nr

Zdar a sílu do dalšího roku! 2020 klepe na dveře

Tak jo. Kolik z vás na konci roku bilancuje? A kolik z vás je v depresi z toho, co jste všechno nestihli? Nedávno jsem se nad tím zamyslela a mám pocit, že jsem to tak nějak asi vlastně dělat přestala. Možná je mi i takhle líp. Nepřipomínám si věci, které jsem nestihla a pochválím se za to, co jsem všechno zvládla, možná jsem díky tomu šťastnější. ;-) No dobře – někde v zadu v hlavě mi stejně jede to, co bych měla stihnout v tom roce dalším, ale nehroutím se z toho. Tedy snažím se o to!

Dali jste si předsevzetí nebo ho vymýšlíte? Tady to mám asi každý rok stejný. Přestanu tolik jíst, začnu jíst zdravěji, budu víc cvičit.. No jasný, že to nedám. Jako trošku do sebe půjdu, to ano, ale vím, že kolikrát jsem tak utahaná, že usínám za chůze a pak představa, že bych měla cvičit, mě vlastně docela rozesměje. Někdy na ten smích vlastně ani nemám sílu. Ale je pravda, že zase určitě občas zase mrknu na svoje oblíbené stránky onlinepilates.cz, protože teď jsem fakt jen seděla a cpala se. Já jsem asi nikdy v životě takhle, jak utržená ze řetězu, o Vánocích nežrala (s prominutím). Tento rok jsem měla ale asi náročnější, takže to byla pro mě taková odměna, kterou jsem si musela asi nějak podvědomě v hlavě nastavit. Jinak si to neumím vysvětlit.

Chtěla bych vám ale říct, že jedno předsevzetí, které hodlám splnit stoprocentně, mám. Chci si udělat víc času na vás, moje čtenáře a na blog. Určitě jste si všimli, že teď vydávám míň článků. Je pravda, že na blog jsem psala většinou po večerech, ale teď spoustu večerů věnuju práci, takže nemám tolik času. Mám ale spoustu témat, o které se chci s vámi podělit a často jak není čas, tak už to pak není aktuální, takže to ani nenapíšu.

Od ledna si chci vyhranit víc času jen na blog. Někde ten čas prostě ukradnu. Zatím nevím kde, ale plánuju dělat nové rubriky, na kterých už se začíná trochu pracovat. Mám rozjednané nějaké spolupráce, díky kterým budete mít každý měsíc soutěže a taky prostě chci, aby to mělo zase konečně nějaký řád. Spousta z vás mi píše, že si blog čtete u ranní kávy, takže chci, abyste měli ráno co číst. Jako jasný – čtyři články v týdnu nedám, ale ráda bych, aby nebýval jeden týdně jako tomu bylo v poslední době.

Těším se na to, tak doufám, že vy taky. ;-) Závěrem roku jsem vám chtěla říct, že mě moc nabíjíte a jsem moc ráda, jaké mám čtenáře. Je neuvěřitelné, jak jste naladění na stejnou notu a ještě neuvěřitelnější, že na svých stránkách plus na Facebooku nemám vůbec žádné hejty, že se prostě dělíte o své fotky a zážitky a berete spoustu věcí s lehkostí a nadsázkou a kolikrát jdu z vašich komentů smíchy do kolen a pobaveně to ukazuju manželovi. Jste fakt úžasní a moc si toho vážím, že na mých stránkách trávíte čas, i když máte doma spoustu práce s dětmi, úklidem a klasickými povinnostmi.

Spoustu z vás díky vašim komentům znám, vím kam si vás zařadit a často se i dívám na ty, u kterých mi přijde, že jejich jméno vidím poprvé. Od kdy máte lajklé moje FB stránky nebo odkud třeba jste ;-) Takže mi věřte, že pro mě nejste jen nějaká jména v komentářích.. Vážím si každého rodiče, který věnuje mým příspěvkům čas, protože jak víme, čas s dětmi strašně letí a máme ho málo.

Takže milí rodiče, ráda bych vám do roku 2020 popřála spoustu energie, abyste zvládali své děti levou zadní, abyste překonali různá období vzdoru a nemlátili sami hlavou do zdi, abyste dokázali zatnout zuby, když budete mít chuť vykopnout partnera minimálně na měsíc. Abyste ale dokázali za partnerem i přijít a urovnat si spory a vše zase fungovalo. Někdy totiž řešíme kolem dětí milion věcí, že zapomínáme pracovat na našich vztazích s partnerem a přáteli.

Nedávno jsem měla hovor s mojí kamarádkou. “Jsem zklamaná. Tento rok jsem měla opravdu špatné vztahy s lidmi. Myslím, že je to mnou,” řekla mi. Teď to bude znít trochu zle, ale přestože mi jí bylo líto, docela mě to pobavilo, protože to může být čímkoliv – třeba přilítnutím UFA ke mně do obýváku, ale rozhodně ne touhle kámoškou. Říkám jí na to, že se zbláznila: TEBOU TO ROZHODNĚ BÝT NEMŮŽE! Je to skvělá holka.

Byla smutná z toho, že se může vždy pro všechny rozkrájet a ve finále to nikdo neocení, nikdo si toho neváží a nikdo pro ni neudělá to samé. Vlastně jí došlo, že nikdy nic nedělá pro sebe. Od roku 2020 prý bude, nebo se o to alespoň pokusí. No jestli ne, bude mít špatné vztahy pravděpodobně se mnou ;-)

Píšu vám o tom proto, abych navázala na poslední přání ode mě – hlavně nezapomínejte sami na sebe. Někdy prostě děláme věci jen proto, abychom se zalíbili a zavděčili ostatním, abychom byli v očích známých za ty spolehlivé a za ty, co zvládnou všechno, i když se nám do něčeho třeba vůbec nechce. Není jednodušší říct NE? …a dělat opravdu jen to, co chceme? Vykašlat se na ty věci “ze slušnosti” a protože “by bylo dobré”? Víte přece o tom, že říkat NE, se může, že jo? ;-)

Takže ať se v roce 2020 nebojíte říct NE na mnohdy nesmyslné a nedůležité žádosti na prosby, do kterých se vám nechce a ať ANO říkáte jen tam, kde to má pro vás smysl a co vám přinese radost do života. :heart:

Díky za vaše příspěvky a přízeň! Rok 2020 může začít! Těším se :heart:

PS: A abyste věděli, že já to s mým předsevzetím myslím vážně, hned zítra vychází další článek! Objevila jsem super věc na vrásky a také dekorativní kosmetiku, která udělá ze zombie matek fresh matky. Jsou to super věci, tak se máte na co těšit!

Informace o autorovi

Tereza
Tereza
Autor s 550 příspěvky
Více informací o Tereza

Snažím se v životě nemalovat si černé scénáře. Proto mám ráda citát A. Lincolna: „Většina lidí je tak šťastná, jak šťastná se rozhodla být.“

Další příspěvky

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)