14643151_681374292040030_542703767_n

V rukách thajských masérek!

Na masáži jsem nebyla přes rok (Óóóó, bože, jak jsem to mohla vydržet?! :scratch: ). V těhotenství jsem nemohla, po porodu císařem to taky nešlo a navíc Oliverek Maxík byl hodně malý. Teprve teď, když mu jsou tři měsíce, jsem si ji dopřála. Abych byla přesná, dopřál mi ji můj muž. Jednou přišel z práce a řekl mi, že nás objednal na masáž a Maxík půjde s námi. Ne, že bychom ho nechali masírovat, to určitě ne, ale byl s námi jen jako doprovod. Podmínky pro to byly.

Musím říct, že jsem to přijala s nadšením. Už pár týdnů mě pobolívají záda a chodidlo, což spolu prý souvisí, jak mi bylo řečeno. Přece jenom, syn roste jako z vody, a když ho chovám, už se celkem pronese.  :heart: A známe to snad všechny maminky. Nosíme děti a nepřemýšlíme, jestli máme v tu chvíli učebnicový postoj, který nám šetří záda. Naopak si ulevujeme, abychom děťátko bezpečně držely a cítilo se v naší náruči útulně a pohodlně. Chvíli se proto hrbíme, předkláníme a hodně i zakláníme, a často to vypadá tragicky. :negative:  Aspoň tedy u mě. Když jdu s Maxíkem kolem zrcadla a vidím ten šílený postoj s vyšpuleným břichem, leknu se té paní, co stojí proti mně. :wacko:  

Masáž byla pro mě jako dar z čistého nebe!  :rose: A to jsem ještě vůbec nevěděla, že mě čeká přímo poporodní! Tomu se říká značka ideál! Šlo o klasickou thajskou masáž, která regeneruje tělo po porodu, prospívá tvorbě mléka, cirkulaci krve nebo vyhlazuje bříško. Hotová blaženost. Provádí se vleže a na boku. Můžete mrknout sem, třeba ji budete mít chuť taky vyzkoušet. I když se to týká hlavně Pražaček. Maminkám ze vzdálených míst by se sem asi nechtělo trmácet. :yes:  

Manžel si naordinoval klasickou masáž, mě Thajka regenerovala na sousedním lehátku (abyste rozuměli, byli jsme na masáži pro dva ;-) ). Naprostá fantazie! Přítmí, ticho, že byste slyšely spadnout špendlík, jen relaxační hudba a jemné ručičky exotických masérek, které  ,léčily´moje namožená záda. Maxík spal jen chvíli, pak už se mu nechtělo. Manžel si ho proto vzal k sobě na lehátko, a když mu Thajka masírovala krk, ležel v pohodlíčku před ním a držící se za ručičky táty, pozoroval paní s černými vlasy jako uhel. Byl jí úplně fascinovaný. Asi díky jejímu exotickému původu. Nespustil z ní oči a smál se všemu, co udělala. Když na něj promluvila, i když na něj dělala obličeje. Pak to ale přišlo. Náš chlapeček se rozhodl, že relaxační atmosféry už bylo dost a rozhodl se ji trochu zpestřit. Do hrobového ticha si jaksepatří ,ulevil´. Zvuk se rozezněl po celé místnosti a Thajky propukly v nekonečný smích. Skoro měly problém, práci dodělat. Zdá se, že takhle masáž měla blahodárných účinků daleko víc… :heart:  

Informace o autorovi

Mirka
Mirka
Autor s 403 příspěvky
Více informací o Mirka

John Lennon: "Láska je odpověď." Mirka: "A produktem lásky je nový život...se spoustou otázek."

1 komentář

  • Tipy proti bolestem zad + POZOR na masáže po porodu! – Matky v nesnázích
    20.10.2016 - 6:00

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)