metr

Než začnete hubnout: Tohle byste měli vědět

Určitě jste zaregistrovali, že hubnu. Jsem na MyKeto dietě a překvapilo mě, kolik z vás mi píše. Pro spoustu z vás je hubnutí asi intimnější záležitost než jsem si myslela. Pokud se ptáte, jak hubnu, co jím a jestli mi to chutná, píšete mi to do soukromých zpráv. Často jsem kvůli odpovědím musela psát výživové poradkyni Veronice Poskočilové, ke které chodím na kontroly. A tak jsem s ní pro vás udělala rozhovor.

 

Veru, začnu tou úplně nejzákladnější otázkou. Jak dieta MyKeto funguje a pro koho je vlastně ideálně určená?

MyKETO funguje na principu ketózy. Tělo v podstatě využívá jako zdroj energie vlastní tukové zásoby. 

Kolik se dá zhubnout a za jak dlouho?

Tato otázka je velmi častá a nedá se na ni úplně jednoznačně odpovědět, protože každý jsme jiný. Hubnutí ovlivňuje mnoho faktorů např. výchozí hmotnost, pohlaví (muž vs. žena), věk, fyzická aktivita, motivace hubnout, míra stresu, kvalita spánku, předchozí diety apod. Nicméně z mých zkušeností se dá zhubnout i 30 kg z tukové tkáně. 

Průměrný zdravý úbytek je kolem 0,5 – 1,5 kg čistého tuku/týdně. Extrémně rychlé hubnutí, které si každý přeje, je většinou jak z tuků, tak ze svalové hmoty, což není žádoucí, navíc pak při návratu k běžné stravě nastává obávaný jo-jo efekt. 

Jak to funguje, když si někdo chce objednat jídla?

MyKETO je možné objednat online na našem e-shopu nebo si můžete rezervovat návštěvu v některém z našich studií, kde má kromě nákupu klient hodinovou konzultaci a vážení na inBODY s interpretací výsledků. V lednu jsou služby zdarma, jinak jsou zpoplatněny (vážení 300 Kč, konzultace 300 Kč, oboje se platí pouze při první návštěvě, na následných kontrolách si klienti pouze dokupují jídla a konzultace a vážení mají zdarma)

Je dobré využít k hubnutí výživového poradce nebo stačí prostě objednat na vašich stránkách?

Konzultace bych určitě doporučila u klientů se zdravotními omezeními (například: vyšší krevní tlak, hypofunkce štítné žlázy atd.), dále v případech, kdy je potřeba udržet motivaci, u sportovců nebo pokud si klienti přejí zhubnout 20 a více kg.

Kontroly jsou velmi motivační, klient vidí své výsledky, máme přesné údaje z InBODY o složení těla, náš dietní program lze nastavit přesně dle potřeb klienta, doporučujeme následnou skladbu jídelníčku v jednotlivých fázích MyKETO programu. 

Co by měl dotyčný vědět než jídla objedná?

Hlavně doporučuji projít si seznam kontraindikací, zhodnotit, zda se mě nic z uvedeného netýká, dále bych doporučila prostudovat části webu, kde jsou velmi užitečné informace ohledně stravovaní (pravidelnost), pitný režim, jak tělo funguje v ketóze, pečlivě zvolit vhodný dietní plán (soft, medium, maxi). Případně zvážit návštěvu studia, kde se mu bude věnovat výživový poradce, který mu vše vysvětlí a společně vyberou vhodná jídla na týden – 14 dní.

A hlavní otázka! Na tu se mě ptá spousta čtenářek. Je to poživatelné? Mě každý strašil, že nebude. Jsem ale příjemně překvapená.

Víc než to, MyKETO je nejen účinný, ale i velmi chutný dietní program. Jak ale píši níže, 100 lidí = 100 chutí a v našem poměrně širokém sortimentu si určitě každý najde své favority ☺ 

Je potřeba počítat s tím, že jídla obsahují rostlinné i živočišné bílkoviny, které mají svoji specifickou chuť. Většina našich klientů jídla velmi dobře přijímá, a naopak jsou rádi, že neobsahují syntetická sladidla jako je aspartam nebo acesulfam K, případně u slaných jídel glutamáty.

Jedním z benefitů ketogenního stravování/ketózy je zlepšení chuťových i čichových vjemů ☺, chuť se tzv. pročistí a většina lidí nechce jíst přechucená ani přeslazená jídla, proto jim MyKETO maximálně vyhovuje

A hlavní otázka: Na kolik takové hubnutí člověka vyjde? 

Bude záležet na požadovaném hmotnostním úbytku, od toho se odvíjí délka jednotlivých fází hubnutí. Měsíční dietní plán MyKETO vyjde v rozmezí 5500 -8500 Kč. V Prvním – druhém týdnu odpadají náklady na klasické jídlo, které byste běžně kupovali do lednice. MyKETO=jediný zdroj výživy. A dále většina klientů ušetří za alkohol, který v prvních fázích absolutně nedoporučujeme ☺

Jedno plnohodnotné jídlo tedy vychází na kolem 65 Kč.

Kdo do toho může jít a kdo nemůže?

Mohou ho konzumovat všichni zdraví dospělí (muži i ženy) jako jediný zdroj výživy po dobu max. 3 týdnů (fáze 1, kdy se konzumuje pouze MyKETO), u dětí do 18 let lze používat např. koktejly jako náhradu nezdravé svačiny (bagety, brambůrky atd.) nebo pro doplnění bílkovin po sportu. Každé jídlo MyKETO obsahuje bílkoviny, aby byla zachována svalová hmota, vlákninu a přes 20 % doporučené denní dávky vitamínů, minerálních látek a stopových prvků. 

Díky, Veru!

Pokud by vás zajímalo víc informací nebo chcete omrknout ta jídla, mrkněte na MyKeto

Informace o autorovi

Tereza
Tereza
Autor s 556 příspěvky
Více informací o Tereza

Snažím se v životě nemalovat si černé scénáře. Proto mám ráda citát A. Lincolna: „Většina lidí je tak šťastná, jak šťastná se rozhodla být.“

Další příspěvky

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)