zadad

Tipy proti bolestem zad + POZOR na masáže po porodu!

Někdo trpí bolestmi zad už v těhotenství. Já to „štěstí“ neměla.. a nebolela mě záda ani po porodu. Minulý týden jsem ale ráno vstala, chtěla vzít dceru z postýlky a najednou.. Nešlo to. Tak strašně mě v tu chvíli, kdy jsem se sklonila nad postýlkou, zabolela záda, že jsem Emilku nezvedla ani o milimetr nad postýlku. A přitom dny před tím nic nenasvědčovalo tomu, že by mi záda křičela S.O.S.!

Vím, že je spousta poporodních masáží a o jedné z nich psala nedávno i Miri tady a byla z ní nadšená! Jenže ve chvíli, kdy jsem řekla, že asi budu muset na masáž, vzpomněl si manžel na to, že jeho kamarád (ahoj Jindro ;-) ) chodí k výborné fyzioterapeutce a hned mě tam objednal. Vzala mě hned druhý den a panečku – zřejmě to byl šestý smysl, že jsem šla k ní a ne na klasickou masáž. Když se podívala na moji chůzi (která rozhodně nepřípomínala chůzi dlouhonohé gazely nebo modelky, která zkušeně brázdí mola), všimla si vychýlené pánve (stejně jako jsem psala už tady) a pak to přišlo. Prozkoumala mi záda a výsledek? „Nemůžu vám na ně sáhnout. Máte ty svaly po těhotenství tak vyřízené, že kdybych vám je rozvolnila, mohla byste dopadnout ještě hůř. Zkusím vám ulevit přes body na noze a přes břicho,“ řekla. No co vám budu povídat. Doslova jsem čuměla a nebyla jsem fakt ráda. Mým zádům se totiž nedostalo úplné úlevy!

Poradila mi ale docela dobré tipy, abych dcerku zvládla vytáhnout z postýlky a necedila u toho krev. Takže pokud máte problém se zády a nestíháte masáž, fyzioterapeuta nebo si ji třeba nemůžete dovolit, mám pro vás pár tipů, jak to přežít.

1.) Pokud se skláníte nad postýlkou, nedělejte tu chybu, že máte nohy vedle sebe a vše táhnou záda. Vždycky si nakročte levou nebo pravou nohu (klidně hodně). Rozložíte tak váhu a víc se do nohou opřete. Záda tedy nepotáhnou všechno.

2.) Shodou okolností jsem měla po fyzioterapeutce schůzku v Hedeře na Zličíně, kde pro vás připravujeme podmínky jedné z dalších soutěží a tam mi záda prohřáli laserem. Musím říct, že to mi také o trošku ulevilo. Pořád to ale nebylo OK!

3.) Mějte záda v teple. Úžasné jsou takové ty velké náplasti, které si nalepíte a hřejí vás na postiženém místě celý den! Ty mě zachraňovaly den před návštěvou fyzioterapeutky.

4.) Zcela upřímně ale přiznávám, že úplně nejvíc mi proti bolesti pomohl Voltaren! Namazala jsem ho na záda a za chvíli jsem o bolesti fakt nevěděla! Pokud však kojíte, hřejivé náplasti vám musí stačit. A tady taky pozor! Některé jsou čistě „suché teplo“ a jiné mají v sobě i léčivé látky (ty ale nejsou vhodné ani pro kojící a ani pro těhotné ženy). Takže v lékárně řekněte, že jste těhotná (pokud to na vás už není vidět) a nebo že kojíte (pokud nemáte dvě mokrá kola od mléka na hrudníku, pravděpodobně to na vás nepoznají  ;-)

Doufám, že jsem vám alespoň trochu pomohla ;-) Já už mám po bolesti.

Informace o autorovi

Tereza
Tereza
Autor s 454 příspěvky
Více informací o Tereza

Snažím se v životě nemalovat si černé scénáře. Proto mám ráda citát A. Lincolna: „Většina lidí je tak šťastná, jak šťastná se rozhodla být.“

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)