50641966_2177164272550900_1470765615839969280_n

Cvičí celá rodina aneb Když nemůžeš, musíš!

Nedávám si žádná novoroční předsevzetí, protože je málokdy dodržím, ale řekla jsem si, že začnu zase běhat na pásu a udělám něco pro svý tělo a zamakám trochu na fyzičce. /Ne, že bych si stěžovala na málo pohybu, protože to naše torpédo chvíli neposedí, ale dřív jsem ráda běhala, tak bylo na čase tuhle aktivitu zase oprášit. /

Běhám denně. Tak dlouho, jak mi čas a Olí dovolí.  ;-) Původně jsem snad ani každý den běhat nechtěla, klidně by mi stačilo, třikrát čtyřikrát týdně, ale Olí se mi začal starat o pravidelnost, takže se ta moje představa malinko zvrtla.  ;-) Vlastně i manželovi, který začal cvičit taky. Jen u něj je to víc o posilování. Když Olí sledoval, jak jeho táta dělá přítahy, strašně se tomu řehtal a pochopitelně chtěl cvičit s ním. Manžel proto syna vždycky vyzdvihne, jako by dělal přítahy sám. Napodobuje i tátovy kliky, kdy si lehne na zem, opře nohy o zeď, kouká směrem dolů a dýchá u toho, jak kdyby zvedal náklaďák, přestože se ani nehne. :rose: /Trochu manžela podezírám, že ty jeho kliky vypadají podobně, když je Olí tak pěkně odkoukal. ;-) / Takhle si spolu dají sérii cviků a pak mi syn běží říct, kolik udělal dřepů, přítahů, kliků atd. S mým běháním a cvičením je to trochu jinak. U mě se syn rozhodl, že na mě bude radši dohlížet, kdyby mě snad napadlo švindlovat.  ;-) Takže mi říká, jak rychle mám běžet /tempo mi průběžně mění, podle toho, jak rychle lítá po místnosti dokola/, jak dlouho mám běžet /to kdybych chtěla skončit o něco dřív/, jestli se mám rukama přidržovat nebo ne a když si dávám po běhání ještě sklapovačky, počítá mi je, abych se nespletla a neudělala třeba o jednu sklapovačku míň.  :rose: Do protahování se ale zapojí vždycky a rád. Lehne si vedle mě na podložku, natáhne nohy, a když nedám hlavu až ke kolenům /jako on ;-) /, trochu mi pomůže.  :rose:

S manželem jsme se vůbec pobavili nad tím, jaký výhody to cvičení s dětmi má, protože například: 

1/ Chcete si dát jeden den od cvičení „voraz“? To ani náhodou! Každý ráno tahá Olí tátu z postele, že už je čas!  :yahoo: Ke mně přijde v mých teniskách i ponožkách, že jdem běhat.  ;-)

50949540_750075735356218_6716189782667427840_n

2/ Chcete vynechat jeden cvik, protože vás ale vůbec nebaví? Představa pěkná, ale to by Olí nesměl mít všechny cviky nabiflovaný. I když si hraje, pozorně přitom sleduje, který cvik děláte a který vám ještě chybí.  :rose:

3/ Chcete si dát místo deseti sklapovaček jenom pět, že jeden den se to nezblázní? Kdepak! Syn mě upozorní, že po pěti je šest, sedm, osum, devět, deset!   :scratch:

4/ Chcete přestat cvičit, protože zrovna nemůžete najít rukavice na posilování a nechcete mít ruce jak po týdnu přehazování lopatou? O-ou! Nevím sice kde, ale Olí je vždycky najde a rád donese. ;-)

50594520_388425208392517_1754782276886986752_n

5/ Chcete se na to cvičení už vykašlat, protože je to fakt děsná makačka a obhajujete si to tím, že to vašemu tělu stejně nepomůže? To ale nesmíte slyšet věty: „To je krásná maminka!“ „To je šikovnej tatínek!“ To si pak máte chuť naložit dvakrát tolik!  :heart:

 

 

Informace o autorovi

Mirka
Mirka
Autor s 392 příspěvky
Více informací o Mirka

John Lennon: "Láska je odpověď." Mirka: "A produktem lásky je nový život...se spoustou otázek."

Další příspěvky

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)