B7BE90D7-F8C7-4A87-8368-8CE8814EAAF8

RECEPT: Polévka s knedlíčky ze strouhanky

Už jsem se na blogu zmínila, že vařím hodně polévky, protože Olí je má rád a vždycky mám radost, když sní celou misku. Často improvizuju, ale ráda dělám i polévky, které se v naší rodině dědí. Mezi ně patří třeba ta, o které jsem psala tady: Oblíbený RECEPT dětí: Zeleninová polévka se strouháním. Tu dělala už moje babička, mamka a teď i já. :rose: A podobně to je s polévkou s knedlíčky ze strouhanky. Možná u vás je to stejné, ale pokud ji neznáte, dávám vám sem recept na vyzkoušení.  ;-)
Co budete potřebovat:
máslo
hladká mouka /případně bezlepková pro ty, co musí dodržovat bezlepkovou dietu/
kořenová zelenina /mrkev, celer, petržel/
hrst petrželky
Co budete potřebovat na knedlíčky:
jeden a půl hrnky strouhanky /zase příp. bezlepkové strouhanky/
půl hrnku mléka
2 lžíce másla
1 vejce
půl lžičky muškátového květu
sůl
Postup:
Nejprve si udělejte knedlíčky. Do misky nasypte strouhanku a zalijte studeným mlékem. Nechte chvíli stát, poté přidejte rozpuštěné máslo, vejce, muškátový květ a špetku soli. Směs promíchejte /pokud je tuhá, přilijte mléko, pokud bude řídká, přisypte strouhanku/ a vytvořte menší kuličky. V hrnci si zatím udělejte jíšku /z rozpuštěného másla a hladké mouky/ a za stálého míchání ji zalijte vodou /záleží pro kolik osob polévku připravujete/, přidejte kořenovou zeleninu nastrouhanou na nudličky a povařte. Poté vložte do hrnce knedlíčky, několikrát je v polévce zamíchejte, dokud nevyplavou na povrch a vařte zhruba pět až osm minut. Do hotové polévky přidejte ještě petrželku.
Dobrou chuť!  :heart:

Informace o autorovi

Mirka
Mirka
Autor s 392 příspěvky
Více informací o Mirka

John Lennon: "Láska je odpověď." Mirka: "A produktem lásky je nový život...se spoustou otázek."

Další příspěvky

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)