sova náhl

TVOŘÍME S DĚTMI: Zvířátka z ruliček papíru

Nedávno jsem někde viděla zvířátka z ruliček papíru a napadlo mě, že to můžeme s Emilkou taky zkusit. Emi ráda stříhá a tvoří všechno možný, takže ji to strašně bavilo. Pokud bude venku hnusně a vy v koncích, tady máte tip na sovu. Nemám teda nafocené všechny kroky, protože na začátku mě to vůbec nenapadlo, že vám to můžu dát jako tip, ale nemyslím si, že existuje někdo, kdo by to nepochopil  ;-)

sova final

CO BUDETE POTŘEBOVAT:

  • ruličku toaletního papíru
  • barevné papíry
  • tuhé lepidlo v tyčince
  • disperzní tekuté lepidlo (třeba Herkules)
  • štětec (na to lepidlo)
  • tužku
  • nůžky
  • A TRPĚLIVOST!

JAK NA TO:

Hnědý papír jsem změřila tak, abych tužkou udělala čáru ve výši ruličky toaleťáku. Emilka ji pak ustřihla a na ruličku, kterou před tím natřela lepidlem, papír přilepila. Zbytek papíru, co přečuhuje, nechte dítě odstřihnout.

Pak nechte dítě nakreslit dvě kola na bílý papír, dvě menší kola na žlutý papír a buď je to nechejte vystřihnout nebo jim to vystřihněte vy. Emi stříhá dobře, oči sice nedala úplně do kulata, ale myslím, že tvar zůstal jakžtakž zachován. Pak ať děti vezmou lepidlo v tyčince a žlutá kolečka přilepí na ta bílá a ta bílá ať přilepí na ruličku tak, aby nahoře přečuhovala.

zob

Na oranžový papír nakreslete čtverec, který dítě vystřihne. Když ho přeložíte, máte trojúhelník, který nůžkami upravte na takovou šířku,jakou chcete, aby měla sova šířku zobáku. K ruličce přilepte pouze spodní část, aby ta horní udělala efekt otevřeného zobáčku.

Tak a teď křídla. Na těch se děti vyřádí pěkně. Křídla jsem Emilce předkreslila já. Vezměte obdélník hnědého papíru a z jednoho rohu do druhého udělejte oblouček. To stejné u druhého čtverce. Dítě pak ustřihne papír podle obloučku.

IMG_20191026_083601_resized_20191105_022743413

No a pak vemte proužek papíru v téže barvě a nechte dítko nastříhat čtverečky. Nemusí být stejně velké. Mají z nich být peříčka. Ať je začnou lepit na křídlo od spodu tak, aby je řada, co je nad ní částečně překrývala. Lepidlem ať jsou potřené jen v horní polovině, aby ta spodní byla volně a nelepila.

sova křídlo

Až to budete mít celé polepené, křídlo zespod nahoře natřete a přilepte k ruličce.

IMG_20191026_084218_resized_20191105_022744267

Na nožičky bude stačit opět žlutý nebo oranžový papír. Nechte dítko vystřihnout obdélníky a do každého z nich z kratší strany vystřihne trojúhelník. Stranu, která není prostřižená lehce ohněte a natřete lepidlem. Přilepte k ruličce z vnitřní strany. ;-)

sova žl IMG_20191026_085259_resized_20191105_022741836

sova nožičky

Tramtadadá! Sova je hotová. :good:

sova final

Informace o autorovi

Tereza
Tereza
Autor s 556 příspěvky
Více informací o Tereza

Snažím se v životě nemalovat si černé scénáře. Proto mám ráda citát A. Lincolna: „Většina lidí je tak šťastná, jak šťastná se rozhodla být.“

Další příspěvky

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)