3

Jak důležitou roli hraje dětská lžička

Vyprávěla mi kamarádka, že kdykoliv jela se synem mimo domov, pokaždé si říkala, že nesmí zapomenout nic z toho, co potřebuje ke krmení malého, tedy lahvičky, odměřené dávky mlíka, termosku s teplou vodou, láhev s převařenou studenou vodou atd. Později, když už Tadeášek jedl příkrmy, myslela zase na to, aby měla při sobě vždy lahvičku s čajem: „Říkala jsem si, že by to byl průser, že dítěti jinak napít nedám.“ Od té doby, co byli ale s manželem a synem na první dovolené, má o zkušenost víc! :yes:

„Nevím už, který den jsme jeli „na nákupy“, ale hned vedle našeho ubytování byl obří outlet a já si mohla vybrat něco za Tadeáška.“ Když přišla doba obědu, našli si příjemné místo na terase jedné restaurace, kde chtěla syna nakrmit. Z tašky vytáhla jogurt, který měla krásně nachystaný v ,termo´ tašce a natáhla ruku ještě pro lžičku. Jenže lžička nikde! „Vytahala jsem z tašky všechno, a když jsem zjistila, že ji opravdu nemám, ztuhla jsem! Vběhla jsem dovnitř restaurace, kde muž objednával jídlo pro nás dva a snažila se ještě před ním dělat hrdinku, že je to v pohodě, že ho nakrmíme s tou umělou lžičkou, co mají lidi k dispozici, když si berou jídlo s sebou.“

Jenže nejen, že to byla taková ta umělá ostrá lžička, ale ještě k tomu na polévku, tedy nic pro malou dětskou pusinku. „Táda s ní jíst odmítl, začal křik, který se proměnil v záchvat. Manžel pobíhal po outletu a hledal malou dezertní lžičku, která by mohla třeba zafungovat,“ popisovala mi a já s napětím čekala, jak tohle dopadne.  ;-)

Muž jí nakonec opravdu sehnal a Tadeášek s ní jogurt už nějak snědl. Než k tomu ale došlo, vzal kočárek se synem a odjel s ním na parkoviště, aby se malý trochu zklidnil a mohl se najíst bez pláče. „Ono krmit dítě, které řve jak tur, před lidmi, kteří na vás čumí a říkají si o vás bůh ví co, není nic moc zážitek,“ vyprávěla. Naprosto jsem ji chápala. :yes:

Od té doby se kamarádka řídí heslem: Bez lžičky ani ránu! :rose:

A právě na tohle heslo a její slova: „Fakt jsem si nikdy nemyslela, jak je to důležitá věc!,“ jsem si vzpomněla, když jsem před pár dny kupovala lžičku pro Olího. Začali jsme s prvním příkrmem (zatím jedeme na mrkvi  :rose:  ), tak na ni už došlo.

A protože jsem chtěla, aby se Olímu z lžičky, která bude teď jeho velkou kamarádkou, dobře jedlo, vybrala jsem tu od NUKu. Zaujala mě tímto:

  • je plastová se zaoblenými okraji, takže je bezpečná
  • dítě s ní má příjemný pocit hebkosti v puse, což je fajn, když na lžičku pomalu přechází z kojení (to je teď náš případ)
  • neklouže v ruce a má dlouhou a pružnou rukojeť, se kterou se pohodlně dostanu i do větší skleničky
  • můžu ji dát do sterilizátoru i do myčky
  • a jeden nedůležitý důvod, ale mě se líbil  ;-), je fialová, takže se hodí Oliverkovi k dudlíku a k termosce :rose:

Jakou věc byste nerada postrádala mimo domov vy? A jaká lžička se osvědčila u vašeho děťátka? Napište nám svůj tip! :bye:  

 4

Mimochodem – vy si toho na lžíci moc po svátcích nenakládejte! :) Pokud chcete zhubnout, soutěžte s námi o hubnoucí balíček v hodnotě 25 tisíc korun v Hedera Spa Clinic. Kde? No přeci TADY.

Informace o autorovi

Mirka
Mirka
Autor s 392 příspěvky
Více informací o Mirka

John Lennon: "Láska je odpověď." Mirka: "A produktem lásky je nový život...se spoustou otázek."

Další příspěvky

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)