mir

Tip na výlety s dětmi: Mirakulum

Tento týden má můj muž volno a říkali jsme si, že si budeme dělat s dětmi různé výlety. Tak vám přináším první z nich  ;-)

Mirakulum

Místo, kde vaše děti vydrží od rána do večera a při odchodu ztropí hysterickou scénu jako naše Emi, že nechtějí jít domů. Když jsem dávala na Instagramu do Instastories fotky, hodně z vás se mě ptalo, jestli tam nebylo moc narváno. Nebylo. Přestože jsme se s manželem na začátku trochu lekli toho, kolik tam míří aut, lidi se po velkém areálu docela pěkně rozptýlili.

Najdete tady lanové centrum, obří hrad, obrovské trampolíny, spousty houpaček a prolézaček. Můžete vzít děti i do podzemí nebo do malé kontaktní zoo. Tam se líbilo Emilce hodně. Nejvíc ji ale asi bavila Pigy vesnička, kterou prolezla skrz na skrz s manželem. Sedla si uvnitř i do lavice jako velká školačka. Byla z toho úplně paf. Mikyho jsem mezitím houpala v houpačce pro úplně nejmenší.

IMG_20190805_114638_resized_20190807_114904107 IMG_20190805_111645_resized_20190807_114903822 mir

Mě zase zaujala naučná stezka, která je speciálně určena pro základní a mateřské školy. Když procházíte, dozvíte se například, jak dlouho trvá než se rozloží papírový kapesník, textil, plasty nebo třeba sklo. V dnešní době by zrovna tohle mělo zajímat úplně každého, pokud to nevíte.

No a hodně dotazů jsem měla na vodní svět, takže mu věnuju o něco více času. Tentokrát jsme do něj nešli, ale mám zkušenost z minulého roku. Tento rok jsem byla upřímně ráda, že jsme jen procházeli. :D Fotky prosím nečekejte, nelajznu si, že se mi někdo ozve kvůli polonahému dítěti a celkově jsem tady dost málo fotila, protože dát cizí dítko někam veřejně – možná by některý rodič nadšený nebyl.

Vodní svět: Nečekejte žádné bazény nebo skluzavky. Celý je zásobován vodopádem, je tam jezírko, ze kterého vytéká spousta potůčků a hrází, které můžou děti zastavovat a tvořit tůně, měnit směr jejich toku. V další části jsou kyblíky, které se postupně plní vodou a v náhodném pořadí se převrhávají a polévají kohokoliv, kdo stojí pod nimi. Plocha s vodotrysky vystřikujícími ze země je pro děti zábava asi úplně největší. V Mirakulu jsem byla už podruhé a konkrétně na tomto místě musím říct, že je opravdu masakr. Lidí milion.

Další místa už nemají tolik dětí na jednom místě, takže máte prostor se i trochu nadechnout než vás vaše děti totálně utahají. ;-) Všude je i spousta stánků s občerstvením, odpočivadel, rozhodně doporučuju vzít s sebou deku. V různých časových intervalech bývá i program pro děti v podobě nějakého vystoupení.

Info stručně:

Otevírací doba 10-18h

Při vstupu můžete dát dítěti na zápěstí pásku, na kterou napíšete své telefonní číslo, kdyby se vám potomek náhodou ztratil. To mi přijde jako dost praktická věc. A navíc se to Emilce líbilo, že má náramek.

Zákaz: Vstupu se zvířaty, dětem neberte ani kola a koloběžky nebo odrážedla a pokud jste kuřáci, můžete si zapálit jen v kuřáckých zónách, což je pro nás nekuřáky super, protože neuslyšíme klasickou větu kuřáků: “Vždyť jsem venku, můžu si kouřit, kde chci” a nikdo nám ani našim dětem nehulí pod nos

Vstupné: My jsme platili rodinné vstupné pro 3 osoby (2 dospělí a 1 dítě nebo 1 dospělý a 2 děti) 540 Kč. Za Mikyho se neplatilo. Platí se za děti od devadesáti centimetrů výš. Rodinné vstupné pro 4 osoby (2 dospělí a 2 děti nebo 1 dospělý a 3 děti)  je 720 Kč a každé další dítě za 140 Kč. No, není to málo, ale když si zabalíte věci pro děti na celý den, mají o skvělou zábavu postaráno. Myslím si ale, že nejvíc si tohle místo užijí děti až tak od tří let dál.  ;-)

Omlouvám se za málo fotek z místa, ale vzhledem k tomu, že to je místo pro děti , stopro by některé z nich na fotce bylo a jak už jsem psala výše, ne každý rodič by z toho mohl být nadšený. ;-)

Informace o autorovi

Tereza
Tereza
Autor s 600 příspěvky
Více informací o Tereza

Snažím se v životě nemalovat si černé scénáře. Proto mám ráda citát A. Lincolna: „Většina lidí je tak šťastná, jak šťastná se rozhodla být.“

Další příspěvky

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)