trojkomb

Proč upustit od trojkombinace

Když jsem psala svůj úplně první článek o kočárku, který jsme kupovali Emilce, psal se rok 2016 a vlastně jsem vůbec neměla žádnou zkušenost (jako vůbec s ničím, co se kolem dětí týče ;-) ). Teď už přesně vím, jaký kočár bych za žádných okolností nekoupila a jsem o dost přísnější ve výběru.

Trojkombinace

Myslím, že do trojkombinace bych už znovu nešla. Ona spousta maminek sází na hlubokou korbu a ten sporťák bere snad jako nějaký doplňkový kočár. Faktem ale je, že ten sporťák je mnohem důležitější. Já tehdy trojkombi koupila a musím říct, že co se týče hluboké korby, z kočáru jsem byla nadšená jednak kvůli velké korbě i udržitelnosti, protože byl z eko kůže a proto jsem si ho nechala i na druhé dítě (jo a velkej důvod pochopitelně sehrálo i to, že je prostě fakt hezkej). A koupila bych si ho určitě znovu a za žádný designový kočár s minikorbou věhlasné značky bych ho neměnila. Jen bych ho prostě nekoupila v trojkombinaci.

Tehdy jsem si říkala – no jooo, ten sporťák k tomu bude taky dobrej, mávla jsem rukou a dál jsem ho vůbec neřešila. No chápete to? Prostě jen – jooo, tohle se nasadí sem místo korby a máme z toho sporťák a hotovo šlus.. Nebyl špatnej, ……ale! Nedošlo mi pár věcí. Sportovní kočárek byl pochopitelně také v bílé barvě, ale to sedadlo už z eko kůže nebylo. Samozřejmě bylo z bílé látky, takže podle toho tak po čase vypadalo. Při koupi sporťáku nesmíme zapomínat hlavně na to, že dítě už je větší, v kočáru také často jí a pije a tak se sporťák ušpiní daleko víc než hluboká korba, ve které je miminko, které z 90% jen leží a spí.

U trojkombinace je blbý, že se korba i sedací část sporťáku nasazuje na spodní část – tedy tu s koly. Tehdy mi to tak nepřišlo, ale teď musím říct, že ten podvozek je sakra těžkej!!! A ten sporťák jsem prostě nemohla u druhýho dítěte dát dobrovolně. Za prvé zabíral šíleně prostoru v autě, plus se mi zasekávala už opěrka a u dvou dětí zkrátka a dobře nemáte nervy na to, prát se s kočárem. Už jsem vám psala, že jsem si vybrala sporťák nový (Tip na sportovní kočárek aneb V tomhle jezdí Mikya důraz při výběru jsem kladla na jednoduché poskládání kočáru do auta a váhu sporťáku. To můj předchozí sporťák zkrátka nesplňoval.

Vajíčko z trojkombinace

Vajíčko v trojkombinaci nikdy nebude nic extra. Když jsme kupovali trojkombinaci, byla jsem z vajíčka pro Emi nadšená. Jako prvorodička jsem tomu zas až tolik nerozuměla prostě. Tehdy jsme ale úplně neřešili, jestli se vajíčka nějak extra liší atd. Tedy ono to vajíčko nebylo špatné, bylo hezky měkké s vyztuženými pásy… Až u druhého dítěte už jsem věděla, že prostě chci Maxi Cosi i kvůli novorozenecké vložce, která umožní, aby bylo miminko víc v lehu a nebylo ve vajíčku takovém tom polosedu.

Máte to taky tak, že s druhým dítětem přišla trošku větší kritičnost k výrobkům, k tomu, co pro děti chceme nebo potřebujeme? ;-)   A že jste někde třeba udělali chybu? No a pokud máte jen jedno dítě, tak budete příště volit v něčem jinak? :unsure:

 

Informace o autorovi

Tereza
Tereza
Autor s 621 příspěvky
Více informací o Tereza

Snažím se v životě nemalovat si černé scénáře. Proto mám ráda citát A. Lincolna: „Většina lidí je tak šťastná, jak šťastná se rozhodla být.“

Další příspěvky

4 Komentáře

 • MArtina Martina 20. ledna 2020 10:50

  Přesně tak. Souhlasím. Mám 10M syna a teď lituji, že jsem trojkombinaci pořádila. :) Přesně, jak píšete – nevyznala jsem se v tom. Korba byla super. Vybírala jsem hlavně jen podle barvy. Ale sporťák katastrofa… Nedá se s tím manipulovat, hrůza děs. A vajíčko opravdu nekvalitní. Vždycky jsem se divila, že ty maminky si koupí trojkombinaci, a pak stejně kupují nové sporťáky – no.. a teď už to chápu. :mail:

 • PF 20. ledna 2020 15:10

  Ani ne, muž dostal na starost výběr, takže všechno tohle pěkně vykoumal a už teď máme optimum. :-)
  Já jsem řekla, co to má mít (prkotiny) a on řešil technikálie.

  • Tereza
   Tereza 20. ledna 2020 22:23

   To je ideální muž tedy! ;-)

Zanechte komentář

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)