IMG_7223

Dovolená s ročním dítětem? Dobrý nápad!

Tak máme za sebou úžasnou dovolenou v Turecku. Před dvěma lety jsme ji dostali darem k naší svatbě od našeho dobrého přítele Imeda, majitele cestovní kanceláře Blue Style, kterému tímto ještě jednou moc děkujeme. Mohli jsme si vybrat destinaci dle našeho přání. Dovolenou jsem ale museli několikrát odložit kvůli mému těhotenství a narození syna, a až letos jsme si ji vybrali. A protože nyní už jsme tři, odletěli jsme i s naším čtrnáctiměsíčním štěstím. Úmyslně jsme proto zvolili září, kdy už tam nebudou ta nesnesitelná vedra. Celou dobu našeho pobytu bylo krásně, slunce, azuro a příjemných třicet stupňů, ne těch šílených čtyřicet a víc, což je v červenci nebo srpnu možné. Všechno jsme podřizovali Olímu, takže zářijový termín za nás naprosto ideální a můžu ho vřele doporučit. Aspoň těm rodičům, kteří nemají třeba už starší děti školou povinné a kteří jsou pak pochopitelně termínem omezeni. I moře bylo teplé /jsem celkově dost zimomřivá, tak bych do nějaké ledové vody jen tak nevlezla a čekala bych u té první vlnky klidně do zimy, než bych tam ponořila palec u nohy, natož tam vlezla, ale teď jsem to dávala na první dobrou a syn snad ještě dřív než já :heart: /. Kdybyste chtěli mrknout, bydleli jsme v tomhle hotelu. Je hodně přizpůsobený rodinám s dětmi a podobně starých dětí tam bylo opravdu hodně.

Samozřejmě jsem předtím řešila let. Olí letěl už podruhé. Poprvé to bylo v jeho sedmi měsících /o tom jak zvládl cestu v tomto věku, jsem psala zde: Jak jsem prožila s miminkem první cestu letadlem/ a tak už jsem věděla, do čeho jdu. Tehdy to bylo šest hodin letu, teď nás čekala cesta o polovinu kratší, takže jedno velké plus. Na druhou stranu je syn už starší a tedy i zvídavější a bylo to tedy zase něco úplně jiného. Ale zvládl to úžasně. Výhodou je, že vás s miminkem většinou berou přednostně, takže nečekáte frontu na odbavení, což jsem ocenila. Na palubu mi povolili vzí­t dokonce několik lahviček kojenecké vody i skleničku s jí­dlem. To jsem se trochu bála, že mi vyhodí. Do letadla jsem si zabalila asi patero hraček, aby se syn zabavil, nakonec si ale na hraní stejně vybral zase naše boty /díkybohu nezouval ještě ostatní cestující  ;-) / a na hodinu a půl z toho i usnul, takže let proběhl naprosto skvěle. Navíc letušky byly moc milé, ochotně mi ohřály jídlo pro malého a stále se ptaly, jestli něco nepotřebujeme. Při vzletu a přistání se doporučuje u miminek a malých dětí hodně pít, aby polykaly a nezaléhaly jim ouška. Já jsem to vyřešila kojením, ale jde to dobře i s lahvičkou mléka nebo jiným oblíbeným pitím. :heart:

Pokud plánujete na podzim s vaší ratolestí letět někam za teplem, budu mít pro vás v nejbližších dnech ještě několik rad, které by vám mohly přijít vhod.  :rose:

IMG_6558

Informace o autorovi

Mirka
Mirka
Autor s 394 příspěvky
Více informací o Mirka

John Lennon: "Láska je odpověď." Mirka: "A produktem lásky je nový život...se spoustou otázek."

Další příspěvky

1 komentář

  • Jak si zařídit pohodovou dovolenou s dítětem – Matky v nesnázích
    4.10.2017 - 6:00

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)