nahledovka

Kosmetika proti vráskám a make up: Tipy pro vás, ale i vaše maminky

Dlouho jsem nepsala o tom, co používám. Nedávno jsem doporučovala kamarádkám nějaké produkty a ptaly se mě, proč to nenašly na blogu. No jo vlastně. Proč to tam nemám? Tak tady… ;-)

Stále jsem docela věrná kosmetice Tiande, ale vždycky jednou za čas začnu pokukovat, co bych zkusila jinde. Většinou se ke své značce vracím, ale je pár věcí, které jsem teď objevila jinde a jsem z nich nadšená, takže bych ráda zhodnotila pár věcí, které mě zaujaly

Proti vráskám

  • přiznám se, že ke značce Dermacol jsem byla dlouhodobě skeptická. Nedávno jsem měla možnost vyzkoušet pár věcí od nich. Některé mě opravdu překvapily (o těch dlouhotrvajících rtěnkách jsem vám už říkala). Zkusila jsem krém proti vráskám Dermacol – Gold elixír a je pravda, že když ho na pleť natřete, pleť vypíná okamžitě a vrásky opravdu vyhlazuje. Cítím ale, že věkově ještě nejsem v kategorii, pro kterou je určený. Pokud máte maminku, která je ve věku 50+, určitě bude tento dárek trefou do černého! Ten můj putuje mojí mamce. Je skvělej, ale na mě je to ještě brzy.

IMG_20200102_133934_resized_20200102_094006984

A teď už něco pro nás 30+ ;-)

Aktuálně jsem svůj Zhenfei od Tiande vyměnila za Fucoidan od téže značky. Chtěla jsem ho vyzkoušet. Není špatný, ale pořád přemýšlím, že se vrátím zpět k Zhenfei. Přijde mi, že ten je na vrásky o kousek lepší.

IMG_20200102_133945_resized_20200102_094006687

Co chci ale říct, je něco úplně jiného. Nedávno jsem vám psala, jak jsem nakoupila starter kit  od Young Living se základními oleji hlavně kvůli imunitě dětí a olejům na uvolnění dýchacích cest atd (SOS imunita, spánek u dětí a růstové bolesti). Kámoška mi říkala, jak oleje používá i na kruhy pod očima… A poradila mi olej zvaný Frankincense přidávat do krému na obličej.

Takže si trochu krému dám na hřbet ruky a kápnu do něj jednu kapku Frankincense, zamíchám a natřu si tím obličej. Super je, že ten olej můžete použít do jakéhokoliv svého krému, který používáte. Stačí jedna jediná kapka, takže vám jedna lahvička vydrží fakt dlouho.

IMG_20200102_134004_resized_20200102_094006382

To, co ten olej dělá s pletí, je neskutečný zázrak! Opravdu jsem z toho paf. Ve chvíli, kdy se olej s krémem vstřebá, pleť je úplně dokonalá. Je krásně vypnutá a hladká jako u mimina. Frankincense znamená kadidlo – a říká se, že se používalo už v době starověkého Egypta do různých zkrášlujících a omlazujících lektvarů a zábalů, které si nechávala míchat Kleopatra a jiné dámy. Už vím proč.

Mimochodem, vzhledem k tomu, že mě oleje Young Living dost zaujaly, rozhodla jsem se s nimi spolupracovat i nadále, takže nejen v listopadu, ale i nadále platí můj link na slevu 24%. Samostatně je olej dražší, takže je fakt super, když koupíte ten starter kit, kde máte dalších 11 olejů pro jiné využití plus difuzér. Třeba právě pro děti a jejich zdravotní neduhy.

olejeyl

Jsou to stoprocentní přírodní oleje, takže jsou hodně silné. Je nutné je míchat s nějakým “základem” jako je třeba kokosový nebo mandlový olej. Mimochodem, pokud smícháte klasicky nějaký ten základní olej (třeba mandlový-na obličej je lepší než kokos-ten ucpává póry) s Frankincense a Levandulí, je to úžasné sérum, které vám vyhladí vrásky i tam, kde nechcete :D

Make up

Pamatujete, jak jsem vám v minulosti psala o svém oblíbeném make upu Clinique, na který nedám dopustit? Že krásně prozáří pleť a působí přirozeně? Došel mi a právě v tu dobu se mi ozvali z Dermacolu, že si všimli, že občas hodnotím kosmetiku a jestli bych nechtěla vyzkoušet jejich make upy. Odpověděla jsem, že záleží jaké. Nemám ráda hutné, nemám ráda matující. Miluju zářivou pleť i za cenu lesku (ale ne tedy jako psí kulky, to zase ne, jo?)

Na základě mých stopadesáti požadavků mi poslali make up Noblesse, že by se mi mohl zamlouvat (i s vědomím, že to může ale taky pěkně odskákat v hodnocení)

IMG_20200102_134030_resized_20200102_094007256

Nabírá se kapátkem, což je docela praktické. Moc nemám ráda to vymačkávání make upu z plastových lahviček. Nikdy nevymáčknete všechno.

Vůbec nic jsem od toho nečekala. Prostě Dermacol – ten přece nemůže být lepší make up než Clinique. Používala jsem ho asi týden. Ta konzistence je, řekla bych, zvláštní. Není to takový krém jako u klasických make upů, ale přijde mi, že trochu mění svoji strukturu po nanešení na pleť. To mě celý týden lehce vyvádělo z míry. Nevěděla jsem vlastně, jestli mi to vyhovuje nebo mi to vadí.

Make up je lehký, zakryje nedostatky pleti, přitom působí fakt přirozeně. Pokud ho dáte víc, tak kryje dost. No v každým případě. Pořád jsem si říkala: “Můj milý Clinique, stejně se k tobě vrátím.” Objednala jsem si ho a už jsem skoro psala mojí kamarádce, která miluje Dermacol, že mám pro ni make up. Jenže jak jsem čekala na Clinique….

Ano, přišel. Najednou byl doma. Jedno ráno jsem po něm sáhla celá natěšená, že už ho mám. A ten make up, na který nedám dopustit, kterému jsem věrná asi už tři roky, se mi na mně najednou vůbec nelíbil! Najednou jsem byla v obličeji mnohem lesklejší a to, co jsem dříve brala jako “fresh” přednost mi najednou přišlo moc lesklé. Dala jsem na to pudr, ale stejně – ne. Vypadám s tím hrozně.

Představte si. Mám doma ten “skvělý” a “úžasný” Clinique v šuplíku.. A každý den si dávám ten make up od Dermacolu. Pleť je s ním zářivá, ale šíleně se nelesknete, takže nemusíte použít ani pudr. Navíc stojí o polovinu méně než Clinique. ;-)

Pokud přemýšlíte nad novou značkou make upu, směle do toho! Já jsem zpětně ráda, že se mi z Dermacolu ozvali. Sama bych po něm totiž nesáhla. Nevím, kde se ty předsudky vzaly, ale tohle je rozhodně moc příjemné překvapení, u kterého určitě nějakou dobu vydržím. ;-)

IMG_20191207_182310_resized_20200102_102541887

Informace o autorovi

Tereza
Tereza
Autor s 624 příspěvky
Více informací o Tereza

Snažím se v životě nemalovat si černé scénáře. Proto mám ráda citát A. Lincolna: „Většina lidí je tak šťastná, jak šťastná se rozhodla být.“

Další příspěvky

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)