DSC_4673

Průjem u miminek: Co je dobré jíst a čemu se vyhnout?

Střevní virózou si dřív nebo později projde asi každé miminko. Oliverek už ji má jednou za sebou. Přišla zničehonic. Večer, když jsem ho ukládala ke spánku, ještě nic a o pár hodin později už to jelo. Bylo mi ho líto. Představím si, jak nám dospělým, když na to přijde, lítání na záchod, otravuje život a jak teprve s těmi břišními bublinami a „škvíkáním“ musí bojovat to mrně. :unsure:

Když už jsem synovi vyměňovala asi čtvrtou plínu během čtyř hodin, věděla jsem, že s ním musím ráno k doktorce. Pokud budete někdy řešit stejnou situaci, je dobré si počet vyměněných plín za den počítat, protože se vás na to zřejmě doktorka bude ptát. Já to netušila a pak jsem to lovila v paměti.  :rose: Oliverek naštěstí k průjmu jiné další příznaky neměl, takže bylo nutné, nasadit mu „jen“ dietu. Vzhledem k tomu, že je ještě kojený, tak to byla kombinace mateřského mléka s příkrmy.

Nám DOPORUČENÝ JÍDELNÍČEK vypadal takhle:

Snídaně: Mateřské mléko.

Dopolední svačina: Rozmixovaný banán, eventuelně s jablkem.

Oběd: Libové maso, nejlépe kuřecí. To jsem Olímu vařila nejčastěji, k tomu brambor nebo rýži a vařenou mrkev.

Odpolední svačina: Musela jsem mu vyřadit bílý jogurt a místo toho jsem znovu rozmixovala buď samotný banán, nebo zase v kombinaci s jablkem.

Večeře: Z jídelníčku musely během diety zmizet i kaše (holt mléčný výrobek :scratch: ). Místo toho jsem znovu vařila kuřecí maso. A zase, buď s rýží nebo bramborem (dávala jsem mu to na střídačku, jedno k obědu, druhou přílohu k večeři a druhý den opačně) a vařenou mrkev. Čekala jsem, že se mi Olí na pořád stejná jídla vyprdne, ale je skvělý strávník. Co jsem uvařila, to baštil.  :rose:

Druhá večeře: Mateřské mléko (To zůstalo beze změny, jen jsem se sama hlídala, abych nejedla a nepila žádné mléčné výrobky z kravského mléka, i když po jednom by se nic nestalo. Já jsem si je ale odpustila úplně).

Důležité jsou samozřejmě tekutiny, ty jsem řešila u Olího právě kojením.

Dietu měl syn dodržovat tři dny. Čtvrtý jsem mu začala pomalu zkoušet jídla tak, jak byl zvyklý. Jen s jogurtem jsem ještě pár dní čekala. Dnes jsou ale střevní potíže tytam a Olí už si zase pochutnává na všech dobrotách, které zná. :heart:

Taky jste už u vašeho děťátka řešili střevní virózu? A co zabralo u vás? :bye:  

Náhledové foto: Radka Pipotová

 

Informace o autorovi

Mirka
Mirka
Autor s 392 příspěvky
Více informací o Mirka

John Lennon: "Láska je odpověď." Mirka: "A produktem lásky je nový život...se spoustou otázek."

Další příspěvky

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)