kosm

Veletrh World of beauty and spa: Tuto kosmetiku jsem omrkla!

O víkendu byl v pražských Letňanech veletrh World of beauty and spa. Ne, že bych tedy milovala ty přelidněné uličky mezi stánky, ale ráda tam chodím třeba se jen projít a podívat se, co kde a jak a něco mě většinou zaujme. Tentorát jsem šla ale na jistotu! Pamatujete, jak jsem psala o tom gelu na akné (Tip proti akné: Tohle zabírá okamžitě)? Tak poté jsem samozřejmě prolustrovala stránky té značky a zaujalo mě tam docela dost věcí. Problém ale byl, že já prostě nikdy přes internet kosmetiku a dekorativní kosmetiku, kterou nemám už vyzkoušenou, nenakupuju.

Můj cíl byl tedy jasný! Navštívit hlavně stánek Lavera a pak ještě mrknout do stánku Alessandro, protože mají super Striplacy na nehty (budu o tom psát v dalším článku). Původně jsem si říkala, že vezmu Emi, ale manžel měl pár hodin volna a ze strachu, že by musel jít, nedej bože, do toho make upového pekla se mnou, nabídl se, že si pojedou hrát do dětského koutku a pak mě vyzvednou. Fakt moc nemám ráda bloumání po stáncích, takže jsem šla k seznamu vystavovatelů, hledala Laveru a hele, prostě tam napsaná nebyla! A hledejte to v těch obřích halách! No…hledala jsem! Naštěstí ne dlouho ;-)

Je jasné, že to, jaký bude krém, nepoznám z toho, že si ho natřu na ruku. Už dlouho ale přemýšlím, že začnu používát něco proti vráskám, ale zatím mě nic moc nikde nezaujalo. Mám doma jen nějaká séra, ale krém proti vráskám ani jeden. Pořád si jedu v extrémně hydratační Mixe za dvě stovky. O tom jsem už psala. Teď už chci ale fakt něco na vrásky!! Přeci jen mi bude 35. Podle toho, co jsem si na stánku Lavery přečetla, vypadá slibně jejich nová řada S komplex látek proti znečištění zpomalující stárnutí pleti.. Teď vám ale pochopitelně nenapíšu, jak skvěle funguje, protože ji zatím vyzkoušenou nemám a kecat vám nebudu ;-)   Časem ale napíšu, jestli jsem spokojená..

Dekorativku jsem ale prubnout mohla, pár věcí mě zaujalo a report tedy podat můžu. Původně jsem tam chtěla otestovat jen oční stíny a ty jsem ve finále ve stojanu nechala. Tedy ne, že by byly špatné. Na stánku měli moc pěkné odstíny jak u mono stínů, tak i u paletek se čtyřmi odstíny. Na mě byly ale příliš lesklé. Doporučila bych je tedy těm, co lesklé stíny vyhledávají. Já mám ráda ve stínech lesk jen zlehka.

Co mě ale dostalo, byla tužka na obočí v odstínu přímo pro blondýny. Své obočí mám řídké a světlé, takže bez tužky na obočí nevycházím ven. Je spousta tužek na obočí pro brunety a většinou nechybujete, ale u blondýnek je to, myslím, o něco těžší. Doma sice mám takový, se kterým jsem spokojená, ale musí se s ním dost opatrně, abych nebyla, jak Marfuša. Za tenhle od Lavery ho ale vyměním okamžitě :heart:

obočí

Pak mě zaujaly nějaké lesky na rty (opět chci dát šanci nečervenému odstínu-já to snad nikdy nevzdám), rozjasňovač (kolikátý už to asi bude?), tekutý korektor (omg, ten mě zachránil, protože při pohledu do zrcátka před vstupem na veletrh, jsem si všimla, že mám příšernej make up, takže jsem to tam na sebe u nich hnedka “otestovala” a nepřipadala jsem si díky němu už hrozně :yahoo: ) a tužky na oči. Ty se mi líbily taky dost. Černá a dokonce, vůbec poprvé za celý můj život, i jedna v odstínu do zelena.

korektor rozjas tužky

O to víc mě mrzí, že jsem jejich dekorativní kosmetiku nikde jinde než na veletrhu “na živo” neviděla, protože si myslím, že když někdo přijde na jejich stránky, málo kdy to jen tak objedná. Já třeba u tužek na obočí a oči zkouším jejich tvrdost (obočí) a měkkost (na oči) a to v případě internetového nákupu prostě nezkusíte. Stejně tak s různými rozjasňovači a lesky. Potřebuju si to osahat a přímo na sebe napatlat. To má ale asi každá žena, ne? Takže pro mě hlavní výtkou u Lavery, je zatím to, že jejich produkty se nedají moc nikde vyzkoušet. Je to fakt škoda.

No a klasika. Znáte to, když někam přijdete a pak najednou… Hele, hele, heleeee…. co to je za stánek vedle! A tam kokosové oleje a Růžová voda! A navíc od značky, kterou jsem používala už v prvním těhotenství a teď jsem na ní závislá znovu. Kdysi jsem si říkala, že je snad jedno, jaký kokosový olej koupím, ale rozdíl mezi nimi opravdu je. Ne, že ne. I teď, ve druhém těhotenství se mažu kokosovým olejem od Purity Vision a na veletrhu ukazovali novinku – Farmářský kokosový olej, který nebyl v klasické “zavařovačce”, ale ve skleněném půllitru s obrovským uchem. Takže dopatláte a můžete si do toho dát šťávu, pivko nebo cokoliv ;-)

olej

Navíc vedle oleje stála Růžová voda. Je to věc asi za 150 korun, ale moje suchá pleť na ni jednu dobu nedala dopustit. V poslední době se mi pleť zase začala stahovat a vysušovat (ty těhotenské hormony si fakt dělají, co chtějí), takže jsem si osvěžila paměť, že tohle na ni krásně v minulosti zabíralo. I v létě, když potřebujete osvěžit, si ji stříknete prostě na obličej a ona vám jej hydratuje a krásně vypíná nedokonalosti. Navíc voní po růžích, protože je z výtažků růží – proto Růžová voda. Tuhle vodu i ten kokosák najdete vždycky v DMku. Klidně bych to ale objednala i na netu. Tady není co zkoušet.

ruzova

No, rozepsala jsem se víc než jsem chtěla. :wacko: Dokážete si představit, že bych šla omrknout víc stánků? Já teda ne! I tohle “málo” doufám, že jste učetly, holky. Když ale dojde na kosmetiku a dekorativní kosmetiku, jsem zkrátka trochu magor, no… Pokud bude zájem, rozepíšu se k jednotlivým kouskům víc. Myslím, že jsou v cenové kategorii, kterou si může dovolit snad každý.  :heart:

Informace o autorovi

Tereza
Tereza
Autor s 555 příspěvky
Více informací o Tereza

Snažím se v životě nemalovat si černé scénáře. Proto mám ráda citát A. Lincolna: „Většina lidí je tak šťastná, jak šťastná se rozhodla být.“

Další příspěvky

1 komentář

  • Tip pro jemné vlasy bez objemu – Matky v nesnázích
    16.4.2018 - 7:54

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)