vývar uvodka

RECEPT: Můj vývar

Jestli jsem si o něčem kdy myslela, že na to v životě nikdy nedám recept, byl to právě vývar! Nejsem v tom expert, pořád si nejsem jistá v kramflecích, ale včera jsem dala na instagram fotku a hodně z vás mi psalo o recept…. Takže tady je. A ještě poznámka – protože mě nenapadlo, že ten recept budu dávat, nemám to moc nafocené.

CO BUDETE POTŘEBOVAT:

Morkové kosti  a hovězí (kupuju v Lidlu balení kusu hovězího a většinou jsou tam k tomu 2-3 kusy morkové kosti. Je to cca za 80 korun)

játra (kupuju v Lidlu balení 500g)

2 mrkve

kus celeru

dva stonky řapíkatého celeru

1 větší petržel kořen

1 malou cibuli

zelenou petrželku

sůl

bobkový list

nové koření

cibuli

strouhanku

česnek

majoránku

JAK NA TO:

Do tří litrů vody dám mrkev, kus celeru, bobkový list, petržel kořen a i to zelený :D, hovězí, morkové kosti, nové koření, cibuli, sůl (vždycky to málo osolím! Fakt nechápu!!) a pod pokličkou to vařím cca 3 hodiny. Pak to scedím ať mám čistý vývar, nakrájím do toho hovězí a zeleninu. A pak dělám všechny ty játrové věci, o kterých jsem včera psala!!! :unsure:

Očistím játra, osolím, dám majoránku, malý stroužek česneku a trochu strouhanky. Tak, aby to ještě bylo spíš tekuté než hutné a rozmixuju v mixéru. A je z toho “materiál” (tedy odděluji pouze část hmoty) na:

Svítek

ten jsem vůbec nevěděla, že existuje než jsem ho ochutnala u tchyně a zamilovala si ho. Byla bych schopná ho jíst jako chipsy úplně samotnej! Tuhle hmotu dám do vymazaného malého plechu asi tak na půl centimetru vysoko a peču, dokud to není pěkně opečené. Pak se to rozkrájí na malé čtverečky, které se přidají na talíř až když je do něj polévka nalitá.

IMG_20191217_162012_resized_20191217_111551816

Knedlíčky

Do zbytku hmoty, co jsem nepoužila na svítek přidám další strouhanku. Konzistenčně to nesmí být tuhé, ale musí to držet tvar, aby šly vytvořit kulaté knedlíčky. Těch dělám tak 15 o průměru centimetr a půl (ony při vaření nabobtnají trochu). Emilka je z nich nadšená! :heart:

Játrová zavářka

A ze zbytku “těsta” pak udělám kouli (ale měkkou! Strouhanku už nepřidávám) a na velkém struhadle ji strouhám přímo do polévky. Tu miluje Mikýsek.

Vařím to dalších dvacet minut s vývarem. Zvlášť pak vařím nudle, které studené přidávám do talíře, protože to dětem polévku trochu ochladí a nemusím tolik foukat. Mám domácí od mojí babičky, která dělá dokonalé nudle (mimochodem, už mi dochází babi :D Ne, dělám si srandu! Začnu je už konečně dělat sama!)

Tak snad jsem na nic nezapomněla. Jo! Vlastně! Děti to nemají rády, ale já si do talíře s polévkou pak nasekám vždy čerstvou petrželku hladkolistou i kadeřavou a když je v balení ještě pažitka, je to lahoda a miluju to! Ať je to pěkně zelený!

vývar uvodka

Informace o autorovi

Tereza
Tereza
Autor s 550 příspěvky
Více informací o Tereza

Snažím se v životě nemalovat si černé scénáře. Proto mám ráda citát A. Lincolna: „Většina lidí je tak šťastná, jak šťastná se rozhodla být.“

Další příspěvky

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)