MVN17-251

Děti mění život. A to včetně SMSek!

Vrátím se asi tak deset let zpátky. Byla jsem svobodná /ale šťastně zadaná :rose: / a bezdětná. Diskotékové období bylo dávno za mnou a pomalu mě přestávaly bavit i barové dýchánky. Ne, že bych byla v barech pečená vařená, ale o víkendech jsme s kamarády vyráželi do ulic a většinou jsme končili právě v nějakém baru. Začalo mi ale vadit, že si tam často nebylo kam sednout, protože bary byly narvané k prasknutí a kvůli hlasité hudbě nebylo slyšet vlastního slova, takže jsem byla nucena odezírat ze rtů, co kdo říká. Tehdy mi někdo řekl: „Stárneš, holka!“ Nejspíš měl dotyčný pravdu. :scratch: Začala jsem se s kámoškami a přáteli čím dál častěji scházet v kavárnách. Stal se ze mě takový kavárenský povaleč. :rose: /Jen podotýkám, že píšu stále o době, kdy jsem ještě neměla dítě. :rose:/ Vyhovovalo mi, že je tam hudba tak akorát nahlas, že jsme se slyšeli a že to tam krásně vonělo. Navíc po kafi žádná opice nenastala a jediné, čím se dalo zhřešit, byl děsně hutný čokoládový dort, který jsem si obvykle dávala. :wacko: Když nebyl čas na kavárnu, dělali jsme dýchánky doma. A tak moje nejčastější smska, kterou jsem tehdy posílala, byla: „Cinkni, až půjdeš okolo, pokecáme!“ /Rozuměj: „V pohodě kdykoliv zazvoň, když tak zvoň i dýl, kdybych měla rádio na plný pecky.“/
A teď střih. Jsme v současnosti. Jsem vdaná a mám malého syna. S kamarádkami a přáteli se scházím pořád stejně, jen je to spíš u nás doma, kde si může syn spokojeně hrát a netahám ho někam, kde to pro něj není úplně ideální. Kamarádi to chápou. Jediné, co je blbý, že přijdou v době, kdy bude Olí spát. A protože, čím je starší a má slabší spaní, tak hrozí, že ho sebemenší hluk vzbudí. Takže jsem se přistihla, že moje nejčastější zpráva, kterou momentálně rozesílám, je: „Nezvoň, až tu budeš, Olí bude spát!“ /Rozuměj: „Pošli mi zprávu, až tu budeš nebo vzbudíš Olího a to tě asi přetrhnu!“/. Že to takhle praktikuju na příbuzných, to už si zvykli, ale že to chci i po cizích lidech, například po kurýrovi, který mi má „jen“ chudák doručit balíček, to už se neodvažuju pomyslet, co si asi tak myslí, když mu nějaká matka jako já, napíše: „Prosím vás, až tady budete, hlavně na mě nezvoňte a kdybyste mohl, donesl byste mi ten balík rovnou ke dveřím?“ V tu chvíli mě musí milovat. Jednou jsem to poznala. Odpověděl: „Milá paní, nejsem Ježíšek, takovou službu neděláme.“ :wacko: Jenže, ten pán vůbec nechápe, jak dlouho syna uspávám a že chci, aby si pořádně odpočinul a vyspal se dorůžova a že to je většinou i čas, kdy můžu vyžehlit nebo uklidit, popřípadě vyřídit nějaké věci. A že když ho někdo vzbudí, tak z toho nic nebude. :unsure:
Proto, když jsem šla před pár dny navštívit kamarádku a napsala mi: „Miri, pak nezvoň, malá spí!“ a podobná sms mi nedávno přišla i od Terky: „Až tady budeš, nezvoň, Emi bude spát!“, zjistila jsem, že jsem vlastně úplně normální a že to s kurýrem možná příště vyzkouším znova. :rose:

Informace o autorovi

Mirka
Mirka
Autor s 392 příspěvky
Více informací o Mirka

John Lennon: "Láska je odpověď." Mirka: "A produktem lásky je nový život...se spoustou otázek."

Další příspěvky

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)