IMG_3275

Zase bez peřiny: Odkopávání, co s tím?

Vzpomínáte, jak jste vybírali peřinku nebo už větší peřinu pro vaše děťátko. Já to mám pořád v živé paměti, i když je to už rok a půl. Chtěla jsem hlavně, aby byla z kvalitního a hřejivého materiálu. To bylo pro mě to nejdůležitější, aby byl můj chlapeček v teple. Pak už jsem se jen rozhodovala, jestli na ni koupím povlečení s vyšívanou ovečkou nebo medvídkem /to jsme ještě nevěděli, jestli to bude kluk nebo holka :heart: /. Vyhrál to medvídek, ale ani ten momentálně moc nepomáhá. Olí totiž nesnese na spaní žádnou deku a méďa je mu fuk. Kvůli němu se přikrývat nebude. To jsem samozřejmě zkoušela. :unsure: V ložnici, kde spí, ale nemáme zase tak teplo, abych ho mohla nechat spát odkrytého. Navíc, jak člověk leží a nepohybuje se, je opravdu chladno.

Když byl syn ještě docela malé miminko, bylo to v pohodě. Byl v zavinovačce, často ještě přikrytý /to si ještě neuměl říct, že něco nechce :rose: /, ale jak začal růst, pohybovat se a vnímat, peřina se mu z nějakého, pro mě neznámého důvodu, stala úhlavním nepřítelem. Od té doby noc co noc bojujeme s přikrýváním a odkrýváním a zatím je to pro Olího asi 400:0. Tenhle zápas prohrávám na celé čáře. :wacko: Přitom jsem už vyzkoušela snad všechny rady a doporučení.

Jen pro příklad:
Rada: Uspi ho a teprve, když tvrdě spí, přikryj ho. Jak to dopadlo: Potom, co jsem ho uspala a lehce ho přikryla, vydržel tak maximálně hodinu. Pak procitl a z peřiny byla koule.

Rada: Nedávej mu peřinu, přikryj ho flísovou dekou, ta je lehká a nic nepozná. Jak to dopadlo: Smířila jsem se s tím, že nebude přikrytý peřinou, ale v naději, že aspoň něčím, jsem přes jeho tělíčko lehce přehodila flísovku. Po pěti minutách!!! se vzbudil a ve vzteku se do ní nohama zamotal. Začal křik a nové uspávání. Samozřejmě bez deky.  :unsure:

Rada: Přikryj ho jen do půl zad. Nedávej mu deku až ke krku, to by ho probudilo. Jak to dopadlo: Přikryla jsem ho jen do půl zad. Nestihla jsem se ani na krok vzdálit a byl vzhůru. Naštval se a vykopával tak, že by se i Jean-Claude van Damme mohl jít zahrabat.  ;-)

Rada mého vtipného kamaráda: Nespi a celou noc ho přikrývej. Jak to dopadlo: Přikrývala jsem ho, dokud jsem neusnula. Ráno jsem se probudila a tou dekou jsem byla sama přikrytá.  :unsure:
Rada: Vymysli s dekou nějakou hru nebo mu ji zakomponuj do pohádky. Jak to dopadlo: U hry si stanovil svoje pravidla, mezi kterými přikrývání rozhodně nebylo a pohádku utnul po třetí větě.

Rada: Pak už ho jenom teple obleč a nech ho spát tak, jak chce. Jak to dopadlo: Teple ho oblékám a přemýšlím, jak mu z peřiny udělat kamarádku. :scratch:
Máte tip, jak toho docílit? Nebo spí taky vaše děti odkryté? ;-)

Informace o autorovi

Mirka
Mirka
Autor s 392 příspěvky
Více informací o Mirka

John Lennon: "Láska je odpověď." Mirka: "A produktem lásky je nový život...se spoustou otázek."

Další příspěvky

11 Komentářů

 • Věrka 30. listopadu 2017 07:52

  Dcera ke všemu odmítá spinkat v pyžámku .. čili spí nahá a ještě odkopaná. Rada? Zvýšili jsme v ložnici teplotu

  • Sarys 30. listopadu 2017 10:43

   Muj maly taky nemá rad deku..proto spinka ve spacim pytli a ten ma rad a nuna se s ním. :good:

   • Mirka
    Mirka 30. listopadu 2017 21:53

    Jééé, to je hezký! :heart:

     
  • Mirka
   Mirka 30. listopadu 2017 21:52

   Tak to máme, Věru, ještě dobrý. Pyžamko je u nás v pohodě a doufám, že to tak zůstane. :rose: :bye:

 • eliska 30. listopadu 2017 13:06

  Přesně, overalek a spaci pytel jsou u nas top :D Jinak je Ondra odkopanej porad…

  • Marcela Pospíšilová 30. listopadu 2017 14:06

   To me take napadlo.Ale u nas bude problém ten ze na něj není zvykla…má 16 m a navíc je zvykla si z pokojíčku přijít za námi do ložnice… :(

   • Mirka
    Mirka 30. listopadu 2017 21:58

    To myslím, že už bude těžké, si na něj zvyknout, ale třeba zrovna to vyjde. Mějte se krásně! :bye:

     
  • Mirka
   Mirka 30. listopadu 2017 21:54

   U nás overálek taky dobrý, ale spací pytel už u nás nefrčí. Syn je na něj už velký. :rose:

 • Lucie 2. prosince 2017 15:30

  Syn spí v overalu a deku fakt nechce. Až k ránu, když se vzbudí na Nutrilon, řekne: pši pši, a to znamená, mámo přikryj mě. Už ho večer nepřemlouvám, asi je horkokrevný ;-)

  • Mirka
   Mirka 3. prosince 2017 23:39

   Roztomilý! :heart:

 • Tip, jak přinutit dítě spát pod peřinou – Matky v nesnázích
  26.11.2018 - 7:00

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)