Jak už psala moje parťačka Terka, únava na začátku těhotenství dává dost zabrat a postihuje většinu nastávajících maminek.
Já si vybavuju, jak jsem ve školce po obědě bojkotovala spánek. Nesnášela jsem to. Ocenila jsem ho právě až v těhotenství, kdy jsem měla pocit, že usnu i za chůze. Ploužila jsem se po bytě a cestu z pokoje do koupelny by snad dřív zvládla i ta nejpomalejší želva. Myslím, že ten kdo mě v tu chvíli viděl, si musel myslet, že jsem buď po flámu nebo na práškách. ;-) Budila jsem se v jedenáct dopoledne a v jednu jsem byla už zase ,mrtvá´. Fakt. Dva měsíce, den co den, se opakoval stejný scénář.
Jenže. Nebyla jsem si vůbec jistá, jakou spací polohu zaujmout, abych dítě v bříšku neohrožovala. Vzhledem k tomu, že jsem do té doby neměla žádnou zkušenost, ideální mi přišlo spát na zádech. Usínala jsem tak a nevím, jak je to sice možné, protože prý je to nemožné, ale na zádech jsem se i budila. :-) Jenže časem mi to asi nestačilo a začala jsem se přetáčet na bok. A zatím mi to vyhovuje. Momentálně v pátém měsíci je to pro mě ta nejoblíbenější a hlavně nejpohodlnější poloha. :good:
Pro jistotu jsem si o tom ale něco zjišťovala. Mrkněte na pár tipů, které vám k dobrému a zdravému spánku v očekávání můžou pomoci.
Jak v těhotenství spát:
- Nejvhodnější poloha je na levém boku, protože děloha je většinou stočená doprava a přiléhá na dolní dutou žílu, stlačuje ji a snižuje v ní průtok krve.
- Jestli se vám přece jen líp leží na pravém boku, nebuďte v téhle poloze moc dlouho a stranu vystřídejte.
- Když ležíte na boku, dejte si mezi kolena větší polštář a jeden měkký i pod bříško.
- V druhé půlce těhotenství se už nedoporučuje spát na zádech (vyšší váha kvůli rostoucímu bříšku nedělá dobře na páteř).
- Stres, obavy a úzkost hoďte za hlavu, nebudou se vám zdát zlé sny a probudíte se vyspinkaná dorůžova.
- Na noc se nedoporučuje pít větší množství tekutin, to abyste se v noci neuběhaly. :scratch:
Máte jiná doporučení nebo tipy? Pište, pište, ať jsme v obraze. :bye: