14798948_685579468286179_1978277816_n

Jak uchránit dítě od nemoci aneb Bojovat do posledního dechu

Jsou to jen tři a půl měsíce, co se náš chlapeček narodil a manžel si už sbalil pyžamo a odstěhoval se od nás. Černé scénáře o krachu manželství se ale naštěstí nekonají. Doufám, že nikoho ani nenapadly.   ;-) Jeho útočištěm se na pár dní stala vedlejší místnost s gaučem, kde se kurýroval s bolestí v krku, aby malého i mě nenakazil. Vyhýbal se nám, jak mohl a skoro nemluvil, aby bacily nedostaly šanci přeskočit. Měli jsme takovou tichou domácnost, ale co se dalo dělat.  :unsure:  Zdraví bylo přednější.

Děláme psí kusy, abychom své děti ochránili od nachlazení, rýmy a kašle a stejně nás ty potvory nemoci dostanou. Oliverka se nám zatím chránit daří. (Jo, a kdybyste mě teď viděli, tak to tady zaťukávám, abych to nezakřikla. :heart:  ) Neberu ho mezi nemocné, nevyhledávám davy lidí, snažím se ho teple oblékat, nevystavovat průvanu a nebrat do sychravého počasí a ptám se každé návštěvy, která k nám má přijít, jestli je zdravá. A vraždila bych, když si nachcípaný člověk přijde do společnosti, kde dopředu ví, že budou malé děti. Vadí mi ta nezodpovědnost a sobeckost!  :wacko: Ufff, tak jsem si ulevila.  :rose: Snad mě ale, maminky, pochopíte a možná se na tom se mnou i shodnete. Nebo aspoň některá z vás. ;-)

Sama se hlídám, jak můžu. Vzhledem k tomu, že ještě kojím, potřebuju a chci být fit. Naši muži to mají ale složitější. Chodí do práce, aby rodinu uživili a nemůžou si moc vybírat, jestli budou mezi lidmi, kterým teče z nosu a kýchají na každém kroku. Tomu se těžko ubrání.

Takže jsem se sebrala a v lékárně nakoupila roušky, abychom si je mohli doma při každé ,rýmičce´ nasadit. A nejspíš je ,nacpu´ každé návštěvě, která k nám přijde nemocná. Ježíši, doufám, že to teď nečtou naši kamarádi a známí, kteří se k nám chystají. :rose:

A až si tohle přečte manžel, tak mě asi zabije, protože on roušku dodneška nepoužil. Ale pracuju na tom… :rose:

A protože nás v nejbližších měsících čeká sychravé a mrazivé počasí, může se nám hodit jedno doporučení. Kdy není vhodné, brát malé děti ven:

  • když je teplota nižší než -5 stupňů
  • pokud je silný vítr, smog, sněží nebo lije

Já se ale držím toho, že všechno se má brát s rozumem. ;-)  

Informace o autorovi

Mirka
Mirka
Autor s 394 příspěvky
Více informací o Mirka

John Lennon: "Láska je odpověď." Mirka: "A produktem lásky je nový život...se spoustou otázek."

Další příspěvky

1 komentář

  • Oddělené ložnice? Realita není tak strašná! – Matky v nesnázích
    1.11.2016 - 7:04

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)