adra

ADRAběh: Pojďte si se mnou zaběhat pro lepší svět!

Poslední dobou jsem se sousedkama moc neběhala. Buď byla ta šílená vedra (nejsem sebevrah) a nebo jsem toho měla fakt hodně, chodila pozdě spát a ráno jsem se vůbec nevykopala k tomu, abych ty tenisky obula a v 6:45 vyběhla.

Minulý týden jsem si říkala, že jsem se na to trochu vybodla a rozhodně nebudu patřit k těm mým sousedkám, které se rozhodly pro takové ty drobné závody v okolí, kde se poběží vzdálenosti jako šest kilometrů nebo deset. Asi by mě musel totiž do cíle někdo dotáhnout a nevyloučila bych, že by to mohlo být i v kolečkovém křesle (to v případě deseti kilometrů stopro). Já se do toho běhu zkrátka nikdy nedostanu…. Jenže znáte to. Vždycky je to jinak než si myslíme.

Pak mi přišla zpráva na instagram z ADRY, že by mě rádi pozvali na charitativní ADRAběh. Moje první myšlenka? “Sakra! Nic jim se svou kondičkou nevydělám!” Naštěstí jsem se hodně rychle uklidnila, když jsem se dočetla, že to je akce pro rodiny s dětmi. Takže víte co? Můžete to trošku svést na dítě, že nemůže běžet rychleji. Ne, teď vážně. ;-) O vaši fyzičku vůbec nejde.

Napište si do diářů nebo za uši, že 22.září na Ladronce v Praze můžete běžet za lepší svět i vy. Díky tomu, že si zaplatíte startovné, pomůžete zvednout životní úroveň v Etiopii, Myanmaru a Libanonu. No, jasně – teď si možná říkáte, proč nepomoci někomu v Česku. Já vím. Často tyhle myšlenky napadají i mě, ale pak si vždycky vzpomenu, co všechno mají moje děti, že neví, se kterou hračkou si hrát dřív, že neví, jestli si dát dřív jablko, zmrzlinu, guláš a nebo lízátko. Tohle se tam, kam peníze poputují, příliš neřeší. Startovné ve výši 300 korun (online) nebo 500 korun (na místě) pomůže vyřešit problémy jako zajištění sanitace a přístupu k vodě pro libanonské a syrské rodiny, vytvořit nová pracovní místa a vzdělávat děti v Myanmaru nebo bojovat s následky sucha a zvýšit rovnost pohlaví v Etiopii. To jsou všechno věci, které my tady řešit nemusíme a bereme je automaticky.

Pojďme se domluvit, že si dáme spolu na Ladronce sraz. ;-) Bude to fajn akce. Je tam i doprovodný program a můžete si vybrat, jestli poběžíte pět kilometrů nebo deset. Vaše děti můžou běžet 300, 600 nebo 900 metrů (napalte jim kliďánko 900 – aspoň vám pak budou večer líp spát).

Na akci můžete potkat třeba herce Sašu Rašilova. I když je pořád hezkej, doufám, že se budete těšit na mě!!! Tak, matky moje, doufám, že začínáte trénovat a uvidíme se tam! ;-)

Jo a ještě jedna věc. Pokud máte vteřinku, nasdílejte článek na své sociální sítě, prosím. Třeba díky tomu dorazí víc lidí. No a pokud se chcete registrovat, tak tady: ADRAběh

Díky!

 

Informace o autorovi

Tereza
Tereza
Autor s 556 příspěvky
Více informací o Tereza

Snažím se v životě nemalovat si černé scénáře. Proto mám ráda citát A. Lincolna: „Většina lidí je tak šťastná, jak šťastná se rozhodla být.“

Další příspěvky

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)