a81x1461

Jak mi svařák zachránil syna od hladu

Už tradičně rok co rok vyrážíme s přáteli na vánoční trhy za hranice naší republiky. Nejčastěji do Německa nebo Rakouska. Vybereme jedno město, které by stálo za návštěvu a jedeme. Letos jsme byli poprvé i s naším synem, proto jsme zvolili místo, které není daleko na dojezd, kde po sobě nešlapou davy lidí a kde je poblíž i nějaký slušný a čistý hotel, ve kterém bychom se mohli svalit na postel a vyspat se z těch klobásek se zelím, čokoládových dobrot, pečených kaštanů a samozřejmě i svařáků, které do našich žaludků tečou jeden za druhým. Předem musím říct, že já jako kojící matka, jsem si na svařák nechala tento rok zajít chuť.  :rose: Aspoň se snažím dodržovat vhodná jídla i pití. Vlastně jsem o tom psala už v tomhle článku: Co jíst a nejíst při kojení. Tohle může pomoci!. Ale zpátky k výletu.

Vyhrálo městečko Bad Schandau u německých sousedů, od kterého je pevnost Königstein, co by kamenem dohodil a kde se právě konají krásné vánoční trhy s dobovou výzdobou i  programem. Všechno šlo hladce. Bylo slunečno a teplota ukazovala něco kolem devíti stupňů, což je na prosinec dost slušné.  :yes To bylo fajn, protože v mrazech bych Olího nikam netáhla.

Jediné, na co jsem musela dopředu myslet, kam si zalezu, až bude potřeba malého nakojit. Našli jsme jednu restauraci, kde naštěstí tolik lidí nebylo a kde se uvolnilo místečko pěkně v rohu, takže jsem mohla nerušeně kojit. Jenže Oliverek si vyžádal ještě navíc Nutrilon, což jsem trochu tušila, tak jsem ho už měla chvíli předtím rozmíchaný v lahvičce. No jo, jenže, venku i za těch pár kroků do restaurace vychladl. Mlíko bylo studený jak led. A termosku jsem s sebou neměla. Nevozím ji nikdy, protože, když jedu na celý den mimo domov a stane se, že musím malého Nutrilonem dokrmit, voda mi v ní teplá stejně nevydrží, takže je mi v tu chvíli vlastně na prd.

Malý už plakal, protože měl ještě hlad a představa o tom, že mi obsluha sice slíbí, že lahvičku ohřeje pod horkou tekoucí vodou a mikrovlnce se vyhne obloukem, mě ale nijak neuklidnila. Až mi najednou Martin (to je jeden náš úžasný kamarád-zachránce) povídá: „Mohla bys to mlíko dát do toho mýho svařáku.“ Nechápavě jsem se na něj podívala. „No, počkej, fakt, dej tam tu lahvičku,“ přidal se k jeho šílenému nápadu ještě i můj muž. To už jsem si říkala, že se asi pomátli oba. „Fakt blbý fórečky ve chvíli, kdy řeším tak zásadní věc,“ vypadlo ze mě.  :wacko: Když jsem ale neměla jiné řešení, maximálně se sebrat a jet zpátky na hotel, zvážila jsem svoji odpověď ještě jednou: „Možná to není tak špatný nápad.“ :scratch:  

15592484_719527078224751_1749625267_n

Lahvička je přece uzavřená, takže jediné, co se může stát, že se mlíko v hrníčku se svařákem ohřeje. A to přece chci. A taky, že jo! Po pár minutách mělo požadovanou teplotu a já celá blažená a s obrovskou úlevou, jsem mohla Oliverka konečně dokrmit. Asi mu ten jeho první svařák v životě zapíšu do kalendáře. Až se jednou zeptá, aby věděl…  :heart:

No, řekněte, nejsou ti naši muži stejně hlavičky?!  :good:

 

Informace o autorovi

Mirka
Mirka
Autor s 394 příspěvky
Více informací o Mirka

John Lennon: "Láska je odpověď." Mirka: "A produktem lásky je nový život...se spoustou otázek."

Další příspěvky

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)