akne

Tip proti akné: Tohle zabírá okamžitě!

Už jsem psala, že moje pleť byla většinu prvního trimestru jako krátery na tvářičce třináctiletého puberťáka. Jen jsem to ale zmínila. Dnes mám tip pro všechny z vás, kterým se občas beďar udělá. Zmizet ho můžete nechat do druhého dne ;-) Ale hezky pěkně od začátku!

Já, zvyklá na suchou pleť, kterou jsem si vždy jen pečlivě odlíčila, vyčistila a napatlala tunou hydratačního krému, jsem najednou začala zjišťovat, co to je smíšená pleť, čistila jsem ksicht jak šílená, v okolí úst, brady a dokonce na tvářích se mi dělaly pupínky. No počkat, pupínky… Ani bych to tak vlastně radši nenazvala, protože když se řekne pupínek, představím si něco sotva viditelného. To, co bylo například na mé bradě, bylo obrovské, hluboké a bolestivé. Byla jsem fakt ošklivka Bety! :-(

Odhodlala jsem se tedy pro radikální krok. Já, která si dávám za každých okolností aspoň trochu make upu, řasenku, tužku na obočí a do červena zabarvený lůj na rty (teď jak to vidím napsané všechno pokupě, tak je toho docela hodně :D), jsem možná vůbec poprvé v životě úmyslně (s tou odpornou pletí!!) vyrazila mezi lidi. Tedy mezi lidi vlastně úplně ne. Sedla jsem do auta a jela do drogerky. Celou dobu (asi tak celé dvě minuty, co se od nás do drogerie jede) jsem pochopitelně doufala, že nikoho nepotkám a že neudělám žádný přestupek, aby mě na cestě autem do drogerie nestavěli třeba policajti (protože s tim xichtem bych to fakt neukecala).

Kousek od nás máme drogerii Teta. Díky bohu za ni, protože do Rossmanna ani DMka bych nešla, protože tam nikdy nejsou prodavačky, co by vám poradily. Vždycky, abyste je hledali po prodejně lupou. Pokaždé jsou někde zašité a jen jedna jediná je na kase a když je nakonec najdete, tak neví vůbec nic! Kde co je, poradí jen někdy, nedej bože když potřebujete radu ohledně nějakého výrobku. Kdež to v Tetě, ať se zeptám na cokoliv, vždycky tam ty holky, co tam pracují, ví všechno. (kdyby to četl nějakej hlavoun z Tety a chtěl jim čirou náhodou přidat na výplatách, jsou to prodavačky z Tety v Šestajovicích)

No nic. Už se k tomu dostávám! Můj cíl byl – vypadat strašně přirozeně (tedy strašně), vyhledat co nejmladší prodavačku, která měla za sebou pubertu teprve nedávno a zeptat se jí, co se používá na pleť puberťáka. A hele! Štěstí mi přálo! Mohlo jí být tak dvacet a usmívala se na mě už z dálky. Já – zoufalá ošklivka – k ní dorazila s výrazem Jacka, který se potřebuje vyškrábat z ledové vody za Rose na prkno, aby neumřel (no dobře-vím, že v té vodě mrznul dobrovolně, ale on prostě neměl akné!). “Dobrý den, vidíte moji pleť? No jasně, že se ptám! Musela jste to vidět už z dálky! Prosím vás, můžete mi najít cokoliv pro puberťáky, co zabírá na pupínky?” A slečna? Nasadila profi poker face a vyrazila mezi regály. Chvíli jsem si připadala, že jdeme někam pro podpultové zboží. Zastavila se u čistící kosmetiky a povídá naprosto vážně s totální jistotou (žádné váhání nebo dokonce slova jako “možná” nebo “snad”): “Tohle je nejlepší, co si můžete koupit. Zrovna včera tady byla jedna maminka, která to kupovala pro svoji dceru! Přišla sem dnes a moc děkovala, že to pomohlo po prvním použití. Navíc to je přírodní kosmetika!” To prostě chcete slyšet! Větu “funguje to hned” a “přírodní kosmetika”.

Trošku jsem si říkala, jestli ta tubička není moc malá! Hned vedle toho SOS gelu jsem viděla ještě 3 v 1 masku té samé řady. “A nemám si k tomu koupit ještě tuhle 3 v 1 očistu, co se dá napatlat i jako maska?” Slečna: “Myslím, že to je zbytečné. Tohle vám bude fakt stačit, ale jestli chcete na občasnou masku, určitě tím nic nezkazíte.” No samozřejmě jsem si to vzala, i když musím dát té úžasné slečně za pravdu, že jsem vůbec, ale vůbec, tu druhou věc nepotřebovala, protože ten gel zafungoval fantasticky! Druhý den už byly krátery srovnané s pletí a nevystupovaly, ty pupeny, které byly hluboké a vždycky u nich čekáte, že až se vyklubou, budou přes celou bradu a zbavovat se jich budete týden, nakonec skoro zmizely. Jen něco z toho zůstalo lehce do červena. Ale to bylo vše. Takže teď, když se mi “něco” dělá, “ťupnu” na to malinko toho gelu, ono to asi vteřinu pálí a pak o tom ani nevíte. Druhý den to tam buď není vůbec nebo je to výrazně lepší. Navíc si myslím, že ta cena je fakt nulová ve srovnání s tím, jak skvěle to funguje.

A teď k věci! Co to vlastně je:

SOS GEL NA AKNÉ – ZNAČKA LAVERA – cena cca 170,-

  • zklidňuje zanícená místa, minimalizuje akné, čistí póry a působí protizánětlivě
  • je to BIO (info pro ty, co si na to potrpí), je to přírodní, neparfemované, bez syntetických barviv, konzervantů a také bez přísad na bázi ropy
  • funguje okamžitě!
  • vyfotila jsem vám to v krabičce i bez krabičky

lav2 lav1

3 v 1 OČISTA, PEELING A MASKA – ZNAČKA LAVERA – cena cca 150 – 200,-

– můžete s ním pleť čistit jako mýdlem, funguje také jako peeling a nebo jej můžete nechat působit jako masku

lav3

Takže moc děkuju slečně, která skvěle odvedla svoji práci a dokázala poradit tak, abych opravdu utratila peníze za to, co jsem potřebovala a nesnažila se mi nacpat jen to nejdražší nebo cokoliv, aby ode mě měla pokoj! ;-)

Informace o autorovi

Tereza
Tereza
Autor s 556 příspěvky
Více informací o Tereza

Snažím se v životě nemalovat si černé scénáře. Proto mám ráda citát A. Lincolna: „Většina lidí je tak šťastná, jak šťastná se rozhodla být.“

Další příspěvky

2 Komentáře

  • Tip pro jemné vlasy bez objemu – Matky v nesnázích
    16.4.2018 - 7:35

  • Veletrh World of beauty and spa: Tuto kosmetiku jsem omrkla! – Matky v nesnázích
    15.1.2020 - 23:49

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)