a81x1437

Oddělené ložnice? Realita není tak strašná!

Často, když ulehám do postele, vzpomenu si, jak mě spousta kamarádek maminek dopředu varovala, že až se nám prcek narodí, manžel si sbalí peřinu a odstěhuje se na pár týdnů z ložnice do vedlejšího pokoje na válendu. „Hahaha, to těžko půjde, my máme společnou jednu velkou peřinu a gauč není rozkládací,“ smála jsem se jejich výhrůžkám.

Shodovaly se ale na tom tak hojně, že jsem chvílemi snad i věřila, že se to stane a snažila jsem si to nějak rozumně odůvodnit, proč by se tak mělo dít:

  • Muž potřebuje být vyspalý do práce a pláč miminka a časté kojení by z něho svěží ranní ptáče neudělaly.
  • Bude chodit pravděpodobně později spát než naše děťátko a budil by ho.
  • Bude chtít to malé stvoření ušetřit chrápání, kdyby se snad náhodou stalo, že by manžel chrápal. I když manžel vůbec nechrápe. ;-)

Teď už je to tři a půl měsíce, co se Oliverek narodil a všichni tři spíme v jedné ložnici.  :heart: Předpovědi kamarádek vyšly asi tak, jako každoroční zaručené zvěsti o konci světa.

Můj muž si na žádné nevyspání doteď nikdy nestěžoval. Trpělivě každou noc vyčkal, až syna nakojím a znovu uspím. A když bylo potřeba, uvařil mu Nutrilon, který Olí dostával, když jsem neměla dost mateřského mlíka. Nikdy jsem ale manžela nenutila, aby něco z toho dělal. Chtěla jsem, aby si odpočinul a pořádně se vyspal. Když chodí do práce a živí rodinu. :yes: Stejně mě neposlechl a vstával dál.

Ložnici opustil jen jednou a to byl nachlazený a nechtěl malého nakazit (přečíst si o tom můžete zde: Jak uchránit dítě od nemoci aneb Bojovat do posledního dechu) a to jsem ocenila. Pochopím ale, když je v rodině dětí víc a tatínek spí se starším potomkem v pokojíčku, aby ho maminka se sourozencem nebudili. Oddělené ložnice se nás ale snad i nadále týkat nebudou. :heart:

A jakou zkušenost máte s oddělenými ložnicemi vy? ;-)  

 

 

Informace o autorovi

Mirka
Mirka
Autor s 394 příspěvky
Více informací o Mirka

John Lennon: "Láska je odpověď." Mirka: "A produktem lásky je nový život...se spoustou otázek."

Další příspěvky

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)