DSC_9775-2 kopie

Otužování miminka: Jak na to!

Tak už to máme za pár. V druhé půlce března začínáme s Oliverkem chodit na plavání. Váhala jsem, jestli vybrat slanou nebo sladkou vodu, která z nich bude pro dítě lepší (psala jsem o tom tady: Plavání s dětmi: Slaná nebo sladká voda?) a nakonec u nás vyhrála sladká. Od instruktorky jsem ale dostala úkol nebo spíš dobře míněnou radu: Otužit syna do první lekce tak, aby zvládl vodu, která bude mít 31 stupňů.

V první chvíli mi problesklo hlavou, že to bude možná tvrdý oříšek.  :rose: Vzhledem k tomu, že ho doma koupu ve vodě, která má něco mezi 36 až 38 stupni, nedokázala jsem si představit, že sedm stupňů sundáme během deseti dnů. Ale začali jsme. :yes:

Instruktorka mi ještě poradila způsob, jakým se otužování dětí obvykle maminkám daří. Syna mám doma vždycky začít koupat tak, jak jsem zvyklá. Tedy s teplotou, kterou máme zajetou. A až po chvilce mu do vaničky přilít chladnější, aby se teplota snížila o jeden stupeň denně. Olí to zatím bere statečně. Vybavila jsem si, že se na dovolené, po počátečních protestech, koupal i ve vodě o třiceti stupních. Jenže, tam ho víc než teplota vody, zajímal žlábek, do kterého z bazénu odtékala voda. Vůbec mu nevadilo, že není tak teplá. :heart:

Momentálně jsme na nějakých 33 stupních, takže nám zbývají ještě dva. Já ale věřím, že to dáme, i když na plavání pak nebude přímotop, kterým doma při koupání topíme. Vypnout si ho ale zatím kvůli zimě nemůžeme dovolit. No, bude to ještě zajímavé. :-)

Jak zvládá vaše dítko vodu v bazénu? A v jak teplé vodě ho doma koupete? ;-)  

Pokud vás zajímá, co si s sebou na první lekci přinést, pomůže vám Terky článek: První plavání: Na co nezapomenout!.

Náhledové foto: Radka Pipotová

 

Informace o autorovi

Mirka
Mirka
Autor s 392 příspěvky
Více informací o Mirka

John Lennon: "Láska je odpověď." Mirka: "A produktem lásky je nový život...se spoustou otázek."

Další příspěvky

1 komentář

  • Plavání s miminky: I tatínkům se daří… – Matky v nesnázích
    5.4.2017 - 6:05