Není nad to, občas se inspirovat tím, co nakupuje někdo jiný. Já bych se s vámi ráda podělila o moje oblíbené věci, které pravidelně nakupuju v Lidlu a nikdy bez nich neodcházím!
Pokud čtete web Matky v nesnázích pravidelně, možná jste zaznamenali, když jsem zmiňovala, že mi moje alergoložka objevila alergii na pšenici. Ne na lepek. Na pšenici. To znamená, že můžu věci s lepkem, ale pšenici bych se měla vyhýbat. Dobrá zpráva je, že na špaldu alergii nemám. Takže proto možná tak dlouho trvalo než mi došlo, že mi dělá pšenice problém. Doma totiž vařím a peču jen se špaldovou moukou už pár let.
Na pšenici neumřu, ale nejdu jí naproti
Moje alergie na pšenici naštěstí není ve stádiu „sním něco pšeničného a umřu“. Jen u mě nastoupí šílená únava a občas křeče v břiše. Pšenici se nevyhýbám striktně. Občas zhřeším pizzou nebo dětem ujídám šunkofleky, ve kterých jsou – pochopitelně – pšeničné těstoviny. V restauracích si nerada žádám bezlepkové věci apod., takže občas – ano – jídlo si užiju a pak chvilinku trpím.
Už se ale dostávám k tomu, k čemu jsem chtěla. Pšenice je pochopitelně i v těch zmiňovaných těstovinách a po těch mi bývá opravdu těžko. Takže to je jedna z věcí, které doma, když vařím, jíst nechci. Jenže když jsem hledala různé typy těstovin bez pšenice, špaldové jsem nenašla a většina bezlepkových mi moc nechutnala. A to nemluvím o ceně!
Drahé bezlepkové těstoviny už nikdy
Platit za bezlepkové těstoviny, které mi nechutnaly, 80 – 90 korun mě fakt štvalo. Ale pak! Pak jsem objevila bezlepkové v Lidlu. Mají je ve dvou variantách. Penne a fussili. Nejenom, že jsou fakt strašně dobré, ale hlavně stojí 32 korun, což je oproti osmdesáti sakra rozdíl. Napadlo mě, že by bezlepkáři tento můj tip uvítali, protože ta cena je nesrovnatelná s jinými bezlepkovými těstovinami od konkurence. Proč bychom měli platit raketu za obyčejné bezlepkové špagety, penne nebo fusilli?!
Jsou z kukuřičné mouky a pokud chcete namítnout, že kukuřičné těstoviny už jste nějaké zkoušeli a nechutnaly vám, dejte jim i tak šanci. Já také zkusila spoustu těstovin z kukuřičné, pohankové i hrachové mouky a je pravda, že mi ani nechutnaly a ni jedny. Tyhle jsou ale prostě fakt výborné.
Špaldová mouka
A jsme zase u mojí pšenice. Zatímco ve specializovaných prodejnách nebo třeba v Globusu najdete špaldovou mouku za 60 až dokonce někde 90 korun, v Lidlu ji beru maximálně za 33! Kupuju hladkou špaldovou i celozrnnou špaldovou. Peču z nich, ale jsou úplně v pohodě i na zahušťování omáček a pro jakékoliv jiné využití, stejně jako klasická hladká pšeničná mouka.
Sušené mango
Sušené Mango od Alesta už sice není takový cenový hit, protože stojí 70 korun, nicméně je to balíček, který má 125 gramů. Za tuhle cenu jsou například v Bille stogramová balení. Navíc je mango často od jiných značek šíleně doslazované.
Na mangu z Lidlu jsem závislá. Přiznávám to! Miluju ho a nikdy se ho nevzdám, protože není přesušené, ale je hezky měkké a sladké, ale nemáte pocit, že by bylo obalené v cukru jako spousta jiných sušených plodů.
Musím říct, že špaldová mouka a ty bezlepkové těstoviny jsou v mém životě docela game changer, protože ráda vařím a peču bez limitů a špaldová mouka je k nerozeznání od klasické bílé. Sladké, co peču dětem, má stejnou konzistenci jako kdyby bylo upečené z normální mouky a já si můžu dát s nimi, aniž bych se osypala nebo si musela brát léky. No a to mango? To je prostě láska.
Byly pro vás tipy užitečné? Podělte se o ty svoje! Ráda se inspiruji také. Příště zase třeba o mých oblíbencích z Billy.
Zdroj: Matkyvnesnazich.cz, autorský text na základě vlastní zkušenosti