14954530_10153939927119147_1897836546_o

RECEPT: Tzatziky mého muže!

Pozvěte si Terku na večeři a ručím vám za to, že vám z jídla nezbyde nic. Tedy, pokud ji něco zachutná stejně jako tzatziky mého muže. ;-)

Říká se, že když už vaří muž, vždycky to stojí za to. U toho mého to funguje stoprocentně. Aspoň, pokud hodnotím já.  :heart: Umí skvěle spoustu receptů, ale po jednom se můžu vážně utlouct. A jak už jste asi pochopili, nejen já. ;-)

Když jsme Terku poprvé s jejím manželem pozvali k nám na večeři, chtěli jsme se blýsknout nějakou dobrotou. Rozhodli jsme se pro brambory s rozmarýnem, vepřovou pečeni a tzatziky. Říkali jsme si, že to by jim mohlo chutnat. Vůbec nás ale nenapadlo, jaký úspěch bude mít u návštěvy právě řecká pochoutka. Především u Terky. Vyprávěla mi o ní ještě týden po tom, což mě a hlavně mého ,kuchaře´ samozřejmě potěšilo.  :rose: „Až budeš psát tzatziki, doufám, že tam napíšeš, že ty miluju nejvíc ze všeho, co u vás jím, a že jich vždycky sežeru kilo,“ psala mi už dopředu.  ;-) Když pominu, že kvůli mužovým tzatzikám zakopala hluboko pod zem moje Hraběnčiny řezy, které měla kdysi tak ráda, má úplnou pravdu. Kilovka pokaždé padne, ani nevíme jak. :rose:

Tuhle baštu okoukl můj muž u Emanuela, zkusil ji udělat a od té doby ji doma připravuje snad každý týden. Ke všemu! Od zeleniny až po rohlíky. Když jsem Terce říkala, že o Ridiho tzatzikách, v podání mého muže, budu psát, přistála mi tahle odpověď: „O Ridim tam nepiš. Jen o mně! Chci Ridiho slávu. A hlavně! Pro mě jsou to Davidovy tzatziky!“  :yahoo: Takže, pardon, Ridi, recept si vymyslel sice úžasně, ale tenhle článek je hlavně o moji parťačce. :good:

Pokud vám recept Itala v televizi unikl, ušetřím vás hledání a napíšu ho sem:

CO BUDETE POTŘEBOVAT (kdybyste chtěli dělat tzatziky ve velkém, což doporučuju :good: ), uvádím, pro jistotu, suroviny potřebné na 1kg jogurtu):

  • 1 kg bílého řeckého jogurt-
  • 2 až 3 salátové okurky dle velikosti
  • 2 lžíce bílého vinného octa
  • 2 lžíce olivového oleje
  • 3 stroužky česneku
  •  přiměřeně kopru
  • sůl, bílý pepř na dochucení

POSTUP:

Nastrouháte okurku, vymačkáte z ní přebytečnou vodu a smícháte s jogurtem. Přidáte namačkaný česnek, ocet, sůl, pepř a nasekaný kopr, zakápnete olejem a všechno dobře promícháte. V lednici je pak mininálně dvě hodiny necháte odležet.

Pak už vám přeji jen dobrou chuť! ;-)  

Informace o autorovi

Mirka
Mirka
Autor s 394 příspěvky
Více informací o Mirka

John Lennon: "Láska je odpověď." Mirka: "A produktem lásky je nový život...se spoustou otázek."

Další příspěvky

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)