mdž

Pro mé milé ženy k MDŽ

Dnes je osmého března. Všechny víme, co to znamená. Někdo možná bude namítat, že žen by si měli muži vážit po celý rok, nehledě na datumy… Souhlasím. Ale taky si myslím, že tyhle dny nám často připomenou, že ne všechno je automatické a když už si na nás nevzpomene někdo celý dlouhý rok, alespoň jeden den mu to připomene. Měli by si nás nejen vážit naše polovičky, ale především my – my bychom si měly vážit nejen sebe sama, ale také toho, co všechno dokážeme zvládnout i když se často podceňujeme. Mnohdy úplně zbytečně.

Já jsem vám chtěla třeba říct, že přestože vás, čtenářky znám především díky sociálním sítím, hřeje mě strašně u srdce to, že vaše komentáře k tématům jsou vždy přínosné, že po sobě nešlapete, radíte si, neposmíváte se sobě, nepovyšujete se nad ostatní a vzájemně si vyměnujete tipy. Myslím, že tak by to mělo mezi ženami a matkami být. Jsou to totiž právě diskuze matek na internetu, co mě mnohdy zaráží. Je neuvěřitelné, jak na sebe my ženy umíme být zlé. A jsem ráda, že můj blog a moje Facebookové stránky takovým místem nejsou. Přála jsem si to takhle od začátku, co blog funguje, aby to bylo místo, kde si každý najde informace, které potřebuje a nebude na někoho plivat jedy..

K MDŽ bych vám ráda popřála, abyste narážely na co nejméně jedovatých diskuzí, protože v nich nikdy nevyhrajete, není možné v nich vyhrát, protože jsou tam často lidi, co se prostě chtějí jen pohádat a vylít si frustraci na prvním, co přijde pod ruku… a ztratíte tak čas, který můžete věnovat smysluplnějším věcem.

Přeju vám, abyste se cítily vždy spíš jako vítězové než poražení (a je jedno, jestli je to vítězství zrovna v případě uspaného dítěte nebo kariéry v práci ;-) ), protože kdo dokáže líp zmanažovat děti, kuchyň, mnohdy práci a ještě k tomu skládat horu nevyžehleného prádla týden na jednu hromadu tak, aby nespadla a vydržela než se nám bude chtít do toho pustit (ta hora prádla je hlavně můj případ teda!!) A na to navazuje další moje přání – doufám, že se budete míň cítit v domácnosti jako otroci a popřála bych vám hlavně, aby si okolí toho, co děláte, vážilo.. Nic není jen tak. Jsme jen lidi, ne stroje, takže především doufám, budete mít kolem sebe co nejvíce ohleduplných lidí, kteří budou mít pro vás pochopení, když vám nebude zrovna hej a přátel, kteří udělají váš den hezčí…

 

Informace o autorovi

Tereza
Tereza
Autor s 628 příspěvky
Více informací o Tereza

Snažím se v životě nemalovat si černé scénáře. Proto mám ráda citát A. Lincolna: „Většina lidí je tak šťastná, jak šťastná se rozhodla být.“

Další příspěvky