6EAD9B1E-2E78-4640-BCC2-5BB11FC453B5

RECEPT na rychlý oběd pro děti: Zeleninové placičky

Léto vybízí k lehčím obědům, proto když můžu, ráda vařím zeleninová jídla. Většinou, když nemáme tátu doma a nemusí být nutně na talíři maso.  ;-) Mile mě překvapilo, jak Olímu taková brokolice, celer, květák nebo kapusta šmakují. Oba si rádi pochutnáme na zeleninových placičkách. Jsou moc dobré a navíc děsně jednoduché. Dají se dělat z různé zeleniny, u nás jede kapusta nebo právě celer s brokolicí. Jestli jste tuto kombinaci ještě nechutnali, tady je krátce její příprava. Jako přílohu k placičkám dělám brambory nebo bramborovou kaši a okurkový salát.  ;-)

Budete potřebovat jen:

půl celeru

středně velkou brokolici

strouhanku

1 vejce

majoránku

sůl

pepř

 

Postup:

Celer nastrouhejte nahrubo a krátce povařte, brokolici rozdělte na růžičky a spařte ve vodě. Zeleninu poté v misce rozmačkejte a přidejte strouhanku /sypu ji od oka/, vejce, špetku soli, pepře, majoránky a vše promíchejte. Vytvořte placičky a usmažte je dozlatova. Já s olejem hodně šetřím a i po upečení používám papírové ubrousky, které přebytečný olej z placiček nasáknou.  ;-)

Dobrou chuť!  :heart:

Informace o autorovi

Mirka
Mirka
Autor s 392 příspěvky
Více informací o Mirka

John Lennon: "Láska je odpověď." Mirka: "A produktem lásky je nový život...se spoustou otázek."

Další příspěvky

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)