nest

Neštovice: Test přípravků proti svědění

Musela jsem to pojmenovat jako Test přípravků, protože jsem jich vyzkoušela prostě víc než jeden a upřímně – sáhněte si na srdce – vy, jejichž děti prodělaly neštovice, určitě víte, že jednou z věcí, které jste řešili, byla ta, aby je to svědilo co nejmíň, aby si pupínky neškrábaly a aby se vše zahojilo a nezůstaly jizvy.

Těch přípravků je ale tolik! A každý doporučuje něco jiného! Jeden říká, že tekutý pudr je sázkou na jistotu, jiný, že hlavně ne tekutý pudr!!! Další chce během neštovic koupat, jiný to zakazuje…

Moc ráda chodím k nám do Jiren do lékárny v dětském středisku. Za prvé jsou tam všichni, co tam pracují milí za každých okolností a hlavně – dokážou poradit. Když jsem na ně vystřelila téma neštovice, jako první se mě zeptala lékárnice: “A máte doma Imazol?” “Mám.” “Můžete to mazat tím. Hodně maminek si ho pochvaluje a já si taky myslím, že je na to dobrý.” Pak je tady ale ještě tanto chladivý gel ViraSoothe. Chladí a je dobrý na svědění. Vzala jsem si ho. Je pravda, že když jsem se vás, čtenářek, v instastories zeptala na to, co je dobré proti svědění, velká většina z vás jej doporučovala taky. Jenže znáte to – každé dítě je jiné. Takže chcete vědět, jak jsme s ním dopadli u nás?

ViraSoothe

vira

Použila jsem ho jednou! Emilce strašně vadilo, že studí! Jaké překvapení u chladivého gelu, co?  ;-) Nechtěla ho na pupínky ani za zlaté prase! Takže došlo na Imazol.

Imazol

IMG_20200210_101335_resized_20200210_101628565

Ten se mi v minulosti u dětí skvěle osvědčil na opruzeniny, že je hutný, vydrží a měla jsem ho doma. Emi neprotestovala, tak jsem ji první den natírala jím. Jenže druhý jsem měla jít s Mikym na 18 měsíční prohlídku a jen tak jsem se zeptala doktorky na její tip, co je dobré na neštovice. Trochu mi shodila Imazol, že kůže pod ním nedýchá a doporučila mi Tanno-Hermal Lotio.

Tanno-Hermal Lotio

IMG_20200210_101514_resized_20200210_101627898

I ten jste mi psaly, holky, v tipech. Není tak hutný jako Imazol, je docela tekutý a je bílé barvy, což je dobré v tom, že vidíte, kde jste už je natřeno, ale přitom jsou pupínky pod tenkou bílou vrstvou viditelné. U chladivého gelu ViraSoothe to jde totiž poznat jen stěží, protože je gel čirý. Za mě je Tanno-Hermal dobrej, na pupíncích vydrží a přitom máte pocit, že je neucpává a kůže pod ním dýchá.

ALE – opět to moje dítě! Postavila si hlavu, že tohle rozhodně ne a vůbec to nechtěla, namazat ji nešlo. Poručila si Imazol a čau matko, vyřeš si to jak chceš. Nejprve jsem předstírala, že ji Imazolem mažu a dávala jsem ten Tanno-Hermal, pak jsem to vzdala.

Spousta z vás mi i doporučovala koupel v heřmánku nebo ovesnou koupel. Moc děkuju. Nakonec jsem se ale rozhodla to nevyzkoušet, protože se našlo také dost lidí, co mě od celkového koupání během neštovic odrazovali. Neštovice se prý “schovají” do těla a můžou způsobit další problémy. Nejsem lékař, nedokážu to posoudit. Naše dětská paní doktorka a moje máma, která je zdravotní sestra mi to taky nedoporučily. Slyšela jsem ale, že jiní lékaři říkají, že taková koupel na škodu není.

Musím říct, že Emilka ve finále nechtěla mazat vůbec ničím. Genitálie jsem ale mazala Imazolem, protože tam jsem se bála ať se neštovice nezanítí. Pokud se něco mazalo, tak především Imazolem a musím říct, že posloužil dobře. Neštovice už skoro vyschly  a ty větší strupy už se za pár dní, zdá se, sloupnou taky.

To mě přivádí k dalšímu a poslednímu přípravku.

Cicaplast

Emi má na obličeji dva hlubší strupy a pár menších, během dne jí asi stopadesátkrát musím připomenout ať si na to nesahá. “Maminko, pořád mám pupínky. Kdy už nebudou?” “Za pár dní už nebudou, ale nesmíš si na ně sahat,” odpovídám a doufám, že si to nerozškrábe.

Některým dětem prý zůstanou jizvy. Chtěla jsem tomu předejít, protože v pozdějším věku bych nechtěla, aby z toho měla nějaký mindrák nebo se kvůli tomu trápila. Takže jsem šla do lékárny a myslela jsem si na Bepanthen plus, který je dobrý na hojení poranění. Na první dobrou mi ten název vypálil i pán v lékárně, ale jeho kolegyně ho hned zastavila a říká, že ten ne. Prý je na to nejlepší Od La Roche-Posay Cicaplast. Tak jsem ho vzala.

Krém je hezky hustý a přitom hodně jemný. Vzhledem k tomu, že Emilka během celých neštovic obličej mazat nechtěla, nečekala jsem změnu názoru ani u tohoto přípravku, takže jí tím mažu strupy na obličeji na tajňáka v noci, když spí!!! Ty menší stroupky už se odlouply a kůže se krásně hojí. Uvidíme, co ty dva větší, ale musím říct, že tenhle krém mi přijde fakt dobrej.

IMG_20200210_101322_resized_20200210_101627539

A úplně poslední věc. Jak jsem včera zmínila, že moje kamarádka s dcerou skončily s neštovicemi v nemocnici, ptala jsem se jí, co jim tehdy poradili na mazání. Řekla mi, že jí bylo doporučeno nechat kůži dýchat a nemazat, pokud tedy dítě vyloženě ze svědění nešílí. Vzhledem k tomu, že Emi většinou mazat nechtěla a od druhého dne si sama vybrala jen pár pupínků, které chce máznout, k dalšímu mazání jsem ji nenutila uklidněná touto radou z nemocnice.

Myslím, že občas napoví nejen doktor, ale i dítě – i když se to může zdát jako blbost. ;-)  Ty pupínky, co chtěla mazat, byly zrovna hluboké na nohách a zádech, tak je možné, že možná svědily jen ty a zbytek opravdu neřešila.

Jinak pokud mají vaše děti neštovice i v ústech, používá se na to Fialka. Tu jsme měli doma taky, ale naštěstí na ni nedošlo. Emilka měla jeden puchýř na jazyku, ale všimla jsem si ho až když začal mizet si ho a ona pravděpodobně vůbec, protože si nestěžovala a jedla normálně.

Všem, které to teprve s dětmi čeká přeju pevné nervy.

 

 

Informace o autorovi

Tereza
Tereza
Autor s 563 příspěvky
Více informací o Tereza

Snažím se v životě nemalovat si černé scénáře. Proto mám ráda citát A. Lincolna: „Většina lidí je tak šťastná, jak šťastná se rozhodla být.“

Další příspěvky

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)