1

Ovoce: Které ANO, které NE?

Když jsem synovi začala poprvé dávat přesnídávky, bylo mi doporučeno začít jednodruhovým ovocem (buď jablkem nebo banánem), několik dní počkat, jestli se neobjeví reakce a pak teprve zkusit jiný druh. Začala jsem jablkem, protože mi přišlo jako nepřirozenější ovoce našim podmínkám. Olí ochutnal jednu lžičku a zašklebil se tak, že mi bylo okamžitě jasné, že další ani nemám nabírat, pokud nechci tu rozmixovanou „věc“ mít na čerstvě vymalované zdi za mnou. To samé bylo později i s banánem.  ;-) Nevzdala jsem to, přece jen jsou to pro dítě úplně nové chutě a navíc hodně výrazné, takže potřebuje čas. Dneska Oliverek dlabe přesnídávky s takovou chutí, že ho pomalu nestíhám ani krmit. :heart:

Doteď máme, kromě jablek, odzkoušený banán, hrušku i meruňku (ty mám pro něj zamražené). Baví mě vymýšlet různé kombinace chutí, aby nejedl každý den to samé. Občas mu přidám do ovoce i piškoty. Oblíbil si například jablko s banánem a meruňkou, ale i hrušku s banánem, hrušku s piškoty, jablko s piškoty a pochutná si i na samotném jablku nebo banánu.

Co mu naopak z ovoce vůbec nedávám a ještě hodně dlouho bude u nás tabu, jsou citrusy a exotické ovoce, jahody, hroznové víno a nepokouším ani maliny nebo lesní plody. Už v porodnici nás sestry před těmito druhy varovaly. A nerada bych synovi způsobila nějakou alergii.

Když nejsme s Oliverkem na svačinu doma, abych mohla rozmixovat ovoce, ráda využívám kupované přesnídávky nebo ovocné kapsičky od Hami (už jsem psala i o jejich příkrmech tady: Když manžel myslí i na příští rok…), které vozím s sebou. Olí miluje jablko s banánem nebo jablko s hruškou. Občas od něho ochutnám a musím říct, že chutnají moc dobře. Až je mi někdy líto, že je zblajzne celé sám. :rose:

Které ovoce chutná vašim dětem a jaké kombinace mixujete? Máte tip?  ;-)  

3

 

 

Informace o autorovi

Mirka
Mirka
Autor s 392 příspěvky
Více informací o Mirka

John Lennon: "Láska je odpověď." Mirka: "A produktem lásky je nový život...se spoustou otázek."

Další příspěvky

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)