s naším víkendem bez dětí sfouknout také pedikúru, manikúru, masáže a kdo ví co ještě. Zkrátka a dobře relax, jak má být!

Rezervovala jsem nám pokoj a začala hledat, kde nám ty drápy na nohách dají zpátky do kupy a taky jsem si říkala, že jsem fakt milion let nebyla na kosmetice. O tu ale kamarádka nestála. Zkusila jsem tedy kontaktovat místní studio Eden. Mail jsem poslala, jak jejich pedikérce, tak i kosmetičce.. No.. Jestli čekáte, že teď přichází čas na větu ve stylu “všichni si z nás sedli na zadek a vyplnili naše přání a tužby”, tak se pletete. Samozřejmě jsem poslala ultra milý a natěšený mail, kde už jsem se viděla s chodidly hladkými jako tříměsíční dítě.. a pak přišla studená sprcha! Mail od pedikérky z Edenu: “Bohužel o víkendu nepracuji a v týdnu mám cca 6týdnů dopředu obsazeno.”

No, tak nám paní ukázala, že má vždy plno a my naivky jsme si optimisticky myslely, že když se ozvem týden předem, že je tam na nás někdo zvědavej. Pak ale přišel moc milý mail od paní kosmetičky, která napsala, že mi kosmetiku ráda udělá a kamarádka může dát zatím takové ty lymfonohavice. Trošku se kámoška cukala, že na to moc není, ale pro dobro všech (tedy mě) nakonec souhlasila. No a představte si, že její dobrý skutek byl po zásluze odměněn! Paní Světlíková, tak se ta kosmetička jmenuje, jí ve finále místo nohavic domluvila maséra. Ještě nám volala, jestli kamarádce nevadí, že to bude muž… Den na to se stal zázrak číslo dvě. Domluvila nám i tu pedikúru. Jen u někoho jiného mimo salon. Plus! Parafínové zábaly na ruce. To už jsem si říkala, že se mi to opravdu jen zdá a dělaly jsme si srandu, že budeme z toho maratonu krásy víc unavené než odpočaté!

V sobotu ráno jsme tedy vyrazily směr beautymecheche. Leňule nechala svoji dcerku tatínkovi a Emilka vyrazila s mým mužem k babičce a dědovi. Když jsme dorazily na místo, zašly jsme si na oběd, kde jsme se nacpaly k prasknutí (já si zase objednala ten dokonalý steak, co loni – jen tentokrát, vzhledem k mému požehnanému stavu, místo musel být místo medium well done – taková škodaaaa!!!), pak jsme se ubytovaly a ve dvě na nás už čekala paní Světlíková.

maska

Kosmetika s masáží obličeje, dekoltu a šíje – myslela jsem, že umřu blahem, to samé kámoška na masážním stole u toho maséra. Poté, co jsem si s paní vyprávěla (tedy spíš jsem vedla monolog o pozitivním myšlení – a podle mě si do teď paní Světlíková myslí, že dělala kosmetiku magorovi), jsme šly na pedikúru. Vzhledem k tomu, že pedikérka byla jen jedna a musely jsme se vystřídat, sbalila jsem si s sebou všechny propriety na manikúru ;-)

No dobře – je to trochu trapas, přijít k někomu, kdo kromě “pedi” dělá i “mani”, s vlastním nádobíčkem, ale přišlo mi to jako ideální čas než abych se tam kopala nudou do zadku. Navíc kdysi jsem dostala sadu Striplac od Alessandra (lak, který vydrží 7 dní a pak jej jednoduše sloupnete. Pokud o to budete stát, můžu se o něm rozepsat v dalším článku). Takže během toho, co byla v péči moje kamarádka, udělala jsem si manikúru, na kterou už ani nevím, kdy jsem měla naposledy čas! (mimochodem, takhle vypadají moje nehty pátý den  :good:

nehty

Pak jsem přišla na řadu se svými pařátky na nohou. Trpím na otlaky a poslední dobou mě fakt bolela chodidla. Kromě toho, že mi pedikérka řekla, že ty otlaky jsou fakt šílené (tohle vám prostě vždycky udělá radost), dodala taky, že mám spadlou klenbu :cry: Takže mám v plánu objednat se v nejbližší době k ortopedovi a už třetí den si říkám, že bych měla najít ty vložky do bot, co jsem si kdysi kupovala. V každém případě-paní odvedla skvělou práci. ;) Foto nohou ale fakt dávat nebudu! Za prvé nevím, co to je za blbej zlozvyk, že si všichni fotí prsty na nohou a cpou je na sociální sítě a za druhé, taky byste mohli omdlít, jak jsou teď po pedikúře krásný!

Naši seanci jsme zakončily parafínovými zábaly na ruce. Mám zase na chvíli ruce jako dvacítka! (toho jste si ale pochopitelně musely, holky, všimnout na fotce, kde ukazuju nehty) Skončily jsme asi v půl šesté, nakoupily jsme si pár sladkostí s sebou a šly na fantastickou večeři. Stejně jako oběd, tak i večeři jsme si daly v Rajské zahradě, protože tam vaří opravdu skvěle! Pokud tam náhodou pojedete, musíte si objednat některý z jejich steaků!! Výborně mají ale upravené i ryby a cokoliv jiného.

IMG_20180217_130050_595 IMG_20180217_203120_327

20180218_095631

Za jakýchkoliv jiných okolností (kdybych nebyla těhotná a kdyby kamarádka pila alkohol) bychom vyrazily do víru “velkoměsta”. Takhle jsme na sebe ale provinile mrkly a řekly si: “A nelehneme si do postele, nepustíme si televizi a nesníme všechny ty čokolády, co jsme si nakoupily?” No a tak se stalo. V půl desáté už jsme ležely v posteli, cpaly se čokoládou a protože nic pořádného nedávali, pustily jsme si na tabletu Sex ve městě a u toho vytuhly :yahoo: Řeknu vám – hotový mejdan století! Bezdětným to možná bude znít trochu nudně, ale vy, co děti máte, mě určitě chápete!  ;-)

No a v neděli přišla klasika. Když můžete dlouho spát, automaticky se pochopitelně vzbudíte dřív než musíte. V mém případě dokonce dřív než vstávám s Emilkou. Do stropu jsem čuměla už v 6:30!!! Nakonec jsme ale vstaly o dvě hodiny později, daly si snídani a jely nakupovat  ;-) (to mě tak nějak úplně vyšťavilo a domů jsem přijela unavenější než před víkendem!)

Závěrem chci říct, že pokud si chcete udělat podobný víkend, objednávejte se na procedury asi dřív než týden před pobytem (ano, vím, že to není žádná novinka) a pokud čirou náhodou zamíříte na stejné místo a rády byste se svěřily do péče milých ženských, které umí svoji práci a navíc vám u nich nevykrvácí peněženka, říkala jsem si, že vám sem na ně dám prostě kontakt.  ;-) Tímto oběma dámám děkuji za to, že díky nim byl náš pobyt opravdu relaxační. :good:

Evženie Ulmová – pedikúra, modeláž nehtů, manikúra, parafínové zábaly na ruce (protože mám jen mobil, tak ten zašlu na vyžádání)

Ivana Světlíková – kosmetika, cvičení – svetlikova.i@seznam.cz

Plánujete taky víkend bez dětí? Dejte vědět kde! Třeba se inspirujeme na příště  ;-)

 

 

Informace o autorovi

Tereza
Tereza
Autor s 621 příspěvky
Více informací o Tereza

Snažím se v životě nemalovat si černé scénáře. Proto mám ráda citát A. Lincolna: „Většina lidí je tak šťastná, jak šťastná se rozhodla být.“

Další příspěvky

5 Komentářů

 • Ivana Světlíková 21. února 2018 11:28

  Milé setkání, milé povídání :yes: Jsem ráda, že jste si to užily, tak jak to má na každé správné dámské jízdě bez ratolestí vypadat! :good: Zdravím a přeji hodně úspěchů :bye: I. S.

  • Tereza
   Tereza 21. února 2018 21:53

   Jee, děkujeme! :heart:

 • Jitka Doležalová 21. února 2018 22:05

  Dovolte mi abych se i já vyjádřila k Vaší STUDENÉ SPRŠE…..
  Pracuji v oblasti pedikúry již více jak 13 let, ano mám stálou klientelu a bohužel již odmítám i místní lidi kteří se hlásí. Jsem taky jen člověk a práce s lidmi je dost náročná. Nerozumím Vašemu závěru ve kterém odsuzujete člověka který dělá svou práci s láskou a dobře, jen má taky svou rodinu a život. Někdy i my lidé pracující ve službách máme právo na odpočinek.
  Doležalová

  • Tereza
   Tereza 22. února 2018 08:47

   Dobrý den, a kde Vás odsuzuji? Napsala jsem, že jsme si na procedury vzpomněly pozdě a že jsme naivně dělaly rezervaci týden předem. :)) Dopřejte si ten odpočinek :) Evidentně ho potřebujete. Pěkný den

 • MOJE TIPY: Laky na nehty – tento vydrží 9 dní! – Matky v nesnázích
  28.3.2018 - 6:00

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)