šneci

Rychlá sladkost: Jableční šneci

Ani jsem neměla v plánu sem ten recept dávat, protože to ani není z domácího těsta, ale psali jste si o něj na instagramu a vlastně je to skvělá rychlovka pro každou mámu, takže proč ne.

Asi před týdnem jsem si všimla, že mají v Lidlu kromě listového těsta taky vyválené kynuté těsto. Koupila jsem ho, že ho zkusím a teda neměla jsem páru, co z něj udělám. No a dnes jsem si všimla, že je pořád v lednici a pár dní před spotřebou. Měla jsem tři poslední jabka, takže prosím vás – je to trochu “socka” recept :unsure: Nic složitého a přitom je to moc dobrý.

CO BUDETE POTŘEBOVAT:

Rozválené kynuté těsto (v Lidlu ho mají hned vedle rozváleného listového)

3 oloupaná jabka

třtinový cukr

skořice

 

JAK NA TO:

Jablko oloupejte a nastrouhejte úplně na tom nejjemnějším struhadle. Trochu z něj vymačkejte šťávu a posypte ho cukrem podle toho, kolik sladíte. Poprašte skořicí. Lehce směs rozprostřete v tenké vrstvě (klidně můžou být i “hluchá” místa) po rozloženém těstě. Jen nechejte na konci v pravo cca 10cm, kam to jako nedáte. No a pak z leva do prava rolujete a až se dostanete k té části, která je suchá, tak tu jen posypete trochou  toho třtinového cukru – líp se to k tomu nalepí, když tam není to jablíčko. Rolku moc neutahujte. Prostě ji narolujete tak nějak volněji. Pak ji nakrájejte na kolečka a dejte na pečící papír. Ani jsem to nepotírala vajíčkem a dala péct na 200 na 13 minut ;-)  Je to fakt rychlovka a šneci chutnali jak dětem, tak manželovi a nakonec i neplánované návštěvě. :heart:

šneci plech

šneci plech2

 

Informace o autorovi

Tereza
Tereza
Autor s 600 příspěvky
Více informací o Tereza

Snažím se v životě nemalovat si černé scénáře. Proto mám ráda citát A. Lincolna: „Většina lidí je tak šťastná, jak šťastná se rozhodla být.“

Další příspěvky

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)