IMG_20200330_001840_resized_20200330_121859900

Zábava pro děti: Nejen výzdoba na Velikonoce

Nevím, jak vy, ale já mám úplně zavařenej mozek z toho, jak bych děti zabavila. Dost mi teda pomáhá zahrada, ale když jsme doma, vidím, že Emilce chybí vrstevníci a hračky už jí mnohdy přestávají stačit. Televize nemůže jet nonstop a tak projíždím weby a instagramy a všimla jsem si pár věcí, co mě zaujaly.

Kamarádky nakupují všechny možné dokreslovací a dolepovací obrázky. Vypadá to skvěle, ale přijde mi, že spousta toho, na to, že to je kus papíru, je dost předražené.. Vlastně mě napadlo, že Emilce nakreslím princeznu, a nechám jí nazdobit jí šaty. Poslední dobou chce ale u všeho třpytky a podobně.

A pak mi kámoška poslala fotku, jak se synem dělají velikonoční výzdobu, mají různé nalepovací zajíčky a barevná peříčka a koupili to prý v drogerii Teta za pár korun. No tak to víte, že jsem tam naklusala a sbalila poslední kousky, co tam byly a hlavně! Kromě těch peříček jsem tam objevila klenoty v podobě nalepovacích “diamantů”! Jeden kousek s kytičkami v řadách nebo perličky s hvězdami v řadách. Navíc, co se Velikonoc týče, tak jsem tam našla různá polystyrenová vajíčka, barevná peříčka, tolik oblíbené hýbací, nalepovací oči u dětí, když se tvoří různá zvířátka nebo postavičky. V rámci zachování duševního zdraví a zabavení dítěte jsem vzala všechno!

Ovšem – nezapomeňte, že to nemůžete dát dítěti hned celou tašku. První den jsem vytáhla z rukávu eso v podobě kačenek a zajíčků, na které nalepujete oblečení.

kačenky

Nalepeno bylo za chvilku, tak mě napadlo říct Emi, jestli nechce na papír nakreslit trávu, sluníčko a prostě hezký den a že tam ta zvířátka prostě nalepíme. Nadšení bylo obrovské. Nakreslila na papír všechno a ještě tam dolepila na trávu kytičky, co měly mít kačenky na košili :)) Na další obrázek jsem jí nakreslila jen obrys vajíčka a nechala jí ho vybarvit a nazdobit.

IMG_20200326_164359_resized_20200329_104947193

IMG_20200326_170511_resized_20200329_104946915vajíčko

Den druhý – princezny

Říkala jsem si, že nakreslím nějakou princeznu. No dobře – není to žádné extra umělecké dílo, proporce úplně mimo, ale účel to splnilo.

Emi nadšená a pak opět nezklamal manžel, který přes místnost zařval: “Emilkooo, a mohla bys ještě nazdobit šaty třeba Else! Maminka ti ji určitě taky nakreslí!!!” Velmi potichu, aby to Emi neslyšela, jsem mu pronesla do ucha “To si děláš prdel” a pak pod tíhou nadšení našeho dítěte, jsem otevřela notebook, našla obrázek Elsy a ozvalo se: “Já chci ale Elsu i Annu!!!!” Takže jsem našla obrázek Elsy i Anny a říkala si PROČ JSEM JEN VŠECHNO NEKOUPILA? :unsure:  S výsledkem byla naše madam spokojená, takže cíl byl splněn.

aelsaaanna

IMG_20200327_132828_resized_20200329_104829679

Na další dny už na mě čekají jen peříčka, polystyrenová vajíčka, dokoupila jsem i nový tempery, abychom to mohly spolu namatlat! A včera – včera jsme do květináče spolu i s tatínkem zaseli osení a čekáme až nám to vyroste, abychom tam mohly s Emi zapíchnout ta vejce na výzdobu. I když letos budou Velikonoce asi pěkně na nic, klasická kýčová výdoba u nás chybět nebude ani letos. ;-)

Info pro vás: Balení kačenek je zvlášť, to samé balení zajíčků, zvlášť jsou také tyhle “diamanty”. Na fotce vidíte pouze odstřižený kus z archu. Je jich v balení asi 4x tolik. Cenově se to za jedno balení pohybuje 35 – 70 korun.

Aperličky

Informace o autorovi

Tereza
Tereza
Autor s 619 příspěvky
Více informací o Tereza

Snažím se v životě nemalovat si černé scénáře. Proto mám ráda citát A. Lincolna: „Většina lidí je tak šťastná, jak šťastná se rozhodla být.“

Další příspěvky

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)