pokojíček úvodní fotka

Jak jsme dětem udělali nový pokojíček

Už jsem asi zmiňovala, že jsme nedávno dodělali přístavbu nad garáží. Máme tam nový pokoj – ložnici, která se napojila na šatnu. Z naší staré ložnice vznikl druhý dětský pokoj a protože naše děti chtějí spát v jednom pokojíčku, je jeden hrací a druhý spací. Chtěli jsme, aby měly děti v pokojích víc světla a tak se ještě čekalo na střešní okna, co jsme chtěli dodělat. Asi vám nemusím říkat, že už jsem to chtěla mít za sebou, protože poslední měsíce jsem měla pocit, že jen vytírám podlahy a nebo utírám prach, jak se u nás díky stavebním pracím prášilo.

U pokojíčku na spaní jsme chtěli, aby měly děti obě velké klasické postele, které jim vydrží nějakou dobu. No a taky jsme řešili praktičnost. Nakonec jsme vybrali klasické bílé postele v Ikea. Mikuláškovi jsme pod ní udělali úložné prostory v podobě dvou velkých šuplíků a třetina prostoru pod postelí padla na takovou skládací žíněnku, která se dá vytáhnout a děti na ní dělají kotrmelce a všemožně na ní blbnou. Miky si z ní taky může udělat schody, aby pohodlně vylezl na postel.

20201122_112859_Original-2

Pod Emilčinu postel mě napadlo dát výsuvné lůžko. Když bývaly děti nemocné, často jsem u nich seděla, případně pak už ležela vedle postele dost nepohodlně a vzhledem k tomu, že jsme postele umístili naproti sobě a mezi nimi zbylo místo přesně na jednu další postel, nebylo o čem rozhodovat. Taky nám to přišel super nápad nejen pro mě – jakožto pečující matku, která se tam během krušné noci může natáhnout, ale také později až třeba u nás bude chtít spát nějaká Emilčina kamarádka nebo Mikyho kamarád. Aby měli kde.

20201122_112842_Original-2 20201122_112821_Original-2

Až když jsme postele smontovali, zjistili jsme, že jsou docela vysoké. Zábranu jsme původně koupili jen pro Mikyho, ale dodatečně jsme uznali, že ji dokoupíme i Emi a že koupíme ještě dvě, které se dají i ke zdi, aby se zeď tolik neošoupala. Dají se nasadit a zase jednoduše odstranit. Postele jsou neutrální a přitom moc hezké. Hlavně se dají doplnit opravdu čímkoliv. První fotka je hned po namontování, druhá už je připravená na spaní :)

20201122_112019_Original-2

IMG_0748-2 IMG_0746-3

Jak už víte, máme s mužem rádi tapety, ovšem naše příběhy o tapetování by vydaly na rozvodovou knížku. On lepí, já měřím a stříhám. Nevím, proč se mě pokaždé ptá: “A nechceš to stříhat nůžkama?” A já vždycky odpovídám: “Ne, proboha, nech mě to dělat řezákem a pravítkem, vždyť to bude nůžkama strašný.” Nakonec mě to nechá dělat, jak já chci, ale stejně si během toho vyslechnu, asi třikrát se pohádáme, ale nakonec krásně vytapetujeme a ještě se usmíříme :D

20201121_121553_Original

Tentokrát jsme se rafli před celou vesnicí – tedy obrazně řečeno, protože na tapetách byla vesnice. Domečky jeden vedle druhého. Tapetu jsme objednali z Hornbachu. A v noci těm domečkům svítí okýnka!!! Trochu jsem se bála, jestli to nebude strašidelný, ale první noci to skoro nesvítilo. Začínají svítit až teď po nějaké době a je to decentní, moc hezký a naštěstí ne strašidelný :D

20201122_111944_Original

I když, povím vám, kde ještě najdete krásné tapety (tam jsme se vybrali do ložnice) Moc krásné tapety najdete na stránkách Espritu. To byste neřekli, co? Já taky ne, ale už nejednou jsme si od nich objednali.

Na druhou zeď jsme toho nechtěli dávat moc, ale představte si, že jsem asi měsíc před naší velkou akcí našla v Lidlu samolepky na zeď. Byly to takové archy jen tak pohozené mezi xx dalšími věcmi v Lidlu. Ani u nich nebyla cena a já si říkala: Tak o kolik mě na kase stáhnou. O moc ne! Jedno balení, které obsahovalo 2 archy stálo 50 korun! Přitom, když se podívám na všechny ty e-shopy, co nabízejí velmi podobné samolepky, je to k pláči, že za to chtějí i 1600!  :unsure: Tak nás tedy dvě balení, tedy 4 archy, které nám vystačily na celou tu stěnu a byl v tom i metr ve tvaru stromu, u kterého se děti mohou měřit, vyšel na 100 korun. Už jsem vám to hledala na stránkách Lidlu, ale bohužel jsem je na jejich Lidlshopu nenašla. Takže pokud se vám líbí, hledejte na prodejnách.

IMG_0830

Spoustu věcí měly děti už z dřívějška. TeePee jsme vytáhli teď po delší době, protože se tam zlomila jedna tyč. Fakt se mi nechtěla řešit reklamace (a prý jich ta značka má docela dost, takže tu nedoporučím), takže to manžel a tchán vyřešili násadou od smetáku, kterou společnými silami ohoblovali. Domečkové poličky, tak o těch jsem vám psala. Jsou ze stránek Čisté dřevo, kde je mají v naprosto rozumné cenové relaci oproti jiným eshopům.

IMG_0831

Tenhle článek jsem se rozhodla napsat hlavně proto, protože vždycky když dělám něco pro děti, chci jim dát všechno a ideálně bych nakoupila všechno a hned. Nad čím mi velmi často zůstává rozum stát, jsou ceny a přijde mi, že hodně e-shopů šroubuje částky do astronomických výšin. Takže jsem chtěla ukázat, že udělat nový pokoj nemusí vyjít až tak draho a přitom výsledek vypadá hezky. O tom, kde co jsme objednali a nakoupili dávám info níže. Třeba to využijete  ;-)

Domečkové poličky

Domečková tapeta

Postele  (a úložné prostory plus i rozkládací žíněnka)

Bezpečnostní zábrana k posteli

Povlak na polštář (tyrkysový/růžový)

Zvířátka samolepky na zeď jsou z Lidlu! Ale musíte asi na prodejnu. Na E-shopu jsem je nenašla.

Informace o autorovi

Tereza
Tereza
Autor s 624 příspěvky
Více informací o Tereza

Snažím se v životě nemalovat si černé scénáře. Proto mám ráda citát A. Lincolna: „Většina lidí je tak šťastná, jak šťastná se rozhodla být.“

Další příspěvky

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)