čarod22

Hubnu – díl první: Jak jsme s manželem začali hubnout

Vítám vás v roce 2019! A začneme klasikou! Kolik z vás si dalo předsevzetí? A kolik z vás si dalo předsevzetí, že zhubne? Já si předsevzetí nikdy moc nedávala, protože prostě diety nedržím a nevydržím a podobně. Nebo nikdy jsem to ani extra nepotřebovala. Někdy v listopadu jsem se ale tak trochu náhodou dostala k české, proteinové dietě MyKeto a je to snad první dieta, co mě zaujala. No, začínat s tím v listopadu, abych se v prosinci narvala cukrovím, se mi moc nechtělo a začít v prosinci, to by byla už teprve sebevražda…Vysvětlovat na návštěvách, že tohle cukrovíčko si nedám a podobně, asi by mi hráblo (a kromě toho zcvoknutí bych jim s největší pravděpodobností poslintala stůl). No, jak určitě sami víte – babičkám to zkrátka úplně dobře nevysvětlíte. Pro ty budete krásná, štíhlá a milionová i se stopadesáti kily!

Nemám stopadesát kilo, ale úplně se necítím ve svém těle dobře. Zatím co u Emilky jsem z 13 kilo, které jsem nabrala v těhotenství, nechala v porodnici 9 a 4 jsem si odnesla domů, u Mikuláše to bylo přesně naopak! V porodnici zůstalo pět kilo a devět jsem si odnesla! Zůstalo mi šílený břicho, na nohách celulitida…. Něco pak šlo ještě dolů, v listopadu jsem začala chodit na pilates a power jógu, ale pět posledních kilo se mě drží docela solidně a i kdybych je zázrakem sundala, stejně bych nebyla na váze, na které se budu cítit dobře.

“Budeš běhat kolem dětí! To dáš dolů jako nic!” šmarja, kdo tohle říká?! To jsou strašný kecy! A hubnout, protože nestíhám kvůli dětem jíst? Při mým stěstí takhle zhubnu maximálně tak na zadku, na kterým hubnout úplně nepotřebuju! Navíc, já jídlo prostě miluju a vždycky si na něj čas udělám! Jedno dítě na klíně, druhý na ruce a stále mi jedna ruka zbývá, abych si s ní nabrala, zamíchala, najedla. Nazdar dieto! Je to takhle v pytli úplně, protože si dám prostě tu a tam rohlík, pak čokoládu, pak kafe, pak zase něco a pak sním v záchvatu celou pánev nějaké rychlovky, která vyhlíží docela zdravě (a ještě si to pochválim, jak jsem si to dobře uvařila!!!), ale když toho sníte tunu, je to jako byste si dali bůček. Takže takhle ne! Bylo rozhodnuto. ;-) Já nedietářka jsem se rozhodla, že jdu do toho. No a musim to vyhlásit do světa – tedy vám – abych to vydržela. I když tedy – musím říct, že tato dieta vyhlíží docela lahodně.

Říkám manželovi:“Asi si dám v lednu tu MyKeto dietu..” (ve skutečnosti jsem k tomu teda ještě dodala, že se cítím jako prase) “No a jestli se mám před tebou ještě někdy promenádovat nahá, tak ti prostě nemůžu po večerech chystat obložený talíře s křupavým chlebem, kterej vždycky dovezeš, protože co? Protože si prostě vždycky dám s tebou! Vždyť mě znáš!!” (představa, že mu chystám tohle a u toho mi tečou sliny a v hlavě ho úplně nejvíc za ten křupavej chleba nenávidím, byla úplně rozvodová!)

A více méně z legrace jsem dodala: “A nemohl bys to držet se mnou?” “No tak jo,” odpověděl! A se mnou to málem seklo! Manžel vyznavač párků, klobás, knedlíků, zapečených pěti bílých rohlíků se šunkou a sýrem, vepřových výpečků se špenátem a knedlíky a další české klasiky, mi odpověděl, že se mnou bude držet měsíc proteinovou dietu! Můj muž, se kterým se všem těm týpkům s vyrýsovanýma břišákama, počítající každou kalorii smějeme, mi řekl, že mě podpoří. Takže prosim vás – DNES ZAČÍNÁME!

Jo, vím, že jste super, naše čtenářky. Vždycky, když jsem něco ke kilům prohodila, psaly jste, že to nepotřebuju a podobně. Ale potřebuju. Dokážu se obléct tak, že to prostě zamaskuju, ale já už chci nosit věci, které nic maskovat nebudou a v létě chci obléct plavky a nehroutit se u toho (plavky nesnáším totiž celoživotně!!). Celkový plavky místo dvoudílných mi muž zakázal se slovy, že ještě nejsem stará bába, abych je nosila! (i když byly fakt super extra stylový! Normálně se za mě ale styděl, že je chci nosit. Asi tak jako já za svoje špeky)

Takže: Chci zpátky svoji velikost 36! Nechci mít o číslo nebo o dvě větší hadry, jako mám teď, nechci řešit, že si prostě něco na sebe nemůžu dovolit obléct. Nechci se cítit těžce. Tak nějak – asi jako každá z vás – chci dát dolů nějaké to kilo a tak nějak zhruba vím, co bych asi jíst měla, ale pokud mám mluvit úplně na férovku, nejsem si v těch hubnoucích kramflecích jistá (většinou to zhatí nějakej dobře vypadající dort! A že jich po světě sakra běhá!).

Takže to beru se vším všudy, ženy!!! Mám to i s výživovou poradkyní, aby mi hubnutí ohlídala, řekla, co kdy jíst a kolik. Jo a tady si říkáte, kdy budu mít čas se dvěma dětma řešit a vyvářet, vážit a skládat jídelníček a další. Co se týče jídla, tak jsem si vybrala MyKeto kvůli tomu, že je to rychlá příprava a se dvěma dětma v zádech si ta jídla zvládnu s přehledem okamžitě nachystat. Příprava zabere totiž pár minut. Verča Poskočilová (tak se ten anděl, co na mě dohlíží, jmenuje) dala na moje chutě. Na vstupním pohovoru pochopila, jak moc miluju sladké!!! K mojí smůle tady jde o proteinovou dietu a veškeré sladké mám zakázané. Na druhou stranu jsem docela klikařka, protože u MyKeto mají ve výběru třeba panna cotu, různé ovocné kaše, polévky, proteinové palačinky a shakey. A můžu je i v deset večer! ;-)

No a muž po své návštěvě u Verči? “Tak jak jsi dopadl?” “Říkala, že jsem tak krásnej a štíhlej, že mě bude ukazovat jako příklad, jak mají lidi vypadat!” odpověděl. “Noo, jasný, ale co ti opravdu řekla?” “Že jsem strašně krásnej a štíhlej.” “Noo, dobrý, ale opravdu ti řekla co?” “Hele, nabalila mi dvě tašky jídla na 14 dní, pak mám přijít na kontrolu a povolila mi jedno normální jídlo denně, když to bude maso a zelenina! A představ si! V tý tašce mám i panna cottu! A můžu ji klidně večer, protože chodím pozdě spát!”  Já myslím, že to nadšení je oboustranné. Tak nám držte pěsti ať nám to ten měsíc vydrží! ;-)

PS: No a když budete hodní, během tohoto měsíce vám samozřejmě prozradím, jak to chutná, co z těch jídel je nejlepší, jak ta dieta funguje a hlavně, kromě toho, že mám aktuálně 83 v pase (fuj!!!), prozradím i to, jak dopadlo moje celé měření. (jednu věc mi Verča radši ani nechtěla ukazovat a když jsem ji k tomu donutila, málem to se mnou šlehlo!!!)

Pokud byste chtěli výběr jejich jídel omrknout, tak na MyKeto.cz

Pro další díly klikněte sem:

Hubnu – díl druhý: Všem dietářkám aneb Co mě drží nad vodou

Hubnu – díl třetí: Kde všude už jsem hubenější vyjde 8.ledna

Informace o autorovi

Tereza
Tereza
Autor s 624 příspěvky
Více informací o Tereza

Snažím se v životě nemalovat si černé scénáře. Proto mám ráda citát A. Lincolna: „Většina lidí je tak šťastná, jak šťastná se rozhodla být.“

Další příspěvky

2 Komentáře

  • Marcela 4. ledna 2019 17:28

    Přeju pevnou vůli :good: Já začala 2.1. :yahoo:

  • Hubnu – díl třetí: Zdolávání nástrah aneb Jak jsem nebyla v ketóze! – Matky v nesnázích
    8.1.2019 - 7:01

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)