IMG_6675

Když dítě prdí na pravidla

Mám pocit, že nám doma roste malý cirkusák. Protože ta akrobatická čísla, která Olí dokáže udělat během nošení na ruce, si jinak nedovedu představit.

V poradně mi bylo doporučeno, že pokud budu syna nosit v náručí, měla bych ho držet zády opřeného k mojí spodní části hrudníku nebo břicha, hlavičku by měl mít taky opřenou a rukou bych mu měla držet nožičky tak, aby je měl stále pokrčené. To kvůli tomu, aby je neměl šanci natahovat a neposiloval tak zádové svaly namísto břišních. V budoucnu by z toho mohl mít bolesti zad. Takže se to snažím dodržovat. Jenže v každé takové chvíli svádíme boj kdo s koho. A vždycky vyhraje ten mrňous, protože je zapřený takovou silou, že bych mu ty nohy asi zlomila. Snad jen doktorka, když mi polohu ukazovala, tak byl Olí v naprostém klidu, neprotestoval a vesele pozoroval dění kolem sebe. Žádný bojkot, jen úsměv od ucha k uchu a viditelná spokojenost. „Na vás to ale bude zkoušet,“ smála se paní doktorka a dopředu mě upozornila, že u mě v náručí si bude dovolovat.  :rose: Tahle poloha je ale ještě nic oproti té, která je jeho nejoblíbenější.

A k té se teď dostávám. Už nějaký ten pátek syna uspávám v náručí. Vždycky se ho snažím pohodlně položit na ruku tak, aby se cítil dobře a nebyl u toho zkroucený jak paragraf. Ale na to Oliverek prdí. Vydrží tak asi pět vteřin a pak se pokaždé nějakým, pro mě záhadným akrobatickým způsobem, přetočí do své oblíbené polohy, ve které má zakloněnou skoro až zlomenou hlavu, jednu nohu nad druhou, někdy mu visí i volně dolů a pravou ruku si protlačí pod mojí a obepne mi záda nebo se mě chytí. Nechápu, jak to může být pro něj pohodlné, ale asi je. Má tak přehled o všem, co se kolem něj děje a po chvíli ho to uspí. Ještě, že usíná po krátké době, protože tohle někdo vidět, tak si řekne, co jsem to za mámu, že ho takhle nechám spát. Zkoušela jsem spoustu jiných možností, ale marně, chce být jen v téhle. A funguje moc dobře. Teprve až když usne, položím ho na rovnou podložku do koše a spí. /Tady si vybavuju, jak  jsem psala článek o uspávání miminka po narození: Fígle, jak nejlépe uspat novorozence!´ /. Čekám, co nás za polohu čeká příště. :scratch:

A jak uspáváte vaše dítko vy? Má taky svoji oblíbenou polohu nebo leží ukázkově schoulené v klubíčku a takové éro máme jen my? ;-)  

Informace o autorovi

Mirka
Mirka
Autor s 392 příspěvky
Více informací o Mirka

John Lennon: "Láska je odpověď." Mirka: "A produktem lásky je nový život...se spoustou otázek."

Další příspěvky

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)