lenka

Zachraňte své vlasy po porodu!

Nedávno jsem psala o tom, že mi vypadaly řasy a ještě jsem se chlubila, že vlasy jsou v pohodě. No a hádejte co! Nejsou! Zatímco řasy mi dorostly (díky čemu zjistíte tady) a musím říct, že mrkací panenka je oproti mně pěkná žabařka, moje tělo si pravděpodobně řeklo, že mi nedopřeje ani den oslav nad zvládnutou situací a upozornilo mne na to, že můj vlasový porost se chystá opustit moji hlavu a vydat se vstříc novým zážitkům na jiná místa.

A tak si užívá cestování po našich plovoucích podlahách, na mém oblečení, v Emilčině postýlce, na manželových ponožkách.. No když to zkrátím – moje vlasy najdete prostě všude jinde než na mé lebce!! Tedy na mé hlavě pochopitelně ještě něco zbylo, ale už teď vím, že vlasy, které mi během těhotenství stihly narůst až skoro do pasu, takové délky dlouho dosahovat nebudou.

Věděla jsem, že mi padají, ale ve srovnání s vyprávěním kamarádek, jak jim v rukách zůstávají celé prameny, mi to přišlo zanedbatelné. Jak vážné to je, jsem zjistila ve chvíli, když jsem si na jednu večerní akci vyčesala culík a zjistila, že nad čelem mám vlasy tak prořídlé, že bych si spíš než ohon, měla začít česat přehazovačku! Pořád jsem si říkala, že snad to není vidět, ale když si toho všimnul už i manžel a zeptal se mě, jestli bych to neměla radši ostříhat, přiznávám, že jsem si pobrečela.

Ale! Druhý den jsem se s tím srovnala a začala řešit, co tedy udělám pro to, aby ze mě nebyla ohava s lysinama :wacko:

TAKŽE TADY JE INSPIRACE: Už asi týden piju tekutý kolagen, na doporučení kámošky jsem k tomu přidala tablety Methionin (ty prý fakt zabírají!!!) a předevčírem jsem si nechala v lékárně doporučit šampon s kofeinem Alpecin, který stimuluje vlasové kořínky. Představte si, že mě ty vlasy u kořínků až bolely. Nikdy bych nevěřila, že to je možné. Musím říct, že po prvním umytí šamponem, mě přestaly bolet. Tak snad to je dobré znamení a není to třeba tím, že by na dobro pochcípaly!

Vím, že by bylo dobré tento článek začít psát až ve chvíli, kdy budu moct říct: “Přestaly padat kvůli tomuhle.” Minulý týden jsem si ale všimla, že jste se, holky, o padání vlasů zajímaly. Tak než by mi to zabralo, mohlo by vám zbýt těch vlasů jen pár ;-) Takže jsem se rozhodla zachránit i vaše vlasy!

Tak dejte vědět, jaký bude výsledek! Zatím jediné, co nás může uklidnit spolehlivě, je to, že začíná zima, budou se nosit čepice a jako dámy si je ve společnosti sundávat nemusíme! ;-)

Informace o autorovi

Tereza
Tereza
Autor s 624 příspěvky
Více informací o Tereza

Snažím se v životě nemalovat si černé scénáře. Proto mám ráda citát A. Lincolna: „Většina lidí je tak šťastná, jak šťastná se rozhodla být.“

Další příspěvky

1 komentář

  • Je libo na ježka? – Matky v nesnázích
    25.10.2016 - 8:00

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)