nehty

MOJE TIPY: Laky na nehty – tento vydrží 9 dní!

Vždycky jsem měla ráda pěkně nalakované nehty. Chodívala jsem na gelové nehty a když jsem je jednou sundala, bavilo mě, lakovat si je doma. Jenže s příchodem Emilky se to změnilo. Zkuste si nalakovat nehty a na nic na chvíli nesahat… Navíc laky úplně nevoní a nechci se lakovat v místnosti, kde je Emi. Večer většinou trávím s manželem nebo s prací, takže čas na to se nalakovat – nula. Tedy – to víte, že jednou za čas bych si nehty nalakovat zvládla, ale jde spíš o to, že jakmile se začne lak olupovat, připadám si trochu nepříjemně a vypadá to fakt děsně a ne vždy to můžu dát hned dolů a udělat si nehty nové.

Takže jsem si nehty přestala lakovat. Jenže teď jsem chytla druhý dech. Znovu jsem chtěla mít pěkné, upravené nehty, ale nesnáším se někam objednávat nebo úplný strop – řešit třeba kvůli manikúře hlídání. To by mě vlastně nikdy nenapadlo, protože je spousta jiných věcí, na které si to hlídání domlouvám. Jen jsem chtěla lak, co zkrátka a dobře vydrží dlouho, takže nebudu muset každý druhý den odlakovávat a znovu lakovat. Mám ráda červené laky a vyzkoušela jsem hned tři.

Samozřejmě, že jich mám vyzkoušených asi milion, ale vždycky vydržely chvilku, takže nemá smysl o nich mluvit. Tady jsou tři, které mne oslovily nejvíce (ať už kladně nebo záporně)

1.) Striplac od Alessandra

Pamatujete článek o mém wellness pobytu s kamarádkou TIP: Dámská jízda bez dětí, jak jsem psala, že jsem si vzala s sebou sadu na zapékání laku? Pokud jste o tom náhodou neslyšeli, tak jde o Striplac. Nehty natřete bezbarvou vrstvou, zapečete, setřete speciálním ubrouskem, natřete barevným lakem, zapečete, natřete znovu bezbarvým lakem, zapečete, setřete ubrouskem a hotovo.

VÝHODY: Vaše nehty vypadají jako po péči profíka (pokud to tedy vyloženě nějak nezbabráte). Lak je super. Krásně se leskne, vypadá fakt skvěle a vydržel mi 5 dní. Nehty vypadají jak ze salonu a lak se neolupuje. Ve chvíli, kdy náhodou začne, jedním tahem odloupnete celý nátěr.

NEVÝHODY: Určitě to není šup šup akce. I když jste rychlé, trvá to půl hodiny a pojďme si říct, kdo z nás si chce dělat nehty půl hodiny? Celá zapékací sada stojí cca 1600. Takže musíte zvážit, jestli investovat. Na druhou stranu, pokud chodíte někam na nehty, měsíčně tam necháte tak 500 minimálně? Takže za tři měsíce máte investici zpátky. ;-)

nehty

2.) Bourjouis – Gel lac

Když jsem po něm v drogerii sáhla, váhala jsem mezi Coloramou od Maybelline (píšu o ní níže) a tímto. Nakonec jsem vzala oba. U tohoto se mi líbil o trošku víc odstín a říkala jsem si, že oproti Colorama (60Kč) bude tento lak (170Kč) asi kvalitnější, vydrží víc a delší dobu a bude určitě krásně lesklý jako ten gel lac od Alessandra. No… Úplně upřímně. Byla jsem dost naštvaná. Ostatně, pokud sledujete Matky v nesnázích na instagramu, určitě jste si toho všimli. Nalakovala jsem nehty a hned druhý den.. Opakuji DRUHÝ DEN se ten lak začal loupat a navíc o lesku nemohla být vůbec řeč! Nikdy, nikdy více. Nevyhazujte za něj peníze!

VÝHODY: Nula!

NEVÝHODY: Hned se loupe, zmatní a vypadá lacině.

gellac

3.) Colorama Maybelline

Tento, dalo by se říct, outsider, mě úplně dostal. Musím říct, že jsem ho trochu podcenila. Asi kvůli ceně. Stál 59 korun a vzala jsem ho jen kvůli odstínu. Dávala jsem mu dva dny. Když už jsem ho měla ale na nehtech třetí den a pořád ani náznak toho, že by se mohl začít loupat, začala jsem na instagram přidávat instastories. Pátý den jsem si říkala, že už ten konec musí přijít a pořád nic. Nakonec lak vydržel 9 dní. Začal se loupat opravdu až ten devátý den. Chtěla jsem vám ho tady vychválit do nebes, ale o pár dní později, když jsem se rozhodla si lak koupit i v tmavě fiaové barvě, jsem malinko hodila zpátečku. Ten fialový se začal loupat po čtyřech dnech. Na druhou stranu – asi mi žádný z laků na nehty nevydržel čtyři dny, takže stejně pro mě patří k těm nejlepším.

VÝHODY (červený): Krásně lesklý, po celou dobu. Matnět začal trošku osmý den, ale první odlupování začalo až devátý den od nalakování. Další výhodou je velmi nízká cena 59 korun.

NEVÝHODY: ten fialový vydržel mnohem méně ! Nevím, čím to může být..

coloram

Informace o autorovi

Tereza
Tereza
Autor s 563 příspěvky
Více informací o Tereza

Snažím se v životě nemalovat si černé scénáře. Proto mám ráda citát A. Lincolna: „Většina lidí je tak šťastná, jak šťastná se rozhodla být.“

Další příspěvky

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)